Ухвала суду № 52125361, 08.10.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.10.2015
Номер справи
815/5951/15
Номер документу
52125361
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 жовтня 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/5951/15

Категорія: 1.3.2 Головуючий в 1 інстанції: Левчук О. А.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -Кравець О.О.судді -Вербицької Н.В.судді - за участю секретаряЯковлева Ю.В. Худик С.А.розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Одеської обласної виборчої комісії на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04.10.2015 р. по справі за адміністративним позовом Одеської обласної організації Партія "Відродження" до Одеської обласної виборчої комісії

про визнання протиправними та скасування постанов,зобов язання вчинити певні дії,

за участю третіх осіб ОСОБА_5,ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29. ОСОБА_30, ОСОБА_31 -

В С Т А Н О В И В:

03.10.2015 року Одеська обласної організації Партія "Відродження" звернулася до суду із позовом до Одеської обласної виборчої комісії та просила визнати протиправними та скасувати постанови Одеської обласної виборчої комісії від 29 вересня 2015 року № 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, якими відмовлено в реєстрації кандидатів у депутати Одеської обласної ради ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31 та зобов'язати Одеську обласну виборчу комісію на найближчому своєму засіданні зареєструвати кандидатів в Одеську обласну раду, включених до виборчого списку кандидатів у депутати Одеської обласної організації Партії "Відродження" ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, -

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04.10.2015 р. позов був задоволений частково:визнані протиправними та скасовані постанови Одеської обласної виборчої комісії від 29 вересня 2015 року № 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, якими відмовлено в реєстрації кандидатів у депутати Одеської обласної ради ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31; та зобов`язано Одеську обласну виборчу комісію повторно розглянути заяву Одеської обласної організації партії "Відродження" про реєстрацію кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, включених до виборчого списку кандидатів у депутати Одеської обласної організації партії "Відродження".

06 жовтня 2015 року на вказану постанову суду представником Одеської обласної виборчої комісії подано апеляційну скаргу , в якій вважає вказану постанову прийнятою з порушенням норм процесуального та матеріального права, просив її скасувати та прийняти нову , якою відмовити у задоволенні позову.

Ухвалою судді Одеського апеляційного адміністративного суду від 7 жовтня 2015 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Одеської обласної виборчої комісії

07 жовтня 2015 року ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду було заборонено Одеській обласний виборчій комісії затверджувати текст виборчих бюлетенів для голосування у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради до вирішення даної справи Одеським апеляційним адміністративним судом.

Апеляційний суд, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Згідно Рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999, № 7-рп/99 "У справі за конституційними поданнями 49 народних депутатів України і виконавчого комітету Вінницької міської ради щодо офіційного тлумачення положень статей 38, 78 Конституції України, статей 1, 10, 12, частини другої статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (справа про сумісництво посад народного депутата України і міського голови , положення частини першої статті 38 Конституції України, згідно з яким громадяни мають право "вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", в контексті положень частини другої статті 78 Конституції України треба розуміти так, що громадянину України надано право вільно бути обраним до будь-якого органу державної влади, зокрема до Верховної Ради України, до органу місцевого самоврядування - сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, а також бути обраним сільським, селищним, міським головою, але реалізувати набутий представницький мандат громадянин може тільки в одному з цих органів чи на посаді сільського, селищного, міського голови.

Судом 1-ої інстанції було встановлено , що 26 вересня 2015 року Одеською обласною організацією Партії "Відродження" до Обласної виборчої комісії подані документи про реєстрацію кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, які включені до виборчого списку кандидатів у депутати Одеської обласної організації Партії "Відродження".

Відповідно до довідки від 26 вересня 2015 року №77/03, виданої Одеською обласною виборчою комісією, Одеською обласною організацією Партія "Відродження" до Одеської обласної виборчої комісії подані та прийняті комісією документи на 870 аркушах, в тому числі заява про реєстрацію кандидатів у депутати на 1 аркуші; копія свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії на 1 аркуші; копія рішення вищого керівного органу партії на 1 аркуші; рішення конференції місцевої організації партії про висування кандидатів у депутати на 10 аркушах; виборчий список кандидатів у депутати на 11 аркушах; заяви осіб про згоду балотуватися та на оприлюднення біографічних відомостей кандидатів у депутати 8а 85 аркушах; автобіографії осіб, включених до виборчого списку на 119 аркушах; декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру на 469 аркушах; фотографії осіб - загалом 340 шт.; документ про внесення грошової застави на 1 аркуші; ксерокопії першої, другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначаються відомості про місце проживання на 172 аркушах та СД -диск.

