Справа № 179/1367/15-к
№ провадження 1-кс/196/157/2015
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2015 року слідчий суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області Гудим О.М.
за участю секретаря - Шевченко Т.І.,
розглянувши клопотання слідчого СВ Магдалинівського РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області капітана міліції ОСОБА_1 в кримінальному провадженні №12015040470000402 про надання дозволу на продовження терміну призначення позапланової виїзної ревізії,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ Магдалинівського РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області звернувся до суду з узгодженим із прокурором прокуратури Магдалинівського району клопотанням про продовження терміну проведення позапланової виїзної ревізії Товариства з обмеженою відповідальністю "АЯКС", в якому прохає:
Надати Державній фінансовій інспекції у Дніпропетровській області, що розташована за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Свердлова, 22, корп.2, дозвіл на продовження терміну проведення позапланової виїзної ревізії на 5 (п'ять) робочих днів з 17 вересня 2015 року по 23 вересня 2015 року Товариства з обмеженою відповідальністю "АЯКС" (код ЄДРПОУ 30198309), яке зареєстроване в ІНФОРМАЦІЯ_1, та здійснює свою діяльність з надання послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки за адресою: с.Личкове, вул.Привокзальна, 3 Магдалинівського району Дніпропетровської області.
На обґрунтування своєї вимоги слідчий зазначив наступне.
Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2013 року, 2014 року та по 01 травня 2015 року в с.Личкове, Магдалинівського району, Дніпропетровської області, службові особи Товариства з обмеженою відповідальністю "АЯКС", зловживаючи своїм службовим становищем, здійснили розтрату майна ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», а саме зерна, кукурудзи та пшениці, різної класності, чим завдали збитку державі у великих розмірах в особі ПАД ДПЗКУ.
Дане правопорушення було виявлено при здійснені перевірки працівниками правоохоронних та контролюючих органів на підставі доручення Премєр-міністра України ОСОБА_2 від 23.04.2015 р. за № 17507/0/1-15, за результатами якої було складено «ОСОБА_2 перевірки наявності умов зберігання зерна закупленого до ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та відповідності його кількісним та якісним показникам» від 12 червня 2015 року.
Також, в ході даної перевірки було встановлено, що між ТОВ "АЯКС" та ОСОБА_3 було укладено Договір № 8 складського зберігання зернових, зернобобових та олійних культур та продуктів їх переробки від 10.07.2014 року, згідно якого, а саме специфікації № 1 до договору, специфікації № 2, додаткової угоди № 1, на зерновому складі ТОВ "АЯКС", станом на 12.06.2015 року зберігається зерно в розрізі культур: кукурудза 3 класу, пшениця 2 класу групи А; пшениця 3 класу групи А; ячмінь 3 класу.
Допитана по даному факту ОСОБА_4, яка являється державним інспектором сільського господарства відділу контролю якості і умов зберігання та обліку сільськогосподарської продукції, управління контролю якості сільськогосподарської продукції державної сільськогосподарської інспекцій в Дніпропетровській області показала, що відповідно до наказу по інспекції за нею, з метою здійснення перевірок закріплені деякі елеватори, в тому числі і ТОВ «АЯКС». В звязку з тим, що проведення перевірок інспекцією заборонено в серпні 2014 року, то вона ніяких перевірок не здійснює. Раніше при здійсненні перевірок, вона мала право вибірково перевіряти та підписувати акти розрахунки, в яких відображається певні операції з зерном, що знаходиться на зберіганні у елеватора. Взагалі у формі № 36 по власниках зерна відображається ввесь рух зерна (партії), а саме надходження, видаток, списання, та інше. Здійснити вирахування всіх недоліків або прорахунків допущених при зберіганні зерна на елеваторі, можливе тільки при проведенні відповідної перевірки.
Допитаний по даному факту ОСОБА_5, який являється начальником Васильківської обєднаної Державної фінансової інспекції показав, що відповідно до доручення Премєр міністра України ОСОБА_2, ним спільно з іншими працівниками ДФІ та правоохоронними органами, було здійснено перевірку наявності та зберігання зерна, що належить ОСОБА_3 та зберігається в ТОВ «АЯКС». Під час проведення перевірки, то станом на 01.05.2015 року було виявлено розбіжність даних маси зерна, яке знаходилось на зберіганні, а саме між журналом кількісно-якісного обліку по формі № 36 ТОВ «Аякс» з даними по рахунку № 281 ОСОБА_3 на загальну вагу 193019 кг. Дана розбіжність за попередніми даними виникла за рахунок одностороннього складання актів розрахунку операцій з зерном з боку зберігача ТОВ «АЯКС». З метою встановлення кількості безпідставно списаного зерна та розміру завданих державі збитків в особі ОСОБА_3, необхідно здійснити комплекс дій, а саме проведення ревізії даного товариства.
18.08.2015 року Петриківським районним судом Дніпропетровської області було задоволено у повному обсязі клопотання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії терміном на 15 робочих днів, в період з 27.08.2015 року по 16.09.2015 року Товариства з обмеженою відповідальністю «АЯКС», ідентифікаційний код № 30198309, яке проводить свою діяльність у наданні послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки в с.Личкове, Магдалинівського району, по вул. Привокзальна, 3, Дніпропетровської області за період діяльності з 01.01.2013 року по 30.06.2015 року, проведення якої доручено Державній фінансовій інспекції України в Дніпропетровській області 21.08.2015 року дану ухвалу суду було предявлено для виконання ДФІ України в Дніпропетровській області, та виконання якої було доручено начальнику Васильківської обєднаної ДФІ ОСОБА_5, яким відповідно до погодженого плану та завдання було розпочато проведення ревізії в день вказаний в ухвалі суду.
