ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________
У Х В А Л А
про порушення провадження у справі про банкрутство
05 жовтня 2015 р. Справа № 902/1177/15
Господарський суд Вінницької області у складі судді Стефанів Т.В.,
при секретарі судового засідання Незамай Д. Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за заявою: Управління Пенсійного фонду України в Шаргородському р-ні, 23500, Вінницька обл., м. Шаргород, вул. Леніна, 222, код 24900872
до: Державного підприємства "Мурафський кар'єр", 23530, Вінницька обл., Шаргородський р-н, с. Мурафа, вул. Зарічна, 1, код 00371943
про порушення справи про банкрутство
за участю:
УПФУ в Шаргородському районі - Титаренко О. В., згідно довіреності №862/06-31/09 від 13.10.2014;
ГУЮ у Вінницькій області- Дремлюга В. О., згідно довіреності №10821/8/0-14 від 25.08.2015;
представник боржника, Тіньков Д. Л., згідно довіреності №1 від 06.07.2015;
Арбітражний керуючий Куц І. Я., посвідчення №599 від 22.03.2013.
В С Т А Н О В И В :
26 серпня 2015 р. до господарського суду Вінницької області надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в Шаргородському р-ні про порушення справи про банкрутство Державного підприємства "Мурафський кар'єр", 23530, Вінницька обл., Шаргородський р-н, с. Мурафа, вул. Зарічна, 1, код 00371943.
Ухвалою суду від 28.08.2015 року прийнято заяву Управління Пенсійного фонду України в Шаргородському р-ні про порушення справи про банкрутство Державного підприємства "Мурафський кар'єр" до розгляду та призначено підготовче засідання на 10.09.2015 року, арбітражним керуючим, визначеним автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих є Куц Ігор Ярославович, якого зобов'язано до 09.09.2015 року надати суду заяву на участь у даній справі.
04.09.2015 року на адресу суду надійшла заява від арбітражного керуючого Куц І.Я. про згоду на участь у справі №902/1177/15 в якості розпорядника майна.
09.09.2015 року на адресу суду також надійшла заява від арбітражного керуючого Сиволобова М. М. про згоду на участь у справі №902/1177/15 в якості розпорядника майна.
10.09.2015 на адресу суду від Управління Пенсійного фонду України в Шаргородському р-ні супровідним листом надійшли документи на виконання вимог ухвали суду від 28.08.2015.
10.09.2015 р. представником боржника подано відзив у якому останній зазначає про наявність заборгованості перед ініціюючим кредитором, разом з тим зауважує про відсутність на підприємстві всієї документації, податкової та бухгалтерської звітності та вчинення на даний момент дій по її відновленню.
Вищезазначені документи оглянуті судом та долучені до матеріалів справи.
Ухвалою від 10.09.2015 р. розгляд справи у підготовчому засіданні відкладено на 05.10.2015 р.
У підготовче засідання 05.10.2015 р. прибув представник заявника, який подану заяву підтримав у повному обсязі, представник боржника який проти порушення провадження у справі про банкрутство не заперечив, представник ГУЮ у Вінницькій області та арбітражний керуючий Куц І. Я., який подану ним заяву про участь у справі підтримав у повному об'ємі.
У підготовчому засідані 05.10.2015 р. розглянувши матеріали справи, заслухавши присутніх учасників судового засідання, суд, враховуючи вимоги ст. ст. 10, 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визнав представлені матеріали достатніми для порушення провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Мурафський кар'єр", 23530, Вінницька обл., Шаргородський р-н, с. Мурафа, вул. Зарічна, 1, код 00371943 з огляду на обгрунтованість вимог ініціюючого кредитора, їх безспірність (виконавчі листи Вінницького окружного адміністративного суду), сума вимог складає 300 мінімальних розмірів заробітної плати (853 310, 90 грн основного боргу) і не сплачена боржником протягом 3-х місяців (постанови про відкриття виконавчого провадження винесені на протязі 2013-2014 р.р.).
Крім того, в підготовчому засіданні суд також вирішує питання щодо призначення розпорядника майна.
