Справа № 515/1881/15-а
Провадження № 2-а/515/4304/15
Татарбунарський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2015 року Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Сивоконь Т.І., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Татарбунарської міської ради Одеської області про визнання постанови в справі про адміністративне правопорушення адміністративної комісії у звязку з притягненням до адміністративної відповідальності незаконним та закриття провадження у адміністративній справі,-
В С Т А Н О В И В:
09.10.2015 року позивач звернувся до суду з вищевказаною адміністративною позовною заявою.
Згідно ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, в порядку ст.289 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем пропущений передбачений законом строк на звернення до суду з даним позовом. Твердження позивача про те, що ним не порушено строки звернення до суду не можуть бути прийняті до уваги, так як ним не дотримано вимог ч.3, ч.5 ст.99 КАС України та відсутні підстави для визначення причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, оскільки позивачем не надано достатньо доказів поважності причин пропуску вказаного строку, так як другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення серіїї ОД № 0038322 від 16.01.2015 року позивач отримав, про що свідчить відмітка в ньому, датована 16 січня 2015 року. К;рім того, позивачем на надано підтверджень поважності причин пропуску строку саме із-за невчасного отримання ним оскаржуваної постанови.
Зважаючи на вказані обставини, позивач мав можливість вчасно звернутися до суду з питання оскарження даної постанови та визнання дій посадової особи щодо накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу неправомірними, інших причин пропуску строку на звернення до суду позивачем не надано, а тому дана позовна заява підлягає залишенню без розгляду, в порядку ч.1 ст.100 КАС України, якою передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визначення причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Керуючись ст.ст.99,100 КАС України, ст.289 КУпАП,
У Х В А Л И В:
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Татарбунарської міської ради Одеської області про визнання постанови в справі про адміністративне правопорушення адміністративної комісії у звязку з притягненням до адміністративної відповідальності незаконним та закриття провадження у адміністративній справі залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Татарбунарський районний суд протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Сивоконь