08.09.2015 року на адресу СВ Магдалинівського РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області надійшло повідомлення начальника Васильківської ОДФІ про хід проведення позапланової виїзної ревізії ТОВ «Аякс», згідно якого останній виклав клопотання на продовження терміну проведення позапланової виїзної ревізії ТОВ «Аякс» на пять робочих днів в період з 17.09.2015 року по 23.09.2015 року включно, в звязку з тим, що у відведений основний термін для проведення позапланової ревізії даного підприємства, провести останню не надається можливим, так як необхідно здійснити зустрічну звірку стосовно виду, обсягу та якості операцій і розрахунків на ОСОБА_6 (м. Київ) з ТОВ «Аякс» для чого потребується додатковий час на відрядження перевіряючого та складання довідки зустрічної звірки.
Згідно ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" то подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Слідчий СВ Царичанського РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області капітан міліції ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надіславши до суду заяву з проханням провести розгляд клопотання у його відсутність, так як 09 жовтня 2015 року перебуває у складі основної слідчо-оперативної групи, клопотання підтримує в повному обсязі та уточнює, що прохає надати дозвіл на продовження терміну проведння працівниками Державної фінансової інспекції у Дніпропетровській області позапланової виїзної ревізії ТОВ "АЯКС", визначивши тривалість продовження ревізії з 12.10.2015 року по 16.10.2015 року, так як клопотання 11 вересня 2015 року було надано до Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області, який у зв'язку з неможливістю розподілу справи між суддями, оскільки неможливо створити новий склад суду, направив дане клопотання до апеляційного суду Дніпропетровської області для передання на розгляд до іншого суду. Ухвалою апеляційного суду Дніпропетровської області від 23 вересня 2015 року клопотання було передано до Царичанського районного суду Дніпропетровської області, а тому термін, вказаний в клопотанні, на час розгляду клопотання в суді є не актуальним.
Представник ТОВ "АЯКС" в судове засідання не з'явився, хоча були належним чином повідомлені.
Вивчивши надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про те, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
За змістом ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 40 КПК України слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлений в Законі України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-XII (далі - Закон).
Статтею 11 Закону передбачено, що за зверненням правоохоронного органу для забезпечення розслідування під час кримінального провадження орган державного фінансового контролю проводить позапланову виїзну ревізію.
Позапланова виїзна ревізія як підконтрольної установи (державного сектору економіки) так і суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені до підконтрольних установ, може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до частини 8 ст.11 Закону орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Згідно п.6 ст.11 Закону, позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Згідно ст.14 Закону, посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших суб'єктів господарської діяльності під розписку:
2) копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, а у разі проведення ревізії щодо суб'єктів господарської діяльності, не віднесених цим Законом до підконтрольних установ, - також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Згідно ч.8 ст.11 Закону, орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Як вбачається з клопотання та матеріалів кримінального провадження №12015040470000402, ухвалою Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 18 серпня 2015 року за клопотанням слідчого було надано дозвіл Державній фінансовій інспекції України в Дніпропетровській області на проведення позапланової виїзної ревізії ТОВ "АЯКС" терміном на 15 робочих днів з 27 серпня 2015 року по 16 вересня 2015 року.
Відповідно до листа Васильківської об'єднаної Державної фінансової інспекції ДФІ України в Дніпропетровській області від 07.09.2015 року №820-17/382 "Про хід позапланової ревізії Товариства з обмеженою відповідальністю "АЯКС" для проведення зустрічної звірки стосовно виду, обсягу та якості операцій і розрахунків на ОСОБА_6 (м.Київ) з ТОВ "АЯКС" (питання 3 Програми позапланової ревізії) потребується додатковий час, а тому прохають в порядку встановленому чинним законодавством вирішити питання продовження терміну позапланової ревізії ТОВ "АЯКС".
Відповідно до вимог п.п.11, 12 Закону тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів. Подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Враховуючи вищезазначене, а також дані, наявні в клопотанні слідчого та матеріалах кримінального провадження, суд вважає необхідним, для проведення повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин вищевказаного кримінального провадження, надати дозвіл на подовження терміну на п'ять робочих днів з 12 жовтня 2015 року по 16 жовтня 2015 року проведення працівниками ДФІ у Дніпропетровській області позапланової виїзної ревізії Товариства з обмеженою відповідальністю "АЯКС" (код ЄДРПОУ 30198309), яке зареєстроване в ІНФОРМАЦІЯ_1, та здійснює свою діяльність з надання послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки за адресою: с.Личкове, вул.Привокзальна, 3 Магдалинівського району Дніпропетровської області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40, 93, 370-372, 309 КПК України, ст.ст.11, 14 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Магдалинівського РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області капітана міліції ОСОБА_1 в кримінальному провадженні №12015040470000402 про надання дозволу на продовження терміну призначення позапланової виїзної ревізії - задовольнити.
Надати дозвіл працівникам Державної фінансової інспекції у Дніпропетровській області на подовження терміну проведення позапланової виїзної ревізії Товариства з обмеженою відповідальністю "АЯКС" (код ЄДРПОУ 30198309), яке зареєстроване в ІНФОРМАЦІЯ_1, та здійснює свою діяльність з надання послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки за адресою: с.Личкове, вул.Привокзальна, 3 Магдалинівського району Дніпропетровської області.
Термін позапланової виїзної ревізії подовжити на 5 робочих днів з 12 жовтня 2015 року по 16 жовтня 2015 року.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.М.ГУДИМ