Постанова № 52118094, 01.10.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.10.2015
Номер справи
826/10773/15
Номер документу
52118094
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

01 жовтня 2015 року № 826/10773/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» Оберемка Романа Анатолійовича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» Оберемка Романа Анатолійовича (далі - Уповноважена особа, відповідач 1), Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд, відповідач 2), у якому просив:

- визнати дії Уповноваженої особи при розгляді вимог ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1), як вкладника АТ «Єврогазбанк», який має право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за невиконаними банком зобов'язаннями за Додатковим договором № 1 від 03.06.2014 до Договору банківського рахунку № 14369 на підставі рішення Деснянського районного суду від 04.11.2014, рішення Апеляційного суду м. Києва від 24.12.2014 по справі № 754/15601/14-ц, а саме: вимог подати до Фонду додаткову інформацію, яка повинна містити відомості про вкладника ОСОБА_1, для отримання вкладником гарантованого відшкодування за рахунок Фонду, акцептувати решту коштів, понад гарантованої суми, до 4 черги погашення та внести пропозицію щодо затвердження Виконавчою дирекцією Фонду змін до реєстру акцептованих вимог кредиторів, вказані в заявах від 26.12.2014 (вх. № К-6853.1/20 від 29.12.2014), від 27.01.2015 р. (вх. № К-282.1/13.2 від 29.01.2015), від 01.04.2015 (вх. № К-1038/5 від 01.04.2015) - протиправними;

- визнати неправомірною відмову Уповноваженої особи щодо надання до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткової інформації про вкладника ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1); щодо необхідності здійснити останньому виплату відшкодування за рахунок коштів Фонду, як вкладнику, який має право на відшкодування коштів за вкладами в АТ «Єврогазбанк», за рахунок Фонду для затвердження Фондом змін до Загального реєстру вкладників АТ «Єврогазбанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду;

- зобов'язати Уповноважену особу подати до Фонду додаткову інформацію щодо ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1), як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в АТ «Єврогазбанк», за рахунок Фонду для затвердження Фондом змін до Загального реєстру вкладників АТ «Єврогазбанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду;

- зобов'язати Фонд включити ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) в Загальний реєстр вкладників АТ «Єврогазбанк», які мають право на отримання відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду;

- визнати неправомірним прийняте Виконавчою дирекцією Фонду рішення про затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» (протокол № 050/15), в частині віднесення вимог ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) до 7 черги погашення в сумі 278460,08 грн;

- зобов'язати Уповноважену особу внести пропозицію щодо затвердження Виконавчою дирекцією Фонду змін до реєстру акцептованих вимог кредиторів на підставі рішення суду, а саме: скасувати рішення Виконавчої дирекції Фонду про затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» (протокол № 050/15 від 26.02.2015), в частині віднесення вимог ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) до 7 черги погашення в сумі 278460,08 грн. та внести пропозицію щодо віднесення кредиторських вимог, які перевищують гарантовану суму відшкодування за вкладами за рахунок коштів Фонду до четвертої черги погашення в сумі 78460,08 грн.;

- зобов'язати Виконавчу дирекцію Фонду розглянути пропозицію Уповноваженої особи щодо затвердження Виконавчою дирекцією Фонду змін до реєстру акцептованих вимог кредиторів та внести зміни в реєстр акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк», а саме: скасувати рішення Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» (протокол № 050/15 від 26.02.2015р.), в частині віднесення вимог ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) до 7 черги погашення в сумі 278460,08 грн. та акцептувати решту коштів, які перевищують гарантовану суму відшкодування за вкладами за рахунок коштів Фонду до четвертої черги погашення в сумі 78460,08 грн.

В обгрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що між ним та АТ «Єврогазбанк» був укладений договір банківського вкладу № 286670 від 24.05.2012 по депозитній програмі для фізичних осіб «Золоте майбутнє 365 днів», на підставі якого позивачем були внесені 500 грамів золота в банківських зливках в касу АТ «Єврогазбанк» та зараховані на депозитний рахунок позивача. Між вищезазначеними сторонами був укладений договір поточного банківського рахунку № 14369 від 24.05.2012, згідно з яким АТ «Єврогазбанк» відкрив позивачу поточний рахунок № НОМЕР_2 у національній валюті України та іноземній валюті, а також зобов'язувався здійснювати розрахунково-касове обслуговування по цьому рахунку. На заяви позивача відповідачі зазначали, що ОСОБА_1 не має права на відшкодування коштів за вкладами в банківських металах відповідно до п. 10. ч. 4 ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», і, як наслідок, його не було включено до Загального реєстру вкладників, що, на думку позивача, позбавило його можливості отримати суму відшкодування, яка гарантована чинним законодавством України, та решту суми неправомірно віднесено до 7 черги погашення при прийнятті Виконавчою дирекцією Фонду рішення про затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк», порушені, на думку позивача, права і зумовили звернення з даним позовом до суду.

