КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення подання без руху
06 жовтня 2015 року № 810/4894/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д, розглянувши подання Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Променерджи» коштів за податковим боргом
В С Т А Н О В И В:
6 жовтня 2015 року о 15 год. 15 хв. Вишгородська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з поданням про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Променерджи» податкового боргу у сумі 2400,00 грн.
Розглянувши подання контролюючого органу та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку, що дане подання підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Статтею 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов - звернення до адміністративного суду (суб'єкта владних повноважень) на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Відповідно до статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо: зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків; підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків; стягнення коштів за податковим боргом тощо. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.
Таким чином, подання є процесуальною формою адміністративного позову, з якою органи доходів і зборів звертаються до суду у передбачених законом випадках,
При цьому, в частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема, статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви (у тому числі подання) додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Статтею 3 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Це означає, що за звернення до суду суб'єкта владних повноважень з поданням як формою адміністративного позову, що передбачена процесуальним законодавством, справляється судовий збір.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір».
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду.
Відповідно до норм Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", із 01 січня 2015 року установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1218,00 грн.
З подання та доданих до нього матеріалів убачається, що орган податковий орган вимагає стягнення з відповідача коштів за податковим боргом у загальній сумі 2400,00 грн. Вказані вимоги мають очевидний майновий характер, оскільки впливають на склад майна відповідача.
Разом з тим, заявником не надано суду доказів сплати судового збору у розмірі, встановленому статтею 4 Закону України від «Про судовий збір» для позовів майнового характеру.
Таким чином, суд дійшов висновку, що подання не відповідає вимогам частини третьої статті 183-3 та частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини четвертої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України в разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Суд зазначає, що недоліки подання можуть бути усунуті шляхом подання до суду у строк до 07.10.2015 до 09:30 год. документу про сплату судового збору виходячи із заявлених позовних вимог з урахуванням їх майнового характеру в розмірі, що визначений статтею 4 Закону України «Про судовий збір».
Також, враховуючи те, що положеннями статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачені скорочені строки розгляду подання, суд, на підставі статті 38 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне застосувати винятковий спосіб повідомлення заявника про зміст ухвали - засобами телефонного зв`язку.
Керуючись статтями 108, 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Подання Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Променерджи» коштів за податковим боргом, - залишити без руху.
2. Заявнику у строк до 07 жовтня 2015 року до 09:30 год. усунути наведені у даній ухвалі недоліки у вказаний у ній спосіб.
3. У разі невиконання вимог цієї ухвали подання буде вважатись неподаним і повернутим заявникові.
4. Про зміст ухвали повідомити заявнику засобами телефонного зв'язку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Панченко Н.Д.