Постанова № 52127442, 10.10.2015, Баришівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
10.10.2015
Номер справи
355/1682/15-а
Номер документу
52127442
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 355/1682/15-а

Провадження № 2-а/355/51/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2015 року Баришівський районний суд Київської області в складі головуючого судді Коваленко К.В.

з участю секретаря Старенької С.М.

представників позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені суду справу за адміністративним позовом БАРИШІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - «УКРОП» до ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області третя особа ОСОБА_5 про визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області, про визнання протиправною та незаконної постанови ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області № 13 від 06 жовтня 2015 року та про скасування рішення про реєстрацію кандидата на посаду селищного голови, -

в с т а н о в и в :

позивач звернувся до суду зазначеним позовом, який мотивує тим, що Постановою №5 від 25 вересня 2015 року ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області зареєстровано ОСОБА_5 кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області висунутого шляхом самовисування.

Крім того, Постановою №19 від 01 жовтня 2015 року ОСОБА_4 районної виборчої комісії Київської області зареєстровано кандидатом у депутати ОСОБА_4 районної ради Київської області ОСОБА_5 по виборчому списку ОСОБА_4 районної партійної організації Політичної партії «Наш Край».

Вважають , що таким чином було порушено ч.5 ст. 35 ЗУ «Про місцеві вибори» яка передбачає, що особа, з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.

06 жовтня 2015 року кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області від БАРИШІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - «УКРОП» ОСОБА_6 Різаєвичем до ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області подано заяву з вимогою скасувати рішення про реєстрацію ОСОБА_5 кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року. Проте, 06 жовтня 2015 року ОСОБА_4 селищною виборчою комісією Баришівського району Київської області винесено постанову №13 про відмову у розгляді вказаної заяви.

Просять суд визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області по відмові скасувати рішення про реєстрацію кандидата на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області ОСОБА_5 на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, за порушення загального порядку висування кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області. Визнати незаконною та скасувати Постанову ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області №13 від 06 жовтня 2015 року, та скасувати рішення про реєстрацію ОСОБА_5 кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

В судовому засіданні представники позивача ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заявлений позов підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області ОСОБА_3 проти заявленого позову заперечила, та пояснила суду, про те, що ОСОБА_5 зареєструвався не тільки на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області висунутого шляхом самовисування, а його ще зареєстровано кандидатом у депутати ОСОБА_4 районної ради Київської області по виборчому списку ОСОБА_4 районної партійної організації Політичної партії «Наш Край» вона дізналась вдень 06.10.2015 року, коли після наради яка відбулась в ОСОБА_4 РДА, до неї звернулись представники ОСОБА_4 районної виборчої комісії Київської області , та пізніше їй надали Постанову ОСОБА_4 районної виборчої комісії Київської області №22 від 06.10.2015 року про скасування рішення про реєстрацію ОСОБА_5 кандидатом в депутати ОСОБА_4 районної ради Київської області.

Пізніше в той же день до комісії звернувся ОСОБА_6 з заявою про скасування рішення про реєстрацію ОСОБА_5 кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, проте так як на той час порушення закону було усунуте комісія відмовила в розгляді зазначеної заяви.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлений позов таким, що підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що Постановою №5 від 25 вересня 2015 року ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області зареєстровано ОСОБА_5 кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області висунутого шляхом самовисування.

Крім того, Постановою №19 від 01 жовтня 2015 року ОСОБА_4 районної виборчої комісії Київської області зареєстровано кандидатом у депутати ОСОБА_4 районної ради Київської області ОСОБА_5 по виборчому списку ОСОБА_4 районної партійної організації Політичної партії «Наш Край».

Постановою ОСОБА_4 районної виборчої комісії Київської області №22 від 06.10.2015 року в 12 год.30 хв. було скасовано рішення про реєстрацію ОСОБА_5 кандидатом в депутати ОСОБА_4 районної ради Київської області по виборчому списку ОСОБА_4 районної партійної організації Політичної партії «Наш Край».

В той же день, 06.10.2015 року о 13 год.15 хв. до ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області звернувся ОСОБА_6 з заявою про скасування рішення про реєстрацію ОСОБА_5 кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

Дана заява була розглянута 06.10.2015 року та Постановою № 13 було відмовлено в розляді заяви ОСОБА_6

Вирішуючи заявлені вимоги суд керується наступним :

Стаття 1 Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 року № 595-VІІІ, вказує, що організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (далі - місцеві вибори) регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.