Представник Уповноваженої особи в судовому засіданні повідомив, що позивач не має права на відшкодування коштів за вкладом в банківських металах за рахунок державних коштів Фонду, оскільки згідно п. 10 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд не відшкодовує кошти за вкладами в банківських металах, тому правових підстав для включення ОСОБА_1 до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування з Фонду за ч. 1 ст. 26 зазначеного Закону, в Уповноваженої особи немає.

Представник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.

Згідно з ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Як убачається з матеріалів справи, 24.05.2012 між позивачем та АТ «Єврогазбанк» був укладений договір банківського вкладу № 286670 від 24.05.2012 (надалі - Договір банківського вкладу 1) по депозитній програмі для фізичних осіб «Золоте майбутнє 365 днів», на підставі якого позивачем були внесені 500 грамів золота в банківських зливках в касу АТ «Єврогазбанк» та зараховані на депозитний рахунок позивача.

Разом з тим, між вищезазначеними сторонами був укладений договір поточного банківського рахунку № 14369 від 24.05.2012 (надалі - Договір поточного банківського рахунку), згідно з яким АТ «Єврогазбанк» відкрив позивачу поточний рахунок № НОМЕР_2 у національній валюті України та іноземній валюті, а також зобов'язувався здійснювати розрахунково-касове обслуговування по цьому рахунку.

29.05.2013 на підставі договору № 319719 (надалі - Договір банківського вкладу 2), укладеного між позивачем та АТ «Єврогазбанк», строк вкладу був продовжений на період 370 днів, з 29.05.2013 по 03.06.2014. Крім того, був продовжений договір банківського рахунку. Станом на день укладення Договору банківського вкладу 2 сума вкладу становила 523 грама золота.

ОСОБА_1 03.06.2014 звернувся до АТ «Єврогазбанк» з вимогою видачі вкладу в банківських металах, проте йому було відмовлено, тоді ж між сторонами було укладено договір банківського вкладу № 345819 (надалі - Договір банківського вкладу 3) строком на 370 днів по депозитній програмі для фізичних осіб «Золоте майбутнє 365 днів». Сума вкладу за Договором банківського вкладу 3 становила 544,5 грам золота. Залучення коштів за Договором банківського вкладу 3 підтверджується платіжним дорученням в іноземній валюті фізичної особи за № 33484 від 03.06.2014.

Разом з тим, 03.06.2014 позивач та АТ «Єврогазбанк» продовжили строк дії договору банківського рахунку шляхом укладення Додаткового договору № 1 до Договору банківського рахунку № 14369.

ОСОБА_1 19.06.2014 звернувся до АТ «Єврогазбанк» з вимогою про достроковий розрив договору банківського вкладу, повернення банківського вкладу, шляхом перерахування вкладу на поточний рахунок та наступну видачу через касу банку, АТ «Єврогазбанк» дану вимогу не задовольнив.

24.06.2014 позивач повторно звернувся до АТ «Єврогазбанк» з письмовою заявою про дострокове повернення банківського вкладу, перерахування вкладу на поточний рахунок, конвертацію вкладу в національну валюту (гривню) та наступну видачу коштів готівкою через касу банку по зобов'язанням банку прописаним в договорах банківського вкладу та банківського рахунку, проте АТ «Єврогазбанк» вклад в національну валюту (гривню) не переоформив, коштів готівкою через касу банку не повернув.

Рішенням Деснянського районного суду міста Києва від 04.11.2014 визнано строк дії договору № 345819 від 03.06.2014, що був укладений між ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) та Публічним акціонерним товариством «Європейський газовий банк» таким, що закінчився 24 червня 2014 року внаслідок його розірвання. Зобов'язано Публічне акціонерне товариство «Європейський газовий банк» виплатити ОСОБА_1 кошти за вкладом в розмірі 275426,61 грн., 3% річних за період користування банком коштами внаслідок прострочення виконання грошового зобов'язання за весь час прострочення з дня подання 24.06.2014 заяви на розрив договору та конвертації вкладу в національну валюту по день винесення рішення по справі в сумі 3033,47 грн.

