Заводський районний суд м. Запоріжжя
м. Запоріжжя, вул. Лізи Чайкіної, 65, 69009, (061) 236-59-98
Справа № 1- 335/2010
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 серпня 2010 року Заводський районий суд м .Запоріжжя у складі:
головуючого судді Мєркулової Л.О.,
ри секретарі підрядчик К.Д.,
З участю прокурора Проценко М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, росіянина, ІНФОРМАЦІЯ_3, директора ТОВ «Гранд 2007», розведеного, дітей не має, раніше не засуджений в силу ст. 89 КК України, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
- звинувачується за ст.ст. 15 ч.2 , ч.5 191, ч.2.ст.366 КК України, суд,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звинувачується в тому, що ОСОБА_1, відповідно до рішення учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд 2007» від 02.02.2009 р. і Статуту товариства, займаючи посаду директора ТОВ «Гранд 2007», яка повязана з виконанням організаційно-розпорядних і адміністративно-господарських обовязків, діючи умисно, з корисливих спонукань, в період з 19.03.2009 р. по 19.01.2010 р. шляхом зловживання своїм службовим становищем скоїв ряд закінчених замахів спрямованих на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, та для досягнення цієї мети в даний період умисно скоїв службові підроблення.
Безпосереднім обєктом для здійснення своїх злочинних намірів директор ТОВ «Гранд 2007» ОСОБА_1, діючи умисно, з корисливих спонукань, вибрав чуже майно, а саме грошові кошти Державного бюджету, які належать державі Україна.
Зазначені злочини ОСОБА_1 скоїв при наступних обставинах:
ОСОБА_1, будучи директором ТОВ «Гранд 2007», займаючи посаду, повязану з виконанням організаційно-розпорядних та адміністративно-господарських функцій, являвся службовою особою субєкта підприємницької діяльності і відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в України» та ст. 10 Закону України «Про податок на добавлену вартість» був відповідальним за організацію бухгалтерського обліку та податкової звітності підприємства, повноту відображення в обліку всіх господарських операцій, правильність віднесення доходів і витрат до відповідних звітних періодів, достовірність і своєчасність начислення і сплати в бюджет податків.
Відповідно до підпункту 7.7.3. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобовязань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.
ОСОБА_1, достовірно знаючи про відсутність права на одержання бюджетного відшкодування у платника податку ТОВ «Гранд 2007», але реалізуючи мету заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, склав та підписав, як директор підприємства, податкову декларацію з податку на додану вартість за 2 місяць 2009 р., в якій задекларував суму до відшкодування з державного бюджету в розмірі 505.000 грн. у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних податкових періодів.
19.03.2009 р. ОСОБА_1, від імені платника податку ТОВ «Гранд 2007», до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя надано податкову декларацію з податку на додану вартість за 2 місяць 2009 р., яку було прийнято та зареєстровано під №5624. Разом з декларацією директором надані додатки до декларації розрахунок суми бюджетного відшкодування (№5622 від 19.03.2009 р.) і довідка відносно залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, який залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та належить включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (№5623 від 19.03.2009 р.).
Тим самим, згідно наданих документів, ОСОБА_1 заявив бюджетне відшкодування за лютий 2009 р. в сумі 505.000 грн.
На підставі Закону «Про податок на додану вартість» співробітниками ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних податкових періодів за лютий 2009 р., за результатами якої складено акт №672/16-120/35105025 від 20.03.2009 р.
Невиїзною камеральною перевіркою ТОВ «Гранд 2007» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість в рахунок майбутніх платежів за період лютого 2009 р. було встановлено, що службовою особою ТОВ «Гранд 2007» в порушення п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.2, п.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.5.11, р.5 порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 р. №166, неправомірно заявлено бюджетне відшкодування, задеклароване в податковій декларації за лютий 2009 р. в сумі 505.000 грн.
Таким чином, ОСОБА_1, діючи як директор ТОВ «Гранд 2007» і будучи службовою особою, в порушення вимог діючого законодавства у сфері оподаткування, маючи умисел на привласнення грошових коштів з Державного бюджету в особливо великих розмірах шляхом отримання бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість на суму 505.000 грн., достовірно знаючи, що у підприємства відсутні законні підстави для відшкодування сум податку на додану вартість у звітному періоді - лютий 2009 року, вніс заздалегідь неправдиві відомості до графи 25.2 декларації з податку на додану вартість у зазначений період і подав даний документ до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя, тим самим заявивши до бюджетного відшкодування грошові кошти на вказану суму, чим виконав зі свого боку усі необхідні дії, що є умовами до відшкодування сум податку на додану вартість з державного бюджету.
