Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"20" лютого 2008 р.Справа №9/2984-А
за позовом Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому
м. Хмельницький
до приватного підприємця ОСОБА_1
м. Хмельницький
про стягнення 4685,25грн. фінансових санкцій
Суддя Олійник Ю.П. Секретар судового засідання Морзюк О.А.
Представники сторін:
від позивача - Мартинюк А.В. за дов. від 14.02.08,
від відповідача - не з'явився,
В судовому засіданні згідно ст.160 КАС України оголошено вступну та резолютивну частини.
Позивач у позовній заяві та його представник у судовому засіданні просять стягнути з відповідача фінансові санкції в розмірі 4685,25 грн. згідно рішення від 22.01.07 №0013202303/149, застосовані за порушення п.п.1,2,9,11,13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг відповідно до п.п. 1,2,4,6 ст.17 та ст.22 Закону.
Відповідач, повідомлений належним чином про розгляд справи ( повідомлення про вручення ухвали та повістки 7.02.08 ) , заперечень на позов не надав, представника для участі у судовому засіданні не направив. При цьому враховується , що і судове засідання 18.05.07 відповідач, повідомлений належним чином про розгляд справи ( повідомлення про вручення ухвали та повістки 14.05.07 ), не з'явився. Тому спір вирішується без участі відповідача.
Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне.
У ході проведеної працівниками ДПА у Хмельницькій області перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кіоску №704 по вул. Чорновола у м. Хмельницькому, який належить відповідачу, були виявлені порушення пп. 1,2,9,11,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а сааме: при реалізації товару на суму 82,30 грн. не роздруковано та не видано розрахунковий документ, встановлено невідповідність готівових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів , яка вказана у денному звіті на суму 770,85 грн., невиконання щоденного друку фіскальних звітніх чеків, за 11.05.06, 09.06.06, 27.06.06, 17.07.06 та незберігання фіскальних звітних чеків за № 0907, 0973, 0974 в КОРО, проведення розрахункових операцій через РРО без застосування режиму попереднього програмування в РРО товарів по кількості.
За наслідками перевірки складено акт від 09.01.07 №22010033/2302/21/232.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення №0013202303/0/149 від 22.01.07 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 4690,75 грн. Позивачем наданий в матеріали справи розрахунок суми штрафних санкцій.
У зв'язку з навністю переплати в розмірі 5,50 грн. позивачем подано позов до суду на суму 4685,25 грн.
Відповідачем оскаржено до господарського суду області рішення позивача про застосування фінансових санкцій від 22.01.07 №0013202303/0/149 та від 26.02.07 №0015912303/0/1511. Постановою господарського суду області від 24.07.07 задоволено позов відповідача до позивача про скасування рішень позивача про застосування фінансових санкцій від 22.01.07 №0013202303/0/149 та від 26.02.07 №0015912303/0/1511, вищезазначені рішення скасовано. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.12.07 постанову господарського суду області від 24.07.07 скасовано, у позові відмовлено.
Досліджуючи надані докази, фактичні обставини справи, оцінюючи доводи та заперечення сторін, судом до уваги приймається наступне.
Згідно ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. Із змінами і доповненнями передбачено, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та обєднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.
Статтею 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” передбачено право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.
Згідно статтi 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 .07.1995 р. із змінами та доповненнями суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані : 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6.07.95р. із змінами і доповненнями контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції. Зокрема, фінансові санкції застосовуються у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій
Згідно ст.22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Тому позивачем застосовано до відповідача фінансову санкцію в розмірі за порушення: п.1,2 ст.3 Закону в розмірі 411,50 грн. (82,30х5); п.13 ст. 3 Закону в розмірі 3854,25 грн. (770,85х5); п.11 ст.3 Закону в розмірі 85 грн. (5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), п. 9 ст.3 Закону в розмірі 340 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) .
Відповідно до ст. 25 вищезазначеного закону суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню субєктами господарювання до Державного бюджету у десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.
Відповідач в добровільному порядку суму штрафних санкцій, проте у звязку з наявністю переплати в сумі 5,50 грн. до стягнення заявлена сума 4685,25 грн.
Будь-яких доказів, які б спростовували факти вказані в акті перевірки та доводи позивача, відповідачем всупереч ч. 1 ст. 71 КАС України суду не надано.
Натомість, згідно ст.72 КАС України в якості доказу, що не потребує доказуванню, приймається факт відмови відповідачу у позові до позивача про скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 22.01.07 №0013202303/0/149 (на якому грунтуються позовні вимоги про стягнення суми штрафних санкцій по даній справі) та рішення від 26.02.07 №0015912303/0/1511 згідно постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.12.07.
Враховуючи вищенаведені обставини, позов належить задовольнити.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому м. Хмельницький до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький про стягнення 4685,25 грн. фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький /АДРЕСА_1, код НОМЕР_1/ на користь Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому м. Хмельницький (вул. Театральна, 12, код 21324474/ фінансові санкції в розмірі 4685,25 грн. (чотири тисячі шістсот вісімдесят п'ять гривень 25 коп.)
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СуддяЮ.П. Олійник