З 17.07.2014 по 17.10.2014 в АТ «Єврогазбанк» запроваджено тимчасову адміністрацію. Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в АТ «Єврогазбанк» призначено Ковальова Віктора Михайловича.

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення №111 від 13.10.2014 про продовження строку дії тимчасової адміністрації у АТ «ЄВРОГАЗБАНК» до 17.11.2014 включно та продовження повноважень Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у АТ «ЄВРОГАЗБАНК» Ковальова Віктора Михайловича до 17.11.2014 включно.

Згідно п. 1 ч. 5 ст. 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» під час тимчасової адміністрації не здійснюється задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку. При цьому, відповідно до ч.6 ст. 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» обмеження, встановлене п. 1 ч. 5 ст. 36 зазначеного Закону, не поширюється на зобов'язання банку щодо виплати коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників. Зазначені виплати здійснюються в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом, в національній валюті України.

Суд вважає, що якщо строк виконання обов'язку банку повернути вклад наступив до введення тимчасової адміністрації, то введення Постановою Правління Національного банку України від 16.07.2014 в АТ «Єврогазбанк» тимчасової адміністрації, не може бути підставою для відмови в поверненні грошових коштів.

Судом встановлено, що строк виконання обов'язку банку повернути ОСОБА_1 вклад наступив до введення тимчасової адміністрації, з моменту звернення позивача до АТ «Єврогазбанк» з вимогою про розрив Договору банківського вкладу та конвертацію вкладу в національну валюту, тому, суд приходить до висновку, що на зобов'язання банку повернути вклад обмеження п. 1 ч. 5 ст. 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» не поширювалося.

Враховуючи, що рішенням Деснянського районного суду від 04.11.2014 визнано строк дії договору № 345819 від 03.06.2014, що був укладений між ОСОБА_1 та АТ «Єврогазбанк» таким, що закінчився 24.06.2014 внаслідок його розірвання, на підставі ч. 6 ст. 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», позивач 06.11.2014 звернувся в АТ «Єврогазбанк» з заявою на отримання виплати коштів за вкладом в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом, на яку 13.11.2014 отримав відповідь, у якій зазначено, що рішення Деснянського районного суду від 04.11.2014 ще не набрало законної сили.

Рішенням Апеляційного суду м. Києва від 24.12.2014 рішення Деснянського районного суду від 04.11.2014 залишено без змін.

17.11.2014 правлінням НБУ було прийнято постанову № 725 від 17.11.2014 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк», на підставі якої 18.11.2014 виконавчою дирекцією Фонду було прийнято рішення № 121 «Про початок процедури ліквідації АТ «Єврогазбанк» та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку». Оголошення про ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду було опубліковане у газеті «Урядовий кур'єр» від 22.11.2014 № 226.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду від 18.12.2014 № 149 з 19.12.2014 відсторонено від виконання обов'язків уповноваженої особи Фонду на ліквідацію АТ «Єврогазбанк» Ковальова В.М. Рішенням виконавчої дирекції Фонду від 18.12.2014 №150 Уповноваженою особою Фонду на ліквідацію АТ «Єврогазбанк» з 19.12.2014 призначено провідного юрисконсульта відділу супроводження виведення неплатоспроможних банків з ринку департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Оберемка Р.А.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулювання відносин між Фондом, банками, Національним банком України, повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків встановлені Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Частина 1 ст. 26 цього ж Закону передбачає, що Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

Відповідно до ст. 45 даного Закону Фонд не пізніше робочого дня, наступного за днем отримання рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, розміщує інформацію про це на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет.

Фонд здійснює опублікування відомостей про ліквідацію банку в газеті "Урядовий кур'єр" або "Голос України" не пізніше ніж через сім днів з дня початку процедури ліквідації банку.

Протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та кредитори мають право заявити Фонду про свої вимоги до банку. Вимоги фізичних осіб-вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами не заявляються.

Згідно з ст. 49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Фонд припиняє приймання вимог кредиторів після закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей відповідно до частини другої статті 45 цього Закону. Будь-які вимоги, що надійшли після закінчення цього строку, вважаються погашеними, крім вимог вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами.

