ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Коваленко В.П.
Суддя-доповідач:ОСОБА_1
УХВАЛА
іменем України
"29" вересня 2015 р. Справа № 806/96/15
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Шевчук С.М.
суддів: Майора Г.І.
ОСОБА_2,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "05" травня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області до Відділу державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції Житомирської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача- Тарасенко ОСОБА_5 про визнання незаконним рішення державного виконавця, скасування постанови ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 05.05.2015року визнано незаконним рішення державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції у Житомирській області щодо винесення постанови про накладення штрафу на боржника ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Малинському районі від 22.12.2014 року.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції третя особа - ОСОБА_3 звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині вимог що були задоволені та прийняти у цій частині нове рішення яким у задоволенні позову відмовити. В обґрунтування апеляційної скарги відповідач вказує, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, судове рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
В судове засідання сторони не з'явилися. Про розгляд справи повідомлені належним чином. Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, у відповідності до ст. 197 КАС України.
Розглянувши та обговоривши доводи, наведені у апеляційній скарзі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що на виконання постанови від 11 березня 2014 року (залишеної без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду по адміністративній справі №279/1172/14-а) Коростенським міськрайонним судом Житомирської області видано 25 червня 2014 року виконавчий лист про визнання неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Малинському районі та зобов'язання провести перерахунок отримуваної ОСОБА_3 пенсії державного службовця з 01 листопада 2013 року відповідно до Закону України «Про державну службу», виходячи із заробітної плати працюючого судді; зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Малинському районі нарахувати ОСОБА_3 пенсію відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», виходячи із заробітної плати працюючого судді на відповідній посаді судді з урахуванням проведених виплат (а.с. 80).
27.06.2014року постановою державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції у Житомирській області відкрито виконавче провадження № 43819659, яке разом з листом- вимогою № 6262/3-22/2 від 27.06.2014 року направлено для виконання до УПФ в Малинському районі. Вказані листи були отримані УПФ в Малинському районі 27.06.2014року (а.с.9, 10, 81).
Листом від 01.07.2014року УПФ в Малинському районі поінформовано державного виконавця про часткове виконання названого виконавчого листа у частині нарахування виплат (а.с. 9 на звороті).
23.07.2014року держаним виконавцем повторно направлено на адресу УПФ в Малинському районі листа -вимогу про зобов'язання виконати обумовлений виконавчий лист у триденний термін. Вказаний лист отримано позивачем 23.07.2014року (а.с. 11).
Листом №3900/02 від 01.08.2014року ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Малинському районі листом поінформовано відповідача про часткове виконання названого вище виконавчого листа у частині нарахування та виплати ОСОБА_3 в липні 2014року суми 58493,84грн за період з 01.11.2013року (а.с.82).
Листом №8206/02 від 06.11.2014року ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Малинському районі поінформовано відповідача про виконання обумовленого виконавчого листа у повному обсязі (а.с. 82).
22.12.2014 року державним виконавцем відділу Державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції у Житомирській області винесено постанову про накладення штрафу серії ВП №43819659 на ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Малинському районі у розмірі 1360грн.
Як зазначено у тексті спірної постанови серії ВП №43819659 від 22.12.2014року, підставою для накладення штрафу стали положення ч.2 ст. 89 Закону України "Про виконавче провадження" та висновки державного виконавця про неповне виконання відповідачем обумовленого вище виконавчого листа, а зокрема здійснення перерахунку пенсії для позивача виходячи із розміру 80% замість належних 83% із зарплати працюючого судді та обмеження вказаного розміру десятьма прожитковими мінімумами.
Відповідно до ст. 89 Закону України "Про виконавче провадження", відповідальність у вигляді штрафу, встановлюється виключно в разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк, рішення що зобов'язує боржника виконати певні дії.
Досліджуючи питання щодо наявності чи відсутності поважних причин щодо неналежного виконання обумовленого рішення суду та виконавчого листа ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Малинському районі, колегією суддів встановлено, що обумовлений виконавчий лист та рішення Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 11 березня 2014 року по адміністративній справі №279/1172/14-а та вимога державного виконавця не містила вказівки на відсотки заробітної плати які слід застосувати при перерахунку пенсії для ОСОБА_3
Водночас, колегією суддів встановлено, що відповідно до Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" який набрав чинності з 01.10.2011року пенсія державним службовцям призначається (перераховується) у розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому максимальний розмір пенсії або довічного грошового утримання призначених відповідно до Законів "Про державну службу", "Про судоустрій та статус суддів" не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб що втратили працездатність.
Пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії перевищує максимальний розмір пенсії, встановлений цим Законом, виплата пенсії здійснюється без проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановленому цим Законом.
Отож, на момент виконання названого виконавчого листа, до законодавства України з питань призначення та перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону "Про державну службу" було внесено зміни щодо відсотків та максимального розміру пенсії.
При цьому, обумовлене рішення суду, виконавчий лист та вимога державного виконавця не містили вказівки щодо порядку застосування положень Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" при перерахунку пенсії для ОСОБА_3
З огляду на обумовлені положення законодавства та встановлені обставин справи (щодо відсутності у рішенні суду вказівки: на відсотки які слід застосовувати при перерахунку пенсії для ОСОБА_3; на порядок застосування обмежень максимального розміру пенсії, встановленого Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" при зазначеному перерахунку пенсії), колегія суддів приходить до висновку про наявність поважних причин через які ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Малинському районі було позбавлено можливості належного виконання обумовленого рішення суду, виконавчого листа та вимоги державного виконавця в частині застосування належного позивачу базового відсотку (83% від заробітної плати діючого судді) та не поширення обмежень щодо максимального розміру пенсії.
Незважаючи на наявність обставин які ускладнювали виконання обумовленого судового рішення (відсутність у рішенні відсотків для перерахунку пенсії, відсутності положень щодо застосування чи не застосування обмежень максимальним розміром), державний виконавець в супереч положенням ст. 263 КАС України не вжив своєчасних заходів щодо забезпечило належне виконання боржником названого рішення суду та виконавчого листа шляхом звернення до суду із заявою про встановлення способу і порядку виконання вказаного рішення суду.
Підсумовуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і не впливають на правильність прийнятого судового рішення. Постанову прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "05" травня 2015 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя С.М. Шевчук
судді: Г.І. Майор
ОСОБА_2
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області пл. Соборна, 12 А,м. Малин,Житомирська область,11601
3- відповідачу/відповідачам: Відділ державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції Житомирської області вул.Огієнка, 65,м.Малин,Житомирська область,11604
4-третій особі: ОСОБА_3 - вул.Леніна,10,м.Малин,Житомирська область,11601,