Ухвалою суду від 28.08.2015 року прийнято заяву Управління Пенсійного фонду України в Шаргородському р-ні про порушення справи про банкрутство Державного підприємства "Мурафський кар'єр" до розгляду та призначено підготовче засідання на 10.09.2015 року, арбітражним керуючим, визначеним автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих є Куц Ігор Ярославович, якого зобов'язано до 09.09.2015 року надати суду заяву на участь у даній справі.
04.09.2015 року на адресу суду надійшла заява від арбітражного керуючого Куц І.Я. про згоду на участь у справі №902/1177/15 в якості розпорядника майна.
Крім того, на адресу суду 09.09.2015 року також надійшла заява від арбітражного керуючого Сиволобова М.М. про згоду на участь у справі №902/1177/15 в якості розпорядника майна.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) арбітражний керуючий - фізична особа, призначена господарським судом у встановленому порядку в справі про банкрутство, як розпорядник майна, керуючий санацією або ліквідатор з числа осіб, які отримали відповідне свідоцтво і внесені до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Статтею 114 Закону про банкрутство визначено призначення та усунення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справі про банкрутство
Зокрема, абз. 1, 3, 4, 6, 8 ч. 1 ст 114 Закону про банкрутство передбачено, що кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.
У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.
Відхилення господарським судом запропонованих кандидатур арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та призначення іншого арбітражного керуючого повинно бути вмотивованим.
Частиною 2 ст. 114 Закону про банкрутство визначено, що розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом;
4) які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого).
До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 114 Закону про банкрутво, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) може бути звільнений господарським судом від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора за його заявою.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону про банкрутство право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надається особі, яка отримала відповідне свідоцтво у порядку, встановленому цим Законом, та внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
З огляду на викладене, враховуючи приписи ст.114 Закону про банкрутство, п.4.14 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого постановою пленуму ВГС України від 16.01.2013 р. №1, вивчивши та проаналізувавши спеціалізацію осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, заяви на участь про призначення розпорядником майна боржника арбітражних керуючих Куца І. Я., Сиволобова М. М. у справі № 902/1177/15 з доданими до них документами, ретельно проаналізувавши відомості щодо кандидатур арбітражних керуючих Куца І. Я., Сиволобова М. М., суд дійшов висновку, про призначення розпорядником майна Державного підприємства "Мурафський кар'єр", 23530, Вінницька обл., Шаргородський р-н, с. Мурафа, вул. Зарічна, 1, код 00371943 Куца Ігора Ярославовича, оскільки останній є арбітражним керуючим, визначеним автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, ним надано згоду на призначення розпорядником майна по даній справі та його особа не підпадає під категорію осіб, визначених ч. 2 ст. 114 Закону про банкрутство; з покладенням на останнього всіх прав та обов'язків, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У задоволенні заяви арбітражного керуючого Сиволобова М. М. № 01-16/1084 від 07.09.2015 р. про призначення розпорядником майна у справі № 902/1177/15 про банкрутство Державного підприємства "Мурафський кар'єр" відмовити.
Відповідно до п.10 ст.16 Закону про банкрутство з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Таке оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.
Керуючись ст. 1, 2, 7, 9, 10, 16, 18, 19, 22, 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 1, 2, 4-1, 12, 15, 32, 33, 34, 36, 38, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В :
1. Порушити провадження у справі про банкрутство Державне підприємство "Мурафський кар'єр" (код ЄДРПОУ 00371943, адреса: вул. Зарічна, 1, с. Мурафа, Шаргородський район, Вінницька область, 23530).
2. Визнати вимоги кредитора - Управління Пенсійного фонду України в Шаргородському р-ні, 23500, Вінницька обл., м. Шаргород, вул. Леніна, 222, код 24900872 в сумі 853310,90 грн.
3. Ввести процедуру розпорядження майном боржника на 115 календарних днів, до 27 січня 2016 року .