Протягом 90 днів з дня опублікування відомостей відповідно до частини другої статті 45 цього Закону Фонд здійснює такі заходи: визначає суму заборгованості кожному кредитору та відносить вимоги до певної черги погашення; відхиляє вимоги в разі їх не підтвердження фактичними даними, що містяться у розпорядженні Фонду, та, у разі потреби, заявляє в установленому законодавством порядку заперечення за заявленими до банку вимогами кредиторів; складає реєстр акцептованих вимог кредиторів відповідно до вимог, встановлених нормативно-правовими актами Фонду.

Реєстр акцептованих вимог кредиторів та зміни до нього підлягають затвердженню виконавчою дирекцією Фонду.

Будь-які спори щодо акцептування вимог кредиторів підлягають вирішенню у судовому порядку. Судове провадження щодо таких вимог не припиняє перебіг ліквідаційної процедури.

Протягом 20 днів з дня затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів Фонд сповіщає кредиторів про акцептування їх вимог шляхом розміщення повідомлення на офіційному сайті Фонду, неплатоспроможного банку, а також у приміщеннях такого банку в доступному для відвідувачів місці.

Фонд не має права здійснювати задоволення вимог кредиторів до затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів, крім задоволення вимог кредиторів за правочинами, що забезпечують проведення ліквідаційної процедури, якщо таке задоволення вимог погоджено виконавчою дирекцією Фонду.

Вимоги, не включені до реєстру акцептованих вимог кредиторів, задоволенню в ліквідаційній процедурі не підлягають і вважаються погашеними.

Судом встановлено, що строк для подачі кредиторських вимог був визначений з 22.11.2014 по 22.12.2014. Оскільки розмір заборгованості АТ «Єврогазбанк» перед позивачем перевищує гарантовану суму відшкодування, 04.12.2014, тобто у вищевказаний період, ОСОБА_1 звернувся в АТ «Єврогазбанк» із заявою, у якій просив після набрання законної сили рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 04.11.2014, керуючись ст. 45,49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визнати його, як кредитора банку АТ «Єврогазбанк», включити в реєстр акцептованих вимог кредиторів та вжити заходів щодо задоволення його вимог як кредитора. Зазначена заява отримана АТ «Єврогазбанк» 12.12.2014, згідно повідомлення про вручення поштового відправлення.

Разом з тим, за правилами ч. ч. 1-3 ст. 27 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Згідно з ч. 5 ст. 27 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Частина 6 ст. 27 цього ж Закону визначає, що уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

Порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами фізичних осіб, а також порядок здійснення виплат коштів за вкладами протягом дії тимчасової адміністрації в межах суми, гарантованої Фондом, за рахунок цільової позики Фонду визначається Положенням про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженим рішенням виконавчої дирекції Фонду №14 від 09.08.2012.

Відповідно до п. п. 3-5 розділу 3 вказаного Положення уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до п. п. 4 - 6 ч. 4 ст. 26 вищезазначеного Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку.

Перелік складається станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується, виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів (зменшених на суму податку), але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Визначений у Переліку залишок гарантованої суми надається з урахуванням розрахункових сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у неплатоспроможному банку.

Якщо вкладник не отримав свої вклади у межах граничного розміру суми відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики Фонду, така сума відшкодування включається до Переліку.

Перелік складається в алфавітному порядку за прізвищами вкладників та подається до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом.

Інформація про вкладника в Переліку має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства.

Перелік на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) засвідчується підписом уповноваженої особи Фонду та відбитком печатки банку, що ліквідується, на електронних носіях подається на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.

Відповідно до п. 6 розділу 3 Положення № 14 протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.

Пунктом 2 розділу 4 Положення № 14 передбачено, що Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (далі - Загальний Реєстр).

Загальний Реєстр складається на паперових та електронних носіях.

Загальний Реєстр на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) підписується відповідальною особою, яка його склала, та засвідчується підписом директора-розпорядника та відбитком печатки Фонду, на електронних носіях - на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.

Пунктом 4 розділу 4 Положення № 14 визначено, що виконавча дирекція Фонду приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Згідно з п. 6 розділу 4 Положення № 14 на підставі рішення виконавчої дирекції за розпорядженням директора-розпорядника Фонд розпочинає виплату відшкодування коштів (здійснює перерахування гарантованої суми за Загальним Реєстром, передачу Загального Реєстру банку-агенту) не пізніше семи днів з дня прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Наведені норми законодавства вказують, що процедура визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, включає наступні етапи: 1) складення уповноваженою особою Фонду переліку вкладників та визначення розрахункових сум відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; 2) передача уповноваженою особою Фонду сформованого переліку вкладників до Фонду; 3) складення Фондом на підставі отриманого переліку вкладників Загального Реєстру; 4) затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру.