Згідно ст. 9 цього ж закону визначено право бути обраним, зокрема міським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Ст. 71 Конституції України зазначає, що вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Ст. 10 Закону України «Про місцеві вибори» визначає право висування кандидатів, а саме, право висування кандидатів належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується громадянами України відповідно через республіканські в Автономній Республіці Крим, обласні, районні, міські, районні у містах організації політичних партій (далі - місцеві організації партій) або шляхом самовисування відповідно до цього Закону.

Загальний порядок висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости регулюється статтею 35 Закону України «Про місцеві вибори».

Вказаною статтею встановлюється наступний порядок.

Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости розпочинається за 34 дні до дня голосування.

Право висування кандидатів у депутати сільських, селищних рад реалізується виборцями в одномандатних виборчих округах через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Законом.

Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости реалізується виборцями у відповідних єдиних одномандатних виборчих округах через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Законом.

Особа не може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі більше ніж до однієї місцевої ради відповідного рівня (більше ніж до однієї обласної, однієї районної, однієї міської, однієї районної в місті ради).

Особа, яка висунута кандидатом у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости, не може одночасно бути висунута у будь-яких інших одномандатних, єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів (частина 4 статті 35 Закону).

В свою чергу, з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування (частина 5 статті 35 Закону).

У відповідності до ч.4 ст. 43 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости та доданих до неї необхідних документів, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидата або про відмову в його реєстрації.

У відповідності до ч.2 ст. 41 Закону України «Про місцеві вибори» подання документів до територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі закінчується за 24 дні до дня голосування.

У відповідності до ч. 9 ст. 41 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття документів, зазначених у частині першій статті 38 цього Закону, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів), включених до виборчого списку кандидатів у депутати. Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття надсилається (видається) представнику місцевої - організації партії, від якої висунуті кандидати в депутати.

У відповідності до ч.8 ст. 41 Закону України, у разі якщо особа, включена за її письмовою заявою про згоду балотуватися за виборчим списком кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії, включена за її письмовою заявою про згоду балотуватися за виборчим списком кандидатів у депутати від місцевої організації іншої політичної партії та (або) висунута за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації іншої політичної партії або шляхом самовисування, відповідні територіальні виборчі комісії виключають таку особу з усіх виборчих списків, до яких вона була включена, скасовують її реєстрацію як кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, про що повідомляють відповідні місцеві організації партій та цю особу.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач одночасно зареєстрований кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі по виборах депутатів ОСОБА_4 районної ради від політичної партії та кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови шляхом самовисування.

Частина 8 ст. 41 Закону України "Про місцеві вибори", на яку посилається відповідач в оскаржуваній постанові, як на підставу для прийняття рішення, в даних правовідносинах, на переконання суду, не підлягає застосуванню, з огляду на те, що норми статті 41 вказаного Закону регламентують дії виборчих комісій на стадії реєстрації кандидатів у депутати та міських, селищних голів.

Згідно ч. 2 ст. 41, ч. 2 ст. 42, ч. 2 ст. 43 Закону України "Про місцеві вибори" , які регламентують строки подачі заяв для реєстрації депутатів та міських, селищних голів, визначено, що прийом документів закінчується за 24 дні до дня голосування.

В той час, як оскаржуване рішення було прийнято 13.10.2015 року, тобто після проведення реєстрації ОСОБА_5 кандидатом в депутати та кандидатом на посаду селищного голови, з огляду на що існуюче питання подвійної реєстрації мало бути вирішене в порядку ст. 47 Закону України "Про місцеві вибори".

Суд зазначає, що до прийняття відповідачем оскаржуваного рішення, позивачем самостійно виявлено порушення положень Закону України «Про місцеві вибори» стосовно його подвійної реєстрації та вчинено дії спрямовані на усунення порушень виборчого законодавства, а саме подано до ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області заяву про скасування його реєстрації як кандидата в депутати ОСОБА_4 районної ради Київської області по виборчому списку ОСОБА_4 районної партійної організації Політичної партії «Наш Край».

Та 06.10.2015 року, о 12.30 год., тобто ще до звернення з відповідною заявою ОСОБА_6, Постановою ОСОБА_4 районної виборчої комісії Київської області №22 реєстрацію ОСОБА_5 як кандидата в депутати ОСОБА_4 районної ради Київської області по виборчому списку ОСОБА_4 районної партійної організації Політичної партії «Наш Край» було скасовано.

Відповідно до п.5 ч.1 та п.5 ч.2 ст. 47 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія скасовує рішення про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости в разі порушення вимог частин третьої - п'ятої статті 35 цього Закону; територіальна виборча комісія скасовує рішення в частині реєстрації в багатомандатному виборчому окрузі окремого кандидата в депутати, включеного до виборчого списку від місцевої організації партії, з виключенням його з виборчого списку в разі: порушення вимог частин третьої - п'ятої статті 35 цього Закону.

