Тальнівський районний суд Черкаської області
Справа № 704/582/15-ц
У Х В А Л А
03.09.15 року м. Тальне
Тальнівський районний суд Черкаської області в складі суду:
головуючої-судді: ОСОБА_1
при секретарі судового засідання: Джуській Л.О.
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
представника третьої особи ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тальне цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до публічного акціонерного товариства "Тальнівське автотранспортне підприємство 17137", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Управління соціального захисту населення Тальнівської РДА, про зобовязання здійснити перерахунок заробітної плати та стягнення недоотриманих коштів,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про зобовязання здійснити перерахунок заробітної плати та стягнення недоотриманих коштів.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з урахуванням їх уточнень підтримав повністю та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача заперечив проти задоволення позову, просив закрити провадження в частині позовних вимог про визнання незаконними дій відповідача по відмові здійснити перерахунок та виплату заробітної плати на підставі ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та стягнення недоотриманих коштів в сумі 67981,16 грн., оскільки такі вимоги не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.
Представник третьої особи вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до п.п. 1, 3 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ провадиться за правилами іншого судочинства.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 17 КАС України передбачено, що спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справи адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єктом владних повноважень відповідно до п. 7 ч. 1 ст. З КАС України є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Позивач ОСОБА_5 як на підставу для звернення до суду з позовом про стягнення доплати за роботу в зоні посиленого радіоекологічного контролю в 2008-2012 роках, посилається на ст.ст. 37, 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Судом враховано, що законодавство про соціальний захист потерпілих осіб від Чорнобильської катастрофи та створення умов проживання і праці громадян на забруднених територіях перебуває у сфері публічно-правового регулювання та базується на засадах публічного права.
Захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень, є завданням адміністративного, а не цивільного судочинства та відноситься до компетенції адміністративних судів.
Враховуючи вищенаведене, вказані положення закону, оскільки питання проведення громадянам доплат у відповідності до вимог ч. 1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» перебуває у сфері публічно-правового регулювання та базується на засадах публічного прав, суд дійшов висновку, що у даному випадку виник публічно-правовий спір і вимоги позивача в частині визнання незаконними дій відповідача по відмові здійснити перерахунок та виплату заробітної плати на підставі ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та стягнення недоотриманих коштів в сумі 67981,16 грн. повинні розглядатися та вирішуватися в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, а тому в цій частині провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України.
З урахуванням наведеного та керуючись ст. 205 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Провадження у справі за позовом ОСОБА_5 до публічного акціонерного товариства "Тальнівське автотранспортне підприємство 17137", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Управління соціального захисту населення Тальнівської РДА, про зобовязання здійснити перерахунок заробітної плати та стягнення недоотриманих коштів в частині позовних вимог про визнання незаконними дій відповідача по відмові здійснити перерахунок та виплату заробітної плати на підставі ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та стягнення недоотриманих коштів в сумі 67981,16 грн. - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Тальнівський районний суд протягом 5 (п'яти) днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пя'ти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: І. Г. Воронкова