КОПІЯ
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2015 р. справа №818/3367/15
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.
за участю секретаря судового засідання - Кохан Т.І.
представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/3367/15
за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" в особі Нафтогазовидобувного управління "Охтирканафтогаз" до Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області про скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" в особі Нафтогазовидобувного управління "Охтирканафтогаз" звернулося до суду з адміністративним позовом до Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області (далі по тексту - відповідач, Охтирська ОДПІ) про скасування податкового повідомлення-рішення від 14.08.2015 року №0003261502.
Свої вимоги мотивує тим, що Охтирською ОДПІ проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Нафтогазовидобувного управління "Охтирканафтогаз" ПАТ "Укрнафта" з питань дотримання вимог податкового законодавства щодо своєчасності сплати нарахованих сум грошових зобов"язань зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за червень 2014 року, за результатами якої складено акт від 27.07.2015р. №85/18-11-15-0115-8/05398533. Перевіркою встановлено порушення платником положень п.317.4 ст.317 Податкового кодексу України. На підставі зазначеного акту перевірки Охтирською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення №0003261502 від 14.08.2015 року, яким за затримку на 1 календарний день сплати суми грошового зобов"язання Нафтогазовидобувне управління "Охтирканафтогаз" ПАТ "Укрнафта" зобов"язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 235813,73 грн. Позивач вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки товариством не порушений граничний строк сплати збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу за природний газ для споживачів усіх форм власності за червень 2014 року.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримала позов та просила суд його задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні проти позову заперечувала, зазначивши, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі, в межах та в порядку передбаченими чинним податковим законодавством.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Охтирською ОДПІ проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Нафтогазовидобувного управління "Охтирканафтогаз" ПАТ "Укрнафта" з питань дотримання вимог податкового законодавства щодо своєчасності сплати нарахованих сум грошових зобов"язань зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за червень 2014 року, за результатами якої складено акт від 27.07.2015р. №85/18-11-15-0115-8/05398533 (а.с.11-15).
На підставі вказаного акту перевірки, Охтирською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення №0003261502 від 14.08.2015 року, яким за затримку на 1 календарний день сплати суми грошового зобов"язання Нафтогазовидобувне управління "Охтирканафтогаз" ПАТ "Укрнафта" зобов"язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 235813,73 грн. (а.с.9).
В акті перевірки податковою інспекцією зазначено, що перевіркою питання своєчасної сплати збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності Нафтогазовидобувним управлінням "Охтирканафтогаз" ПАТ "Укрнафта" було встановлено факт його несвоєчасної сплати за червень 2014 року, чим порушено п. 317.4 ст.317 Податкового кодексу України.
Суд вважає, що такий висновок податкової інспекції є безпідставним і таким, що суперечить вимогам чинного законодавства, з огляду на наступне.
Порядок і строки подання податкової декларації до контролюючих органів визначений положенням ст.49 Податкового кодексу України.
Так, підпунктом 49.18.1 вказаної статті передбачено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця
Згідно п.49.20 ст.49 Податкового кодексу України якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Тобто вказаним пунктом чітко визначено, що якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Виходячи з аналізу вказаних норм, у разі, якщо останній день строку подання податкової декларації, передбачений підпунктом 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, припадає на вихідний або святковий день, граничним строком подання такої декларації є перший після нього робочий день.
Тому початок перебігу встановленого пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України десятиденного строку для сплати зазначеного у декларації податкового зобовязання повязаний саме із таким робочим днем.
Аналогічної позиції дотримується Верховний Суд України в постанові від 09.06.2015 року у справі за позовом ТОВ "Самсунг Електронікс Україна Компані" до окружної державної податкової служби - центрального офісу з обслуговування великих платників податків Державної податкової служби України про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення.
З матеріалів справи вбачається, що 14.07.2014 року Нафтогазовидобувне управління "Охтирканафтогаз" ПАТ "Укрнафта" подало до Охтирської ОДПІ за червень 2014 року податкову декларацію зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, якою задекларовано суму збору в розмірі 2358377,32грн.
Згідно додатку №1 поданої податкової декларації, зазначена сума збору була сплачена 31.07.2014 року, що підтверджується платіжним дорученням від 28.07.2014 року №6631 (а.с.19).
Враховуючи той факт, що останній день подання податкової декларації зі збору за червень 2014 року припадав на 20 липня 2014 року - неділю, останнім днем - граничним строком подання такого розрахунку згідно пп.49.18.1 п.49.18, п.49.20 ст.49 Податкового кодексу України, слід вважати 21 липня 2014 року.
Отже, граничним строком сплати такого зобов"язання є 31 липня 2014 року.
Таким чином, позивачем своєчасно та в повному обсязі сплачений збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, якою задекларовано суму збору в розмірі 2358377,32 грн., згідно поданої до Охтирської ОДПІ податкової декларації від 14.07.2014 року №9029926154.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що податковий орган не довів суду правомірності, прийнятого ним податкового повідомлення-рішення.
Таким чином, позивачем своєчасно сплачена сума грошового зобов"язання зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, а відтак податкове повідомлення-рішення Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області від 14.08.2015 року №0003261502 є протиправним та підлягає скасуванню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" в особі Нафтогазовидобувного управління "Охтирканафтогаз" до Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області про скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області від 14.08.2015 року №0003261502.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Нафтогазовидобувного управління "Охтирканафтогаз" Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" /42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Київська, 119, код ЄДРПОУ 05398533/ сплачений судовий збір в сумі 471,68 грн. (чотириста сімдесят одна грн. 68 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 05 жовтня 2015 року.
Суддя (підпис) В.О. Павлічек
З оригіналом згідно
Суддя В.О. Павлічек