При цьому Уповноважена особа може надавати Фонду протягом процедури ліквідації додаткову інформацію про вкладників, зокрема щодо збільшення кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування.

Керуючись зазначеним, 26.12.2014 позивач звертався до відповідача 1 із заявою, у якій містилось прохання внести його в додаткові списки вкладників, які мають право на отримання гарантованої Фондом суми відшкодування відповідно до Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; вжити заходів щодо задоволення вимог позивача як кредитора АТ «Єврогазбанк» та включити в реєстр акцептованих вимог кредиторів.

31.12.2014 у відповідь на дану заяву відповідач 1 повідомив, що оскільки рішення суду набрало законної сили 24.12.2014, то до 24.12.2014 ОСОБА_1 вважався вкладником за договором № 345819 від 03.06.2014, а згідно ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд не відшкодовує кошти за вкладами в банківських металах.

У подальшому, позивач 27.01.2015 звернувся до Уповноваженої особи із заявою, в якій просив надати до Фонду додаткову інформацію щодо необхідності здійснити виплату відшкодування за вкладом за рахунок коштів Фонду за зобов'язаннями банку за Додатковим договором №1 від 03.06.2014 до Договору банківського рахунку № 14369 для одержання гарантованої суми відшкодування в сумі 200000 грн., решту коштів 78460,08 грн. акцептувати до четвертої черги погашення, проте, як убачається з матеріалів справи, у встановлений Законом України «Про звернення громадян» строк відповідь надана не була.

Із отриманої відповіді на повторну заяву позивача убачається, що ОСОБА_1 не було включено до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, оскільки Фонд не відшкодовує кошти за вкладами в банківських металах, відповідно до п.10 ч.4 ст.26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Згідно ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», Фонд не відшкодовує кошти:

1) передані банку в довірче управління;

2) за вкладом у розмірі менше 10 гривень;

3) за вкладом, підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред'явника;

4) розміщені на вклад у банку особою, яка є пов'язаною з банком особою або була такою особою протягом року до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність", - протягом року до дня прийняття такого рішення);

5) розміщені на вклад у банку особою, яка надавала банку професійні послуги як аудитор, оцінювач, у разі якщо з дня припинення надання послуг до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність", - один рік до дня прийняття такого рішення);

6) розміщені на вклад власником істотної участі банку;

7) за вкладами у банку, за якими вкладники на індивідуальній основі отримують від банку проценти за договорами, укладеними на умовах, що не є поточними ринковими умовами відповідно до статті 52 Закону України "Про банки і банківську діяльність", або мають інші фінансові привілеї від банку;

8) за вкладом у банку, якщо такий вклад використовується вкладником як засіб забезпечення виконання іншого зобов'язання перед цим банком, у повному обсязі вкладу до дня виконання зобов'язань;

9) за вкладами у філіях іноземних банків;

10) за вкладами у банківських металах;

11) розміщені на рахунках, що перебувають під арештом за рішенням суду.

У разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за вкладами, включаючи відсотки, на день початку процедури ліквідації банку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Таким чином, суд вважає, що право на відшкодування коштів за рахунок Фонду за вкладами є у осіб, які мали це право на момент прийняття Національним Банком України рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних (день запровадження в банку Тимчасової адміністрації).

Зобов'язання з виплати суми вкладу, що перевищує гарантовану суму відшкодування за вкладом за рахунок коштів Фонду задовольняються відповідно до черговості, встановленої п. 4 ч. 1 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Відповідно до ч. 1 ст. 52 вказаного Закону, кошти, одержані в результаті ліквідації та продажу майна (активів) банку, спрямовуються Фондом на задоволення вимог кредиторів у такій черговості:

1) зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян;

2) грошові вимоги щодо заробітної плати, що виникли із зобов'язань банку перед працівниками до прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку;

3) вимоги Фонду, що виникли у випадках, визначених цим Законом, у тому числі покриття витрат Фонду, передбачених пунктом 7 частини другої статті 20 цього Закону;

4) вимоги вкладників - фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб - підприємців), які не є пов'язаними особами банку, у частині, що перевищує суму, виплачену Фондом;

5) вимоги Національного банку України, що виникли в результаті зниження вартості застави, наданої для забезпечення кредитів рефінансування;

6) вимоги фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб - підприємців), які не є пов'язаними особами банку, платежі яких або платежі на ім'я яких заблоковано;

7) вимоги інших вкладників, які не є пов'язаними особами банку, юридичних осіб - клієнтів банку, які не є пов'язаними особами банку;

8) інші вимоги, крім вимог за субординованим боргом;

9) вимоги кредиторів банку (фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, а також юридичних осіб), які є пов'язаними особами банку;

10) вимоги за субординованим боргом.

