Ухвала суду № 52083826, 06.10.2015, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.10.2015
Номер справи
227/3954/15-а
Номер документу
52083826
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Притуляк С.А.

Суддя-доповідач - Сухарьок М.Г.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2015 року справа №227/3954/15-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Сухарька М.Г., Гаврищук Т.Г., Ястребової Л.В.,

секретар судового засідання Святодух О.Б.,

за участю позивача ОСОБА_4, відповідач не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 11 серпня 2015р. у справі №227/3954/15-а за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області про перерахунок розміру пенсії за віком,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області, в якому просив визнати розрахунок розміру пенсії при переході з пенсії по інвалідності на пенсію за віком невірним і зробити перерахунок з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні відповідно до ч.2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування».

Постановою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 11 серпня 2015р. у задоволенні позову було відмовлено.

Відмовляючи у задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що 12 березня 2015 р. ОСОБА_4 звернувся із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший, а не за призначенням пенсії.

Позивач, не погодившись з судовим рішенням, звернувся з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить постанову суду першої інстанції скасувати, постановити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

В доводах апеляційної скарги апелянт посилається на не взяття до уваги судом першої інстанції того, що 12 березня 2015р. він звернувся за призначенням пенсії за віком вперше, адже до цього часу не мав законного права на вказаний вид пенсії.

Від Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області надійшло клопотання про розгляд справи без присутності представника управління.

Відповідно до вимог ч.1 ст.195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального права, вважає за необхідне у задоволенні вимог апеляційної скарги відмовити, а постанову суду залишити без змін з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що ОСОБА_4 є пенсіонером, який знаходиться на обліку в Управлінні пенсійного Фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування».

З 25.05.1999р. позивач отримує пенсію по інвалідності, внаслідок трудового каліцтва, призначеної у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Після оформлення вказаної пенсії, позивач продовжив працювати і працював до 28.10.2005р. у відокремленому підрозділі шахти «Алмазна», з якого звільнився за власним бажанням.

21.09.2010р. за заявою ОСОБА_4, відповідачем було перераховано йому пенсію, у зв'язку зі зміною стажу та заробітку.

12.03.2015р. за заявою позивача Управлінням Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області було переведено його з пенсії по інвалідності на пенсію за віком. При цьому відповідачем було застосовано показник середнього заробітку по Україні за 2007 рік.

Відповідно до ч.1 ст.40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

На підставі абз.3 ч.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Аналіз норми абз.3 ч.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» свідчить, що перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Стосовно посилання апелянта на п.3 ч.3 ст.45 Закону №1058 необхідно зазначити наступне. Відповідно до приписів вказаної норми якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.

Попередній перерахунок пенсії ОСОБА_4, перед зверненням із заявою про перехід з одного виду пенсії на інший, було проведено в 2010 році із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік.

З матеріалів справи вбачається, що після проведення перерахунку пенсії у 2010 році (попередній перерахунок) апелянт не працював, а тому на спірні правовідносини не поширюються положення п.3 ч.3 ст.45 Закону №1058.

Тож, Управлінням Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області було вірно розраховано розмір пенсії ОСОБА_4 при переході з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.

На підставі викладеного, судова колегія робить висновок, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, що відповідно до вимог ст.200 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а судового рішення без змін. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 11 серпня 2015р. у справі №227/3954/15-а за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області про перерахунок розміру пенсії за віком - залишити без задоволення.

Постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 11 серпня 2015р. у справі №227/3954/15-а - залишити без змін.

Вступна та резолютивна частини ухвали проголошені в судовому засіданні 06 жовтня 2015 року, повний текст виготовлений 07 жовтня 2015 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Колегія суддів Сухарьок М.Г.

Гаврищук Т.Г.

Ястребова Л.В.