У відповідності до ч. 4-5 Закону України «Про місцеві вибори» місцева організація партії може висувати кандидатів на місцевих виборах за умови, що відповідна місцева (республіканська в Автономній Республіці Крим, обласна, районна, міська, районна у місті) організація партії зареєстрована в установленому законом порядку, з урахуванням обмежень частини другої статті 12 цього Закону.

Особа не може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі більше ніж до однієї місцевої ради відповідного рівня (більше ніж до однієї обласної, однієї районної, однієї міської, однієї районної в місті ради).

Особа, яка висунута кандидатом у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости, не може одночасно бути висунута у будь-яких інших одномандатних, єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів.

Особа, з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.

У відповідності до ч.2 ст. 35 Закону України «Про місцеві вибори» право висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, в тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради реалізується виборцями у відповідних багатомандатних виборчих округах через місцеві організації партій у порядку, передбаченому цим Законом.

Право висування кандидатів у депутати сільських, селищних рад реалізується виборцями в одномандатних виборчих округах через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Законом.

Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости реалізується виборцями у відповідних єдиних одномандатних виборчих округах через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Законом.

Таким чином ОСОБА_5 балотувався кандидатом в депутати ОСОБА_4 районної ради Київської області по виборчому списку ОСОБА_4 районної партійної організації Політичної партії «Наш Край» по багатомандатному окрузі, а на посаду ОСОБА_4 селищного голови по одномандатному округу

З огляду на встановленні вище обставини справи та наведені норми Закону України "Про місцеві вибори", суд вважає, що посилання на норми ч.8 ст. 41 Закону України "Про місцеві вибори", яка не підлягає застосуванню до даних правовідносин є недоречними.

Таким чином, з урахуванням наведеного, а також беручи до уваги необхідність захисту прав ОСОБА_5 у виборчому процесі, суд дійшов висновку про необхідність відмовити в задоволенні позовних вимог в частині скасування рішення про реєстрацію ОСОБА_5 кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

Позовна вимога стосовно визнання бездіяльності ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області по нескасуванню рішення про реєстрацію кандидата на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області ОСОБА_5 на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, за порушення загального порядку висування кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області підлягає до задоволення, оскільки зазначені вище порушення не були виявлені під час реєстрації ОСОБА_5 саме через бездіяльність виборчої комісії.

Також підлягає до задоволення вимога про скасування Постанови ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області №13 від 06 жовтня 2015 року.

Відповідно до ч. 15 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори» Рішення виборчої комісії з розглянутого питання повинно містити:

1) найменування комісії;

2) найменування рішення, час, дату та місце його прийняття і порядковий номер;

3) мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії;

4) посилання на положення нормативно-правових актів або рішення (положення рішень) Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії, або судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті рішення;

5) резолютивну частину.

Зважаючи на те , що в оскаржуваному рішенні не наведено жодної мотивації, чому комісія не розглянула заяву ОСОБА_6 по суті, а відмовила в розгляді даної заяви суд вважає дане рішення незаконним та немотивованим.

Частиною 1 статті 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно положень ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд відповідно до статті 86 цього ж Кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з ч. 1 ст. 172 КАС України, право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів позивача, оцінивши докази, які є у справі, суд вважає, що заявлений адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат у справі суд вирішує відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України, якою передбачено, що якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Разом з тим, у ч. 1 ст. 94 КАС України, вказано, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

У відповідності до ч. 9 ст. 172 КАС України, суд приймає,позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Таким чином оскільки позивач не поніс судових витрат, то вони не підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст. 70 Конституції України, Законом України «Про місцеві вибори», ст.ст. 10, 11, 17, 19, 69, 71, 86, 94,158, 163, 172, 177 КАС України,-

постановив:

Адміністративний позов БАРИШІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - «УКРОП» до ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області третя особа ОСОБА_5 про визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області, про визнання протиправною та незаконної постанови ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області № 13 від 06 жовтня 2015 року та про скасування рішення про реєстрацію кандидата на посаду селищного голови задовільнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області по нескасуванню рішення про реєстрацію кандидата на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області ОСОБА_5 на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, за порушення загального порядку висування кандидатом на посаду ОСОБА_4 селищного голови Баришівського району Київської області.

Визнати протиправною та скасувати Постанову ОСОБА_4 селищної виборчої комісії Баришівського району Київської області №13 від 06 жовтня 2015 року.

В решті вимог відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двох днів з дня її проголошення.

Суддя Баришівського районного суду ОСОБА_7