Одеська обласна виборча комісія 29 вересня 2015 року № 18 поінформувала Одеську обласну організацію Партію "Відродження" про те, що розглянувши вказані документи, Одеська обласна виборча комісія виявила, що в поданих документах мають місце помилки і неточності, а саме: 1) ОСОБА_6: помилка у фамілії у Виборчому списку кандидатів у депутати (далі за текстом - Список) та рішенні Конференції Одеської обласної організації партії "Відродження" про висування кандидатів у депутати (далі за текстом - Рішення про висування); 2) ОСОБА_32: не вірно зазначена дата народження у Списку та Рішенні про висування; 3) ОСОБА_33: у автобіографії зазначені неточні відомості про освіту; 4) ОСОБА_8: не вірно зазначена дата народження Списку та Рішенні про висування; 5) ОСОБА_34: в декларації не має відомостей про сина; 6) ОСОБА_10: у заяві про згоду балотуватись недолік у назві місцевої організації партії; 7) ОСОБА_35: не співпадають у документах відомості по посаді та місці роботи; 8) ОСОБА_12: в декларації не зазначені відомості про сина; 9) ОСОБА_14: на заяві про згоду балотуватись виправлена дата подання; 10) ОСОБА_15: в заяві про згоду балотуватись відсутній контактний телефон; 11) ОСОБА_36: помилки в заяві про згоду балотуватись у назві у назві місцевої організації партії; 12) ОСОБА_37: у поданих документах адреса місця

проживання зазначена не відповідно до відомостей, зазначених у паспорті громадянина України; 13) ОСОБА_38: в декларації не зазначені відомості про доньку; 14) ОСОБА_39: повністю зазначити місце роботи; 15) ОСОБА_40: в декларації не має відомостей про доньку; 16) ОСОБА_41: автобіографія без підпису. У поданих документах адреса місця проживання зазначена не відповідно до відомостей, зазначених у паспорті громадянина України. 17) ОСОБА_42: на заяві про згоду балотуватись відсутня дата її складання; 18) ОСОБА_43: в декларації не має відомостей про доньку і сина 19) ОСОБА_44: в декларації не має відомостей про доньку і сина; 20) ОСОБА_22: на заяві про згоду балотуватись виправлена дата подання; 21) ОСОБА_45: у документах відрізняється місце проживання від відомостей, зазначених у паспорті громадянина України. Вказати повністю місце роботи; 22) ОСОБА_23: Невірна адреса в документах; 23) ОСОБА_46: В заяві про згоду балотуватись неповна назва виборчої комісії. Автобіографія написана для інших виборів від кандидата в іншу раду; 24) ОСОБА_47: у виборчому списку та рішенні про висування неправильно зазначено ім'я; 25) ОСОБА_26: в заяві про згоду балотуватись помилка у по - батькові; 26) ОСОБА_48: в заяві про згоду балотуватись не має контактного телефону; 27) ОСОБА_28: в заяві про згоду балотуватись не має контактного телефону. В декларації не має. відомостей про двох синів; 28) ОСОБА_49: в декларації не має відомостей про доньку; 29) ОСОБА_29: В декларації не має відомостей про доньку; 30) ОСОБА_50: В декларації не має відомостей про доньку. Відомості про освіту у Списку та Рішенні про висування не відповідають відомостям про освіту, зазначеним у автобіографії; 31) ОСОБА_51: В заяві про згоду балотуватись не має контактного телефону. У виборчому списку та рішенні про висування невірні відомості про посаду та місце роботи.

Також Одеська обласна виборча комісія повідомила , що відповідно до ч. 12 ст. 41 Закону України "Про місцеві вибори" помилки та неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню.

Щодо наявності будь-яких інших помилок і неточностей Одеська обласна виборча комісія позивача не повідомляла.

29 вересня 2015 року, Одеська обласна виборча комісія прийняла від представника Одеської обласної організації Партія "Відродження" пакет документів з уточненими відомостями та видала довідку про прийняття документів № 98 від 29 вересня 2015 року.

За результатами розгляду документів про реєстрацію кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, які включені до виборчого списку кандидатів у депутати Одеської обласної організації Партії "Відродження", поданих Одеською обласною організацією Партії "Відродження" , Одеською обласною виборчою комісією, 29 вересня 2015 року було прийнято 27 постанов:.

- № 21 , якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_5, у зв'язку із відсутністю заяви про його згоду балотуватися кандидатом у депутати від Одеської обласної організації Партія "Відродження" та відомостей щодо освіти в автобіографії;

- № 22, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_6, у зв'язку із відсутністю заяви про його згоду балотуватися кандидатом у депутати від Одеської обласної організації Партія "Відродження" та відомостей щодо громадської роботи, наявності чи відсутності представницького мандата, контактного телефону, місця проживання, партійності, наявності чи відсутності судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину в автобіографії;

- № 23, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_52, у зв'язку із відсутністю заяви про її згоду балотуватися кандидатом у депутати від Одеської обласної організації Партія "Відродження" і бути кандидатом у депутати по відповідному територіальному виборчому округу та автобіографії та декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання майнового характеру, ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначаються відомості про місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні";

- № 24, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_8, у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи, наявності чи відсутності представницького мандату;

- № 25, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_9, у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи, місця проживання;

- № 26, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_10. Як вбачається з цієї постанови підставою для відмови у реєстрації депутата є відсутність відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 27, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_53, у зв'язку із відсутністю заяви про його згоду балотуватися кандидатом у депутати від Одеської обласної організації Партія "Відродження";

