Ухвала суду № 52144684, 24.02.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.02.2012
Номер справи
2а-16745/09/2670
Номер документу
52144684
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про відмову у задоволенні клопотання про зупинення провадження

24 лютого 2012 року № 2а-16745/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., при секретарі судового засідання Шередько А.В., при вирішенні адміністративної справи

за позовом

Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області

до

Державного підприємства «Документ»

про

стягнення заборгованості у розмірі 9 064 410,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області (далі –позивач) з позовом до Державного підприємства «Документ»(ідентифікаційний код 32735236) (далі –відповідач) про стягнення заборгованості економічних санкцій у розмірі 9 064 410,00 грн.

В судове засідання 13.02.2012 р. сторони не з’явилися, надіслали письмові клопотання про розгляд справи без їх участі.

Відповідно до частини шостої ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 41, 122, 128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.

Через канцелярію суду представником позивача заявлено клопотання про зупинення провадження у справі відповідно до пункту першого частини першої ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач просить зупинити провадження у справі до встановлення правонаступника Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області в зв’язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 08.06.2011р. №484 «Деякі питання ліквідації Державної інспекції з контролю за цінами та її територіальних органів».

Розглянувши клопотання про зупинення, суд приходить до висновку про відмову у його задоволенні.

Пунктом першим частини першої ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд зупиняє провадження у справі в разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, а також ліквідації органу, злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, - до встановлення правонаступника.

На виконання пункту 4 статті 7 Указу Президента України від 09.12.2010р. №1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 08.06.2011р. №484 «Деякі питання ліквідації Державної інспекції з контролю за цінами та її територіальних органів», яким затверджено Перелік територіальних органів Державної інспекції з контролю за цінами, у яких утворюються комісії з їх ліквідації, серед них, зокрема, і Державна інспекція з контролю за цінами у м. Києві.

В той же час, судом встановлено, що відповідно до п.7 ст.5 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади»міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, щодо яких набрав чинності акт Президента України про їх припинення, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах компетенції до завершення здійснення заходів з утворення міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, до якого переходять повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що припиняється, та можливості забезпечення здійснення ним цих функцій і повноважень, про що видається відповідний акт Кабінету Міністрів України.

Аналогічна позиція зафіксована в п.7 указу Президента №1085/2010 від 09.12.2010 р. «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», відповідно до якого, Кабінету Міністрів України надано доручення до завершення реформування системи центральних органів виконавчої влади забезпечувати належне виконання функцій центральних органів виконавчої влади, що ліквідуються, реорганізуються. Більше того, відповідно до п.2. та абз.2 п.4 постанови Кабінету Міністрів України №346 від 28.03.2011 р. «Про ліквідацію урядових органів»урядові органи, які ліквідовуються, продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади.

Станом на дату слухання справи, жодного акту Кабінету Міністрів України про припинення виконання покладених функцій на Державну інспекцію з контролю за цінами не видавалось, функції з контролю за цінами іншим центральним органам виконавчої влади не передавались.

Крім того, згідно відомостей Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області перебуває у стані припинення підприємницької діяльності, тобто на даний час вказана установа продовжує функціонувати.

Водночас, судом приймається до уваги, що відповідно до п.5 ст.111 Цивільного кодексу України, юридична особа є ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про зупинення провадження по справі.

Керуючись ст. 156, ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва , -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні клопотання позивача про зупинення провадження у справі № 2а-16745/09/2670.

Суддя Л.О. Маруліна