ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
09 жовтня 2015 р.
м. Дніпропетровськ
справа № 808/1545/15
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Богданенко І.Ю., ознайомившись із апеляційною скаргою державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС України у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 16 вересня 2015 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «М'ясопереробний комплекс ЛТД» до державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС України у Запорізькій області, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень –
ВСТАНОВИВ:
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 16 вересня 2015 року частково задоволено адміністративний позов.
Визнані протиправними та частково скасовані податкові повідомлення-рішення від 16 жовтня 2014 року: №000366201 в частині зменшення суми від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 11356173 гривень; №0005102201 в частині зменшення розміру від’ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 734089 гривень; №0005092201 в частині зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на загальну суму 492591 гривень. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 16 жовтня 2014 року №0005081702 щодо збільшення суми грошового зобов’язання з податку з доходів найманих працівників у розмірі 119371,58 гривень. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог, 28 вересня 2015 року державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС України у Запорізькій області подала апеляційну скаргу.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС України у Запорізькій області заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору та зазначено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою звільнити від сплати судового збору, бюджетні установи мають право на звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
За змістом статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може звільнити її від сплати судового збору.
При цьому, заявник відповідного клопотання повинен навести доводи і подати докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі.
За таких обставин, клопотання про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Отже, апеляційна скарга не відповідає вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначена ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на постанову суду у справі за позовом майнового характеру у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції чинній на час подання адміністративного позову) ставки судового збору за подання позову майнового характеру встановлюються у таких розмірах: 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Станом на 01 січня 2015 року місячний розмір мінімальної заробітної плати становить 1218 гривень.
Розмір судового збору при подачі адміністративного позову становить 4872 гривень, розмір судового збору за подання апеляційної скарги відповідно становить 5359,20 гривень.
Згідно з частиною 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки апеляційна скарга не відповідає вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, її слід залишити без руху та надати державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС України у Запорізькій області строк для усунення вказаних недоліків: надання оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 5359,20 гривень за реквізитами суду:
Отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області
Рахунок отримувача: 31217206781004;
КБКД 22030001;
Код з ЄРДПОУ: 37989274;
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська;
Код банку отримувача (МФО): 805012.
Керуючись статтями 108, 187, 189, 212 Кодексу адміністративного судочинства України,–
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС України у Запорізькій області про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС України у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 16 вересня 2015 року – залишити без руху та запропонувати у 15 денний строку з моменту отримання ухвали усунути вказані недоліки.
Копію ухвали направити державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС України у Запорізькій області для виконання.
У випадку невиконання ухвали суду у вказаний строк апеляційна скарга вважатиметься неподаною та підлягає поверненню заявнику.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду протягом двадцяти днів.
Суддя І.Ю. Богданенко