Номер справи 623/2649/15-а
Номер провадження 2-а/623/67/2015
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2015 року Ізюмський міськрайонний суд в Харківській області
в складі головуючого судді: Бєссонова Т.Д.
при секретарі: Ноль С.В.
за участю судового розпорядника: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ізюмі справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про скасування рішення субєкта владних повноважень та зобовязання прийняти рішення про призначення пенсії,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом у якому просить скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області ( далі УПФУ) № 28 від 22 листопада 2014 року про відмову в призначенні пенсії за вислугу років, відповідно до п. «е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області зарахувати до її стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років, відповідно до п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» періоди роботи з 01.09.2008 року по 31.08.2012 року завідувачем логопедичного пункту відділу освіти виконавчого комітету Ізюмської міської ради; з 01.09.2012 року по 29.08.2014 року вчителем-логопедом логопедичного пункту відділу освіти виконавчого комітету Ізюмської міської ради.
Вказує, що 01 вересня 2014 року звернулась до УПФУ із заявою про призначення пенсії за вислугу років та їй була призначена пенсія, яку вона отримувала до листопада 2014 року. Потім надходження пенсії припинилось. В травні 2015 року дізналась, що рішенням управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області № 28 від 22 листопада 2014 року їй відмовлено в призначенні пенсії за вислугу років, відповідно до п. «е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», з посиланням на те, що логопедичний пункт де вона працювала з 01.09.2008 року по 29.08.2014 року є структурним підрозділом Ізюмського міського відділу освіти та не має статусу окремої юридичної особи.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача ОСОБА_3 позовні вимоги не визнала, просила в позові відмовити.
Вислухавши сторони, дослідивши наявні у справі докази, пенсійну справу ОСОБА_4 суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно вимог частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 працювала з 01.09.2008 року по 31.08.2012 року завідувачем логопедичного пункту відділу освіти виконавчого комітету Ізюмської міської ради а з 01.09.2012 року по 29.08.2014 року вчителем-логопедом цього ж логопедичного пункту (а.с.10-13).
01.09.2014 року позивач звернулась до управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області із заявою про призначення пенсії за вислугу років.
Рішенням управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області №28 від 22 листопада 2014 року ОСОБА_4 відмовлено в призначенні пенсії за вислугу років, відповідно до п. «е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», з посиланням на те, що переліком закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою КМУ №909 від 04.11.1993 року передбачені логопедичні пункти, як окремі юридичні особи. Логопедичний пункт де працювала позивач з 01.09.2008 року по 29.08.2014 року є структурним підрозділом Ізюмського міського відділу освіти та не має статусу окремої юридичної особи.
Відповідно до наказу Міністерства освіти України № 135 від 13.05.1993 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 травня 1993 року за № 59 затверджено «Положення про логопедичні пункти системи освіти».
Згідно п.п. 1.2, 3.1, 3.6, 4.1, 5.3 вказаного Положення логопедичні пункти відкриваються районними, міськими органами державного управління освітою в межах асигнувань, передбачених у бюджеті для цієї мети. Учителями-логопедами призначають осіб, які мають вищу дефектологічну освіту. Для вчителів-логопедів логопедичних пунктів діючим законодавством передбачені всі пільги і переваги, тривалість чергової відпустки і порядок пенсійного забезпечення, встановлені для вчителів спеціальних шкіл-інтернатів для дітей з вадами фізичного або розумового розвитку. Безпосереднє керівництво і контроль за логопедичною роботою учителів-логопедів здійснюють органи державного управління освітою, у віданні яких перебувають логопедичні пункти. На районні (міські) органи державного управління освітою покладається відповідальність за обладнання логопедичного пункту, санітарне утримання і ремонт приміщення. Логопедичний пункт фінансується відділом освіти, у віданні якого він перебуває.
Відповідно до п. «е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоровя та соціального
забезпечення незалежно від віку за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 року не менше 25 років
Постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993 року затверджено перелік закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років.
Вказаним переліком передбачено, зокрема, що право на призначення пенсії за вислугу років мають особи, які працювали в логопедичних пунктах на посадах завідуючих та вчителів-логопедів.
При цьому, згідно п.2 Приміток до переліку закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою КМУ №909 від 04.11.1993 року зазначено, що робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.
Наведене вище, дає підстави стверджувати, що періоди роботи ОСОБА_2 з 01.09.2008 року по 31.08.2012 року завідувачем логопедичного пункту відділу освіти виконавчого комітету Ізюмської міської ради та з 01.09.2012 року по 29.08.2014 року вчителем-логопедом логопедичного пункту відділу освіти виконавчого комітету Ізюмської міської ради повинні бути зарахованими до стажу, який дає право на пенсію за вислугу років.
Частина 2 статті 71 КАС України передбачає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Аналізуючи ці норми законодавства, суд вважає, що порушення вимог закону щодо призначення пенсії на пільгових умовах посадовими особами органів Пенсійного фонду України, які зобов'язані діяти виключно в межах і в порядку, визначених законом, є підставою для захисту прав фізичних осіб, одним із способів якого є скасування рішення у відношенні цієї особи, прийнятого всупереч вимогам закону.
Показання позивача обєктивно підтверджуються в судовому засіданні зібраними по справі доказами.
Зі змісту ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, обґрунтованим ухвалене судом на підставі повного та всебічного зясування обставин в адміністративній справі, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Таким чином позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 99-103, 159-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області № 28 від 22 листопада 2014 року про відмову ОСОБА_2 в призначенні пенсії за вислугу років, відповідно до п. «е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області зарахувати ОСОБА_2 до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років, відповідно до п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» періоди роботи :
а) з 01.09.2008 року по 31.08.2012 року завідувачем логопедичного пункту відділу освіти виконавчого комітету Ізюмської міської ради;
б) з 01.09.2012 року по 29.08.2014 року вчителем-логопедом логопедичного пункту відділу освіти виконавчого комітету Ізюмської міської ради.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області призначити ОСОБА_2 згідно п. «е» ст. 55 Закону України « Про пенсійне забезпечення» пенсію за вислугу років з часу звернення за її призначенням з 01 вересня 2014 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя -