Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" квітня 2008 р.Справа №11/1583-А
за позовом Прокурор Ярмолинецького району в інтересах держави в особі Державна податкова інспекція у Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці
до Приватний підприємець ОСОБА_1 смт. Ярмолинці
про стягнення 1654,36 грн.
Суддя Радченя Д.І. Секретар судового засідання Уманціва Н.М.
Представники сторін:
позивача Польовий В.А. за довіреністю від 04.04.2008 року № 694/9/10-029
відповідача не зявився
за участю прокурора відділу прокуратури Хмельницької області Шкадько В.В.
Суть спору: Прокурор Ярмолинецького району звернувся до суду з позовом в інтересах держави в державної податкової інспекції особі у Ярмолинецькому районі про стягнення з відповідача приватного підприємця ОСОБА_1 1654, 36 грн. фінансових санкцій.
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 14.03.2008 року по позовній заяві відкрито провадження в адміністративній справі №11/1583-А та призначено судовий розгляд справи.
Повноважним представником позивача в судовому засіданні 21.04.2008р. подано суду заяву про уточнення відповідача та просить суд стягнути з відповідача приватного підприємця ОСОБА_1 1654, 36 грн. фінансових санкцій.
Дане клопотання приймається. Відповідачем по справі вважати ОСОБА_1
Відповідач про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, однак своїми процесуальними правами не скористався, відзив на позов не подав, повноважного представника для участі у судовому засіданні не направив.
Згідно ч. 2 ст. 158 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України на основі наявних у ній доказів.
Суд оцінивши подані сторонами по справі документи рахує їх достатніми для прийняття рішення по суті.
Розглядом наданих матеріалів справи встановлено :
ОСОБА_1 зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
27 квітня 2007р. працівниками ДПА у Хмельницькій області проведено перевірку маркету, який розташований за адресою: вул. Леніна, 71 в с. Солобківці Ярмолинецького району та належить відповідачу, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності.
За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки № 22010972/2502 від 27.04.2007р., в якому позивачем зафіксовано порушення відповідачем п.1,2,13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р., а саме розрахункову операцію не проведено через РРО, не роздруковано та не видано розрахунковий документ (касовий чек), не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків.
На підставі актів перевірки позивачем прийнято рішення №0000482302/0 від 07.05.2007р. на суму 1655,25 грн., яке направлялося відповідачу рекомендованою кореспонденцією, підтвердженням чого є корінець рішення.
Відповідачем частково погашено санкції в сумі 0,89 грн.
На момент подання позову, фінансові санкції у розмірі 1654, 36 грн. відповідачем не сплачені. Наявність заборгованості відповідача підтверджується розрахунком застосованих фінансових санкцій, довідкою про заборгованість.
В звязку з наявною заборгованістю відповідача по сплаті штрафних санкцій, позивачем подано до суду позов про примусове їх стягнення.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.95р. із змінами та доповненнями, Реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Ст. 15 Закону вказує, що контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Згідно ст.17 Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
Ст.22 даного Закону передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Нарахована сума штрафних санкцій, які визначені ст.ст.17-22 Закону підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до відповідного бюджету протягом 10ти днів з дня прийняття органом ДПІ рішення про застосування фінансової санкції.
Судом враховується, що актом перевірки №22010972/2502 від 27.04.2007р. встановлено порушення відповідачем вищезазначених норм Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, що стало підставою для прийняття рішення №0000482302/0 про застосування штрафних санкцій відповідачем у встановленому Законом порядку, яке не оскаржено та не скасовано, та не визнано нечинним.
За таких обставин, позовні вимоги щодо стягнення 1654,36 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення відповідачем вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” підтвердженні належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -
П О С Т А Н О В И В :
Позов прокурора Ярмолинецького району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці до приватного підприємця ОСОБА_1 с. Солобківці Ярмолинецького району про стягнення 1654,36 грн. фінансових санкцій задоволити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, с. Солобківці Ярмолинецького району (код НОМЕР_1) на користь в державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі (смт. Ярмолинці, пл.600-річчя Ярмолинець,1, код. 33924297) 1654,36 грн. фінансових санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СуддяД.І. Радченя
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.