На підставі пп. 7.7.2а, п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.п. 4.2.2б,в, п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ТОВ «Гранд 2007» зменшено суму податку на додану вартість, що підлягала бюджетному відшкодуванню шляхом зарахування у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних періодів, на 505.000 грн., про що винесено податкове повідомлення-рішення №0000411502/0 від 20.03.09 р., і тим самим державною податковою інспекцією попереджено вилучення з Державного бюджету грошових коштів в особливо великих розмірах.
У випадку відшкодування ТОВ «Гранд 2007» заявленої директором ОСОБА_1 суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 505.000 грн. за звітний період лютий 2009 р., державі було б спричинено збитки в сумі 505.000 грн., що у 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і являється особливо великим розміром.
Повторно, ОСОБА_1, достовірно знаючи про відсутність права на одержання бюджетного відшкодування у платника податку ТОВ «Гранд 2007», але переслідуючи мету заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, склав та підписав, як директор підприємства, податкову декларацію з податку на додану вартість за 3 місяць 2009 р., в якій задекларував суму до відшкодування з державного бюджету в розмірі 520.000 грн. у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних податкових періодів.
17.04.2009 р. ОСОБА_1, від імені платника податку ТОВ «Гранд 2007», до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя надано податкову декларацію з податку на додану вартість за 3 місяць 2009 р., яку було прийнято та зареєстровано під №10139. Разом з декларацією директором надані додатки до декларації розрахунок суми бюджетного відшкодування (№10137 від 17.04.2009 р.) і довідка відносно залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, який залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та належить включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (№10138 від 17.04.2009 р.).
Тим самим, згідно наданих документів, ОСОБА_1 заявив бюджетне відшкодування за березень 2009 р. в сумі 520.000 грн.
На підставі Закону «Про податок на додану вартість» співробітниками ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних податкових періодів за березень 2009 р., за результатами якої складено акт №918/16-120/35105025 від 17.04.09 р.
Невиїзною камеральною перевіркою ТОВ «Гранд 2007» було встановлено, що службовою особою ТОВ «Гранд 2007» в порушення п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.2, п.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.5.11, р.5 порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 р. №166, неправомірно заявлено бюджетне відшкодування, задеклароване в податковій декларації за березень 2009 р. в сумі 520.000 грн.
Таким чином, ОСОБА_1, діючи як директор ТОВ «Гранд 2007» і будучи службовою особою, в порушення вимог діючого законодавства у сфері оподаткування, маючи умисел на привласнення грошових коштів з Державного бюджету в особливо великих розмірах шляхом отримання бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість на суму 520.000 грн., достовірно знаючи, що у підприємства відсутні законні підстави для відшкодування сум податку на додану вартість у звітному періоді - березень 2009 року, вніс заздалегідь неправдиві відомості до графи 25.2 декларації з податку на додану вартість у зазначений період і подав даний документ до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя, тим самим заявивши до бюджетного відшкодування грошові кошти на вказану суму, чим виконав зі свого боку усі необхідні дії, що є умовами до відшкодування сум податку на додану вартість з державного бюджету.
На підставі пп. 7.7.2а, п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.п. 4.2.2б,в, п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ТОВ «Гранд 2007» зменшено суму податку на додану вартість, що підлягала бюджетному відшкодуванню шляхом зарахування у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних періодів, на 520.000 грн., про що винесено податкове повідомлення-рішення №0000751502/0 от 17.04.09 г., і тим самим державною податковою інспекцією попереджено вилучення з Державного бюджету грошових коштів в особливо великих розмірах.
У випадку відшкодування ТОВ «Гранд 2007» заявленої директором ОСОБА_1 суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 520.000 грн. за звітний період березень 2009 р., державі було б спричинено збитки в сумі 520.000 грн., що у 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і являється особливо великим розміром.
Повторно, ОСОБА_1, достовірно знаючи про відсутність права на одержання бюджетного відшкодування у платника податку ТОВ «Гранд 2007», але продовжуючи переслідувати мету заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, склав та підписав, як директор підприємства, уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку в виправленням самостійно виявлених помилок за 1 місяць 2009 р., згідно якого підприємство збільшило суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних періодів на 540.000 грн.
21.07.2009 р. ОСОБА_1