- № 28, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_12 ,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо контактного телефону, місця проживання;

- № 29, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_13, у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи, наявності чи відсутності представницького мандату;

- № 30, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_14, у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 31, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_15, у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- року № 32, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_16 у зв'язку із відсутністю заяви про його згоду балотуватися кандидатом у депутати від Одеської обласної організації Партія "Відродження";

- № 33, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_17, у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи, контактного телефону, наявності чи відсутності представницького мандату;

- № 34, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_18 ,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 35, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_19 ,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо наявності чи відсутності представницького мандату;

- № 36, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_20 ,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи, місця проживання;

- № 37, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_21,у зв'язку із відсутністю відомостей заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від Одеської обласної організації Партія "Відродження" та щодо наявності чи відсутності представницького мандату;

- № 38, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_22,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо місця проживання, контактного телефону;

- № 39, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_23,у зв'язку із відсутністю відомостей відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 40, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_24,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 41, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_25,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 42, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_26,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 43, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_27,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 44, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_28,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 45, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_29,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 46, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_30,у зв'язку із відсутністю відомостей в автобіографії щодо громадської роботи;

- № 47, якою відмовлено в реєстрації кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Одеської обласної ради ОСОБА_54,у зв'язку із відсутністю заяви про її згоду балотуватися кандидатом у депутати від Одеської обласної організації Партія "Відродження".

Разом з тим, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_11, ОСОБА_16, ОСОБА_21, ОСОБА_31 подавались до Одеської обласної виборчої комісії заяви про їх згоду балотуватися кандидатом у депутати, проте ці заяви містили певні невідповідності.

Одеська обласна виборча комісія не повідомляла позивача щодо виявлення комісією відсутності відомостей в поданих позивачем автобіографіях та наявних у заявах ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_11, ОСОБА_16, ОСОБА_21, ОСОБА_31 про згоду балотуватись кандидатом у депутати невідповідностей, про які відповідач зазначив в постановах, що оскаржуються позивачем.

Згідно ч.3 ст.38 Закону України, від 14.07.2015, № 595-VIII "Про місцеві вибори" документи, передбачені частиною першою цієї статті, подані до відповідної виборчої комісії, повторно не подаються, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч.6 ст43. Закону № 595-VIII, якою врегульовано Порядок реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

Відповідно до ст.8 Конституції України, ст.8 КАС України та ч.1 ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року ,суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Конвенція з прав та основоположних свобод людини від 04.11.1950 року , була ратифікована Законом України N 475/97-ВР від 17.07.97, та відповідно до ст.9 Конституції України є частиною національного законодавства.

Згідно п. 57 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Подкользіна проти Латвії» (Podkolzina v. Latvia), право стати кандидатом на виборах, що гарантується статтею 3 Протоколу № 1, і є таким суттєвим правом в концепції реального демократичного устрою, яке було б ілюзорним, якщо комусь може бути відмовлено у цьому праві в будь-який момент. Таким чином, якщо держава має широкі розсуду при визначенні вимог для надання права абстрактно, принцип того, що право має бути ефективним вимагає, щоб процедура надання права містила достатні гарантії для запобігання свавільним рішенням

Апеляційний суд погоджується із висновком суду 1-ої інстанції ,що перелік підстав для відмови у реєстрації ,встановлений ч.1 ст.46 Закону України, від 14.07.2015, № 595-VIII "Про місцеві вибори" є вичерпним, та не містить такої підстави , як наявність помилок і неточностей, у поданих кандидатами на реєстрацію документів, а положення ч.6 ст43. Закону № 595-VIII повинно застосовуватись і до інших кандидатів у депутати на місцевих виборах ,щоб не ставити їх у дискримінаційне становище , а також що суд у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, виконуючи завдання адміністративного судочинства щодо перевірки відповідності їх прийняття (вчинення), передбаченим частиною третьою ст. 2 КАС України, критеріям, не втручається та не може втручатися у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Згідно п. 30. Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р., рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя .

Однак, згідно п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 р., статтю 6 п. 1 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов'язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні апелянтом фактичних обставин і норм матеріального права.

Згідно з ч.2 ст.200 КАС України (в редакції на момент вчинення процесуальної дії) не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Таким чином , апеляційний суд доходить до висновку, що не має підстав в межах доводів апеляційної скарги для скасування чи зміни постанови суду 1-ої інстанції .

Керуючись ст. ст. 172, 177, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, та ст. 3,4,9 Закону України «Про судовий збір», апеляційний суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Одеської обласної виборчої комісії залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04.10.2015 р. - без змін.

Стягнути з Одеської обласної виборчої комісії судовий збір у розмірі 1339 (одна тисяча триста тридцять дев'ять) грн. 80 коп. на рахунок №: 31212206781008, отримувач коштів: УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030001, код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, МФО: 828011, Код ЄДРПОУ суду 34380461.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Кравець О.О.

Суддя Вербицька Н.В..

Суддя Яковлев Ю.В.