З огляду на вказане, суд зазначає, що, дійсно, умови договору банківського вкладу № 345819 від 03.06.2014 не передбачають можливості конвертації вкладу в національну валюту, проте саме по зобов'язанням договору банківського рахунку така можливість передбачена.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, суд приходить до висновку, що зобов'язання банку розірвати договір банківського вкладу, перерахувати вклад на поточний рахунок, конвертувати вклад в банківських металах у вклад в національній валюті та повернути через касу банка виникло 24.06.2014, тобто, з огляду на викладене, суд зазначає про правомірність заявленої вимоги позивача про дострокове повернення вкладу, оскільки вона відповідала умовам договору та закону.

Суд зазначає, що оскільки ОСОБА_1 не отримав свій вклад у межах граничного розміру суми відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики Фонду, то обов'язок щодо повернення боргу, в межах гарантованої суми відшкодування, в період ліквідації банку переходить до Фонду, у відповідності до вимог Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Тому, суд вважає, що Уповноваженою особою не доведено наявність правових підстав для неподання до Фонду додаткової інформації, щодо необхідності здійснити позивачу виплату відшкодування за вкладом за рахунок коштів Фонду за зобов'язаннями банку за Додатковим договором № 1 від 03.06.2014 р. до Договору банківського рахунку № 14369 для одержання гарантованої суми відшкодування в сумі 200000 грн.

Подання Уповноваженою особою додаткової інформації щодо необхідності здійснити ОСОБА_1 виплату відшкодування коштів за вкладом в АТ «Єврогазбанк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб є безумовною підставою для включення позивача до Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в АТ «Єврогазбанк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Що стосується вимог ОСОБА_1 про визнання неправомірним прийнятого Виконавчою дирекцією Фонду рішення про затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» (протокол № 050/15), в частині віднесення вимог ОСОБА_1 до 7 черги погашення в сумі 278460,08 грн., суд зазначає наступне.

26.02.2015 Виконавчою дирекцією Фонду прийнято рішення про затвердження Реєстру акцептованих вимог кредиторів АТ «Єврогазбанк» (протокол № 050/15).

26.03.2015 листом від 16.03.2015 АТ «Єврогазбанк» повідомлено позивача про включення до реєстру акцептованих вимог кредиторів 7 черги в сумі 278460,08 грн.

Не погоджуючись із зазначеним, позивач звернувся до Уповноваженої особи із заявою, у якій просив відповідно до п.4.31 розділу 4 рішення «Про затвердження Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку» від 05 липня 2012 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2012 р. за № 1581/21893, внести пропозицію щодо затвердження виконавчою дирекцією Фонду змін до реєстру акцептованих вимог кредиторів на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, а саме скасувати включення його до реєстру акцептованих вимог кредиторів 7 черги в сумі 278460,08 грн. та акцептувати решту коштів, понад гарантованої суми відшкодування за рахунок Фонду, до 4 черги погашення в сумі 78460,08 грн., також повторно просив, відповідно до пункту 6 розділу 3 Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням №14 від 09.08.2014 Виконавчої дирекції ФГВФО надати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо необхідності здійснити йому виплату відшкодування за вкладом за рахунок коштів Фонду за зобов'язаннями банку за Додатковим договором №1 від 03.06.2014 до Договору банківського рахунку № 14369 для одержання гарантованої суми відшкодування в сумі 200000 грн.

Відповідно до п.п. 4.20 п. 4 розділу 5 Змін до Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку, затверджених Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 30.12.2013 № 42, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.03.2014 за № 356/25133, Уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку складає реєстр акцептованих вимог кредиторів за формою, визначеною в додатку 3 до цього Положення, на підставі балансу банку, до якого включає вимоги кредиторів у національній валюті в розмірах, які існували на дату прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Згідно з п. п. 4.23 вищезазначеного пункту, протягом 90 днів з дня опублікування відомостей у газетах «Урядовий кур'єр» та «Голос України» відповідно до вимог частини другої статті 45 Закону уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку здійснює такі заходи: визначає суму заборгованості кожному кредитору та відносить вимоги до певної черги погашення; відхиляє вимоги в разі, якщо вони непідтверджені фактичними даними, що є в розпорядженні уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку, та в разі потреби заявляє в установленому законодавством порядку заперечення за заявленими до банку вимогами кредиторів; складає реєстр акцептованих вимог кредиторів відповідно до вимог, установлених цим Положенням та актами Фонду.