4. Призначити розпорядником майна арбітражного керуючого: Куц Ігор Ярославович, код 2751103990, а/с 182, м. Коломия, Івано-Франківська обл, Україна, 78200, ліцензія АВ600762 від 07.05.2012р., свідоцтво арбітражного керуючого № 599 від 12.03.2013 р..
Встановити грошову винагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат.
Сплата грошової винагороди в процедурі розпорядження майном здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором) у зазначеному розмірі.
Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.
Зобов'язати розпорядника майна:
- розглянути вимоги кредиторів про грошові вимоги до боржника;
- вести реєстр вимог кредиторів;
- повідомити кредиторів про результати розгляду їхніх вимог;
- вживати заходів для захисту майна боржника;
- аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках;
- виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства;
- скликати збори кредиторів та організовувати їх проведення;
- надавати державному органу з питань банкрутства відомості, необхідні для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство;
- надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника;
- організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;
- виконувати інші повноваження, що передбачені Законом.
З моменту призначення розпорядника майна і до припинення процедури розпорядження майном органи управління боржника не мають права без згоди розпорядника майна приймати рішення про реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника; створення юридичних осіб або участь в інших юридичних особах; створення філій та представництв; виплату дивідендів; проведення боржником емісії цінних паперів.
Рішення про участь боржника в об'єнаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших об¦'наннях юридичних осіб приймається органами управління боржника за згодою розпорядника майна.
Призначення розпорядника майна не є підставою для припинення повноважень керівника чи органу управління боржника.
Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна вчиняють правочини (укладають договори) щодо: відчуження або обтяження нерухомого майна, в тому числі його передачі в оренду, заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства, розпорядження нерухомим майном боржника у будь-який інший спосіб; одержання та видачі позик (кредитів), надання поруки, гарантій, уступки вимоги, переведення боргу, а також передачі в довірче управління майна боржника; розпорядження у будь-який інший спосіб іншим майном боржника, балансова вартість якого становить понад один відсоток балансової вартості активів боржника, та укладання інших значних правочинів (договорів).
Розпорядник майна не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника, крім випадків, передбачених Законом.
5. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов»язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов¦'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Ухвала про введення мораторію є підставою для зупинення виконавчого провадження.
Зобов'язати розпорядника майна повідомити органи державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника та знаходженням його майна про запровадження мораторію.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум ( у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'зання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
Дія мораторію не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.
Дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство.
6. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів:
Заборонити боржнику укладати без згоди арбітражного керуючого (розпорядника майна) правочини (договори); відчужувати предмет застави.
Зобов'яати боржника передати цінні папери, майно, інші цінності на зберігання третім особам, вчинити чи утриматися від вчинення певних дій або вжити інших заходів для збереження майна боржника ( у тому числі шляхом позбавлення боржника права розпорядження його нерухомим майном без згоди розпорядника майна або суду, який розглядає справу про банкрутство; накладення арешту на конкретне рухоме майно боржника);
7. Розпоряднику майна подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 24 листопада 2015 р. .
Розпоряднику майна скласти реєстр вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду до 24 листопада 2015 р. .
Призначити попереднє засідання на 10 грудня 2015 р. 11:00 .
Розпоряднику майна провести інвентаризацію майна боржника до 04 грудня 2015 р.
8. З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснити офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.
9. Ухвалу направити згідно переліку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Суддя Стефанів Т.В.
віддрук. прим.:
1- до справи;
2- Управління Пенсійного фонду України в Шаргородському р-ні, 23500, Вінницька обл., м. Шаргород, вул. Леніна, 222;
3- Державне підприємство "Мурафський кар'єр", 23530, Вінницька обл., Шаргородський р-н, с. Мурафа, вул. Зарічна, 1;
4- ВДВС Шаргородського РУЮ;
5- Реєстраційна служба Шаргородського РУЮ Вінницької області, 23500 Вінницька обл., Шаргородський р., м. Шаргород, вул. Леніна, буд. 234;
6- Міністерство аграрної політики та продовольства України, 01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 24;
7- арбітражному керуючому Куцу І. Я., а/с 182, м. Коломия, Івано-Франківська обл, Україна, 78200.