ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Нечуй Б.П.
Суддя-доповідач:ОСОБА_1
УХВАЛА
іменем України
"22" вересня 2015 р. Справа № 281/3683/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Капустинського М.М.
суддів: Євпак В.В.
ОСОБА_2,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира на постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "02" червня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату коштів ,
ВСТАНОВИВ:
В грудні 2014 року ОСОБА_3 звернувся до суду позовом про:
- визнання дій відповідачів неправомірними;
- зобов'язання Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області провести донарахування доплати до заробітної плати в розмірах, передбачених ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.06.2014р. по 31.07.2014р.;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира виплатити недоплачену доплату до заробітної плати в розмірах, передбачених ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.06.2014р. по 31.07.2014р. відповідно до розрахунків, поданих Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області провести донарахування коштів, передбачених ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.06.2014р. по 31.07.2014р.;
Постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 02.06.2015 року позов задоволено.
Визнано дії відповідачів - управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації та управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо не виплати позивачу у повному розмірі недоплаченої доплати до заробітної плати, передбаченої ст. 37, ч. 1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» протиправними.
Зобов'язатно управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області провести донарахування позивачу доплати до заробітної плати, передбаченої ч.1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі двох мінімальних заробітних плат, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, встановленого ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік» за період з 18.06.2014 року по 31.07.2014 року і подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира.
Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира провести виплату позивачу доплати до заробітної плати, передбаченої ч.1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 18.06.2014 року по 31.07.2014 року відповідно до розрахунків наданих управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області.
Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації провести донарахування та виплату позивачу недоплаченої щомісячної грошової допомоги в зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбаченої ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 40 % від мінімальної заробітної плати щомісяця, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, встановленого Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік» за період з 18.06.2014 року по 31.07.2014 року.
В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить постанову скасувати та відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постанова суду в частині задоволення позовних вимог про нарахуванння та виплату коштів, передбачених ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не оскаржується в апеляційному порядку, а тому не є предметом розгляду в суді апеляційної інстанції.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, позивач працює в 8 Державній пожежно-рятувальній частині м.Коростень, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення та отримує доплату до заробітної плати згідно ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за роботу в зоні гарантованого добровільного відселення, однак, в розмірі, що встановлений постановою КМУ № 836 від 26.07.1996 року (довідка від 28.11.2014 р.№02-4/1887 (а.с.7).
Згідно ст. 39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах:
- у зоні безумовного (обовязкового) відселення - три мінімальні заробітні плати.
- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;
- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.
Водночас сума, з якої здійснювався розрахунок виплати позивачу, передбаченої Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначалася згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи", про що свідчить довідка від 28.11.2014 р.№02-4/1887 (а.с.7).
Зазначеною постановою, всупереч вимогам вказаного Закону, який встановлює розмір доплат як величину, кратну відносно до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної Законом на час здійснення виплати, встановлено конкретний розмір такої доплати в твердій грошовій сумі.
Згідно п.п. 5 п. 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. N 936 виплата компенсацій та допомоги певних видів, передбачених Законом, проводиться центрами по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (крім мм. Києва та Севастополя) рад (далі - уповноважений орган) за місцем реєстрації громадян працюючим і непрацюючим громадянам та пенсіонерам, зокрема пенсіонерам та особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби та інших структур, громадянам, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, громадянам, які працюють у громадян, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, зокрема доплата особам за роботу (службу) на території зон радіоактивного забруднення відповідно до статей 39, 40 Закону, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 р. N 836.
Відповідно до п. 5 Порядку соціальні виплати, доплати (види допомоги), передбачені підпунктами 5 - 13 пункту 4 цього Порядку, проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями (далі - підприємства) та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
До 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування, підприємства подають до уповноваженого органу документи щодо розрахункових витрат, пов'язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів, за затвердженою Мінсоцполітики формою та реєстр отримувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, категорія, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги.
З урахуванням наведених правових норм, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про задоволення позову в частині зобов'язання Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області провести донарахування доплати до заробітної плати в розмірах, передбачених ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, а Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира виплатити недоплачену доплату до заробітної плати в розмірах, передбачених ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відповідно до розрахунків, поданих Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що наведені в апеляційній скарзі доводи не спростовують висновків суду 1-ї інстанції.
Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Зважаючи на те, що Лугинський районний суд правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанову суду - без змін
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира залишити без задоволення, а постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "02" червня 2015 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя М.М. Капустинський
судді: В.В. Євпак
ОСОБА_2
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 вул.Садова,3,м.Кремне,Лугинський район, Житомирська область,11334
3- відповідачу/відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира вул.Перемоги,55,м.Житомир,10014
4 - Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області вул. Героїв Пожежних,67-Б,м.Житомир,10006
- ,