Лугинський районний суд Житомирської області
Справа № 281/3090/14-а
Провадження по справі № 6-а/281/327/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2015 року смт. Лугини
Лугинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Нечуй Б.П.
за участі секретаря Гельвейчук І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лугини подання Богунського відділу державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції про зміну способу і порядку виконання рішення по справі № 281/3090/14-а за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області, управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації та управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій протиправними та зобовязання проведення перерахунку та виплати коштів, передбачених ст. 37, ч. 1 ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,
ВСТАНОВИВ:
Начальник Богунського відділу державної виконавчої служби Житомирського міського управління ОСОБА_2 звернувся до суду з зазначеним поданням, в якому просить змінити спосіб і порядок у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 281/3090/14-а від 14.01.2015 року виданого Лугинським районним судом Житомирської області про зобов»язання УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира провести виплату ОСОБА_1 доплати до заробітної плати, передбаченої ч. 1 ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року відповідно до розрахунків наданих Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області, а саме на стягнення з УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира на користь ОСОБА_1 у розмірі 3827,43 грн.
Зазначені вимоги заявника обґрунтовуються посиланням на те, що на виконанні у Богунському відділі державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції перебуває виконавчий лист № 281/3090/14-а від 14.01.2015 року виданий Лугинським районним судом Житомирської області про зобов»язання УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира провести виплату ОСОБА_1 доплати до заробітної плати, передбаченої ч. 1 ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року відповідно до розрахунків наданих Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області, у розмірі 3827,43 грн.
Перерахунки та нарахування недоплачених сум пенсій проводяться Управлінням за додатковими відомостями, які в свою чергу фінансуються за рахунок призначень державного бюджету.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про зобов»язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, юридична особа, здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом. У разі якщо рішення суду, зазначені в частині першій цієї статті, не виконано протягом двох місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, крім випадків, коли стягував перешкоджає провадженню виконавчих дій, державний виконавець зобов»язаний звернутися до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення.
Представник Богунського відділу державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції в судове засідання не зявився, надіслав заяву про слухання справи у його відсутності.
Представник УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира в судове засідання не зявився, хоча й був повідомлений належним чином про дату, час і місце розгляду справи.
Представник Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області в судове засідання не зявився, хоча й був повідомлений належним чином про дату, час і місце розгляду справи.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, хоча й була повідомлена належним чином про дату, час і місце розгляду справи.
Неприбуття у судове засідання осіб, які беруть участь у справі, не перешкоджає судовому розгляду.
Суд, дослідивши докази по справі, дійшов висновку, що подання задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Судом встановлено, що постановою Лугинського районного суду від 14.01.2015 року позов ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області, управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації та управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій протиправними та зобовязання проведення перерахунку та виплати коштів, передбачених ст. 37, ч. 1 ст. 39задоволено; зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира провести виплату ОСОБА_1 доплати до заробітної плати, передбаченої ч.1 ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року відповідно до розрахунків наданих Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області.
Згідно ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.05.2015 року постанову Лугинського районного суду від 14.01.2015 року залишено без змін.
За приписами пункту другого частини четвертої статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії (п. 2 ч. 2 ст. 162 КАС України).
Аналіз резолютивної частини судового рішення та аналіз зазначених процесуальних норм дають підстави зробити висновок про те, що зобов'язання, покладені на відповідача судом, є позовними вимогами як обраним судом видом захисту порушених прав позивача, які суд задовольнив.
За таких обставин Богунський відділ державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції просив змінити не спосіб виконання постанови суду, а судове рішення по суті позовних вимог і вирішити додаткову позовну вимогу про стягнення коштів, яка не була предметом розгляду та дослідження адміністративного суду під час прийняття цієї постанови.
Крім того, частиною першою статті 263 КАС України встановлено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для застосування правил цієї норми є обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі: ускладнюють його виконання або роблять неможливим. Для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення такою обставиною може бути недостатність коштів на рахунку, стихійне лихо, для зміни способу чи порядку виконання судового рішення - неможливість виконання судового рішення внаслідок відсутності, пошкодження або знищення об'єкта стягнення або з інших причин.
Таким чином, для відстрочення, розстрочення виконання рішення та зміни способу його є такі підстави: для розстрочення та відстрочення - обставини, що ускладнюють виконання, а для зміни способу і порядку виконання - обставини, які роблять виконання неможливим.
З матеріалів справи вбачається, що виконання судового рішення неможливе через відсутність коштів, виплата яких буде здійснена за наявності відповідного фінансування з Державного бюджету України.
Отже, виконання судового рішення фактично можливе, хоча й за певних умов, тому відсутні підстави для зміни способу виконання судового рішення, в звязку із чим в задоволенні подання відділу примусового виконання рішення управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області необхідно відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. 263 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні подання Богунського відділу державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції про зміну способу і порядку виконання рішення по справі №281/3090/14-а за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області, управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації та управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій протиправними та зобовязання проведення перерахунку та виплати коштів, передбачених ст. 37, ч. 1 ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Лугинський районний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя