Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 жовтня 2015 р. Справа № 820/10461/15
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Нуруллаєв І.С., розглянувши адміністративний позов Начальника Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Харківській області ОСОБА_1 до Державної санітарно-епідеміологічної служби України про визнання дій протиправними та скасування наказу ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Начальник Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Харківській області ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної санітарно-епідеміологічної служби України в якому просить суд:
- визнати протиправними дії т.в.о. Голови Держсанепідслужби України щодо винесення наказу від 28.09.2015 № 93-о "Про відсторонення від виконання повноважень на період службового розслідування та покладення обов'язків";
- скасувати наказ 28.09.2015 № 93-о т.в.о. Голови Держсанепідслужби України "Про відсторонення від виконання повноважень на період службового розслідування та покладення обов'язків".
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються Законом України "Про судовий збір".
Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 3.1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлено ставку судового збору - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з вимогами немайнового характеру щодо визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень та скасування рішення суб'єкта владних повноважень.
При цьому позивачем додано до матеріалів позовної заяви оригінал квитанції №0.0.443387574.1 від 05.10.2015 року, відповідно до якої судовий збір сплачено у сумі 487,20 грн.
Враховуючи, що позивачем заявлено дві немайнові вимоги, проте судовий збір сплачено за одну, суд приходить до висновку про те, що позивачем не надано доказів сплати судового збору за немайнову вимогу.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду оригінал документу про доплату судового збору в розмірі 487,20 грн на рахунок, який необхідно уточнити безпосередньо на день доплати у звязку із змінами реквізитів сплати судового збору, вказавши у призначенні платежу слова судовий збір, код ЄДРПОУ Харківського окружного адміністративного суду 34390710, пункт в таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору (за подання до адміністративного суду адміністративного позову - пункт 3.1).
Відповідно до п.п.3-4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Відповідно до п.п.7, 9 ч.1 ст.3 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача; суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суд зазначає, що у процесуальному статусі відповідача у позовній заяві зазначено Державну санітарно-епідеміологічну службу України, у той час як позовні вимоги звернені до т.в.о. Голови Держсанепідслужби України.
Відповідно до п.п.21 п.10 Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 400/2011 Голова Держсанепідслужби України порушує в установленому порядку перед Міністром охорони здоров'я України питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності першого заступника та заступника Голови Держсанепідслужби України, притягає до дисциплінарної відповідальності інших працівників Держсанепідслужби України, її територіальних органів, підприємств, установ та організацій, які входять до сфери її управління, у разі неналежного виконання ними своїх обов'язків.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України, а саме зазначити зміст позовних вимог та ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі з урахуванням приписів ч.4 ст.105 КАС України.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 158, 160, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Начальника Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Харківській області ОСОБА_1 до Державної санітарно-епідеміологічної служби України про визнання дій протиправними та скасування наказу - залишити без руху.
Встановити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання копії ухвали.Повідомити позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків адміністративної позовної заяви у строк п'ять днів з моменту отримання копії ухвали та розяснити, що в разі неусунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію даної ухвали направити особі, яка звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Нуруллаєв І.С.