Підпунктами 4.24-4.31 передбачено, що реєстр вимог подається до Фонду на пронумерованих, прошнурованих (прошитих) аркушах та засвідчується підписом уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку і відбитком печатки банку.

Реєстр акцептованих вимог кредиторів підлягає затвердженню виконавчою дирекцією Фонду.

До реєстру акцептованих вимог кредиторів, що подається на затвердження виконавчій дирекції Фонду, уповноваженою особою Фонду на ліквідацію банку додається копія оголошення про початок процедури ліквідації та про строк, протягом якого кредитори мали право заявити уповноваженій особі Фонду на ліквідацію банку про свої вимоги до банку, із зазначенням адреси для їх надсилання.

Уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку не має права здійснювати задоволення вимог кредиторів до затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів, за винятком погашення за погодженням з виконавчою дирекцією Фонду вимог за правочинами, що забезпечують здійснення процедури ліквідації.

Вимоги, не включені до реєстру акцептованих вимог кредиторів, задоволенню в процедурі ліквідації не підлягають і вважаються погашеними.

Протягом 20 днів з дня затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку: письмово сповіщає кредиторів про акцептування їх вимог; щотижня публікує в газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр» оголошення про день і місце, де можна ознайомитися з реєстром акцептованих вимог кредиторів, та про дату затвердження цього реєстру виконавчою дирекцією Фонду. Одночасно з передачею для опублікування в друкованих виданнях зазначена в абзаці третьому цього пункту інформація передається уповноваженою особою Фонду на ліквідацію банку до Фонду, який не пізніше наступного робочого дня оприлюднює її на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет.

У разі необхідності уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку вносить пропозиції щодо затвердження виконавчою дирекцією Фонду змін до реєстру акцептованих вимог на підставі: рішення суду, яке набрало законної сили; свідоцтва про право на спадщину за вимогами кредиторів, які визнані уповноваженою особою Фонду на ліквідацію банку та включені до реєстру акцептованих вимог кредиторів; документів, які відповідно до законодавства України підтверджують правонаступництво юридичної особи внаслідок реорганізації, за вимогами кредиторів, яких включено до реєстру акцептованих вимог кредиторів; письмової відмови кредитора від вимог; клопотання уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку про виправлення помилки, допущеної нею чи попередньою уповноваженою особою Фонду на ліквідацію банку під час акцептування вимог кредиторів.

Фонд за потреби має право вимагати від уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку додаткову інформацію щодо внесення змін до реєстру вимог.

Будь-які спори щодо акцептування вимог кредиторів підлягають вирішенню у судовому порядку. Судове провадження щодо таких вимог не припиняє перебігу процедури ліквідації.

На заяву ОСОБА_1 від 01.04.2015 Уповноважена особа повідомила, що відповідно до п. 10 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд не відшкодовує кошти за вкладами в банківських металах, зазначене було підтверджено і Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та вказано, що кредиторська вимога позивача на суму 278460,80 грн. правомірно віднесена до 7 черги вимог кредиторів.

Судом встановлено, що правової підстави для неподання Уповноваженою особою до Фонду додаткової інформації щодо ОСОБА_1 як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в АТ «Єврогазбанк» за рахунок Фонду, і, як наслідок, для не включення позивача до Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в АТ «Єврогазбанк», відсутні, то суд вважає за доцільне визнати неправомірним прийняте Виконавчою дирекцією Фонду рішення про затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк», в частині віднесення вимог позивача до 7 черги погашення в сумі 278460,08 грн. та зобов'язати Уповноважену особу внести пропозицію щодо затвердження Виконавчою дирекцією Фонду змін до реєстру акцептованих вимог кредиторів на підставі рішення суду, зобов'язати Виконавчу дирекцію Фонду розглянути пропозицію Уповноваженої особи щодо затвердження Виконавчою дирекцією Фонду змін до реєстру акцептованих вимог кредиторів та внести зміни в реєстр акцептованих вимог кредиторів АТ «Єврогазбанк». Відповідачі не надали доказів наявності обставин, визначених ч. 4 ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», тому суд вважає, що підстави для відмови у відшкодуванні коштів позивачу, визначені даною статтею, відсутні, тому відповідно до частини шостої статті 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом позивач мав отримати кошти за зобов'язаннями банку щодо виплати коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників.

