Постанова № 52086756, 11.07.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2011
Номер справи
2а-4437/11/1470
Номер документу
52086756
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11.07.2011 р. Справа № 2а-4437/11/1470

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду О.Ф.Середа, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до відповідача ОСОБА_1 приватного підприємства імені ОСОБА_2

про стягнення адміністративно - господарських санкцій.

ВСТАНОВИВ

Миколаївським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів (надалі позивач) подано до суду позов про стягнення з ОСОБА_1 приватного підприємства імені ОСОБА_2 (надалі відповідач) адміністративно - господарських санкцій та пені на загальну суму 5029 грн. 26 коп. за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Представник позивача до суду надіслав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся, про причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, справа розглядається в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи суд вважає позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 19 Закону України Про основи соціальної захищеності інвалідів в ОСОБА_2 (надалі-Закон) та п. п. 3, 5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, що складає у даному випадку 1 місце і ввести його в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Згідно з п. 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був повинен інформувати державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільне робоче місце та вакантну посади, на яких може використовуватись праця інваліда. Відповідач вказаного положення не дотримувався, звіт за формою 3-ПН із вакансіями для осіб з обмеженими фізичними можливостями за 2010 р. не надав

Статтею 20 Закону передбачено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. ч. 1, 2 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Середньорічна заробітна плата на підприємстві відповідача у 2010р. складала 5966 грн. 67 коп. Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом у 2010 році, відповідач до 16.04.2011 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі 5966 грн. 67 коп., проте сплатив лише частину боргу у сумі 1000грн. 00 коп.

У відповідності до ч.2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 % річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Отже, загальна сума штрафу складає 5029 грн. 26 коп., з яких:

-адміністративно господарські санкції в сумі 4966 грн. 67 коп.;

-пені в сумі 62 грн. 59 коп.

Відповідач суму штрафних санкцій не оскаржив, у встановлені строки добровільно не сплатив.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 128, 158, 160 163, КАС України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 приватного підприємства імені ОСОБА_2 (код ЄДРПОУ 34473201) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції та пеню на загальну суму 5029 грн. 26 коп. (пять тисяч двадцять девять гривень 26 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку

Головуючий суддя ОСОБА_3