Що ж стосується посилань представника Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» Оберемка Романа Анатолійовича на незрозумілість протиправності його дій, суд зазначає слідуюче.

Як було вказано судом вище, рішенням виконавчої дирекції Фонду від 18.12.2014 №149 з 19.12.2014 відсторонено від виконання обов'язків уповноваженої особи Фонду на ліквідацію AT «ЄВРОГАЗБАНК» Ковальова В.М. Рішенням виконавчої дирекції Фонду від 18.12.2014 №150 Уповноваженою особою Фонду на ліквідацію AT «Єврогазбанк» з 19.12.2014 призначено провідного юрисконсульта відділу супроводження виведення неплатоспроможних банків з ринку департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Оберемка Романа Анатолійовича

Засідання Апеляційного суду м. Києва по справі № 754/15601/14-ц відбулося 24.12.2014, інтереси Уповноваженої особи Фонду на ліквідацію AT «Єврогазбанк» представляв в суді 24.12.2014 Оберемко P.A., як посадова особа.

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

З аналізу викладеної норми вбачається, що Уповноважена особа Фонду на ліквідацію наділений повноваженнями щодо формування повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Відповідача 2. Після затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру вкладників, Відповідач 1 (Оберемко P.A.), не мав права вносити зміни до Переліку вкладників, але міг надати до Фонду додаткову інформацію про вкладників, щодо необхідності здійснення виплат відшкодування за вкладами за рахунок коштів Фонду в відповідності з п. 6 розділу 3 Положення. №14. Така інформація стосовно ОСОБА_1, як вкладника АТ «Єврогазбанк» Відповідачем 1 протиправно не подана з посиланням на те, що вклади в банківських металах не відшкодовуються Фондом.

Разом з тим, суд зазначає, що і Ковальов В.М. і Оберемко P.A. виконували (виконують) свої функції як уповноважені особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в публічному акціонерному товаристві «Європейський газовий банк» згідно чинного законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Зважаючи на викладене в сукупності, дослідивши наявні у справі докази та проаналізувавши норми чинного законодавства з приводу даного спору, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк», Фонду гарантування вкладів фізичних осіб задовольнити.

Визнати дії Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» при розгляді вимог ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1), як вкладника Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк», який має право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за невиконаними банком зобов'язаннями за Додатковим договором № 1 від 03.06.2014 до Договору банківського рахунку № 14369 на підставі рішення Деснянського районного суду від 04.11.2014, рішення Апеляційного суду м. Києва від 24.12.2014 по справі № 754/15601/14-ц, а саме: вимог подати до Фонду додаткову інформацію щодо ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1), як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Європейський газовий банк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; акцептувати решту коштів, понад гарантованої суми, до четвертої черги погашення та внести пропозицію щодо затвердження Виконавчою дирекцією Фонду змін до реєстру акцептованих вимог кредиторів, вказані в заявах від 26.12.2014 (вх. № К-6853.1/20 від 29.12.2014), від 27.01.2015 р. (вх. № К-282.1/13.2 від 29.01.2015), від 01.04.2015 (вх. № К-1038/5 від 01.04.2015) - протиправними.

Визнати неправомірною відмову Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» щодо надання до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткової інформації щодо ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1), як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Європейський газовий банк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; щодо необхідності здійснити останньому виплату відшкодування за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1), як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Європейський газовий банк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб включити ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) до Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Європейський газовий банк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Визнати неправомірним та скасувати прийняте Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб рішення про затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» в частині віднесення вимог ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) до сьомої черги погашення в сумі 278460,08 грн.

Зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» внести пропозицію щодо затвердження Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб змін до реєстру акцептованих вимог кредиторів на підставі рішення суду та внести пропозицію щодо віднесення кредиторських вимог ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1), які перевищують гарантовану суму відшкодування за вкладами за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до четвертої черги погашення в сумі 78460,08 грн.

Зобов'язати Виконавчу дирекцію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розглянути пропозицію Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» щодо затвердження Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб змін до реєстру акцептованих вимог кредиторів та внести зміни в реєстр акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» в частині віднесення вимог ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) до четвертої черги погашення в сумі 78460,08 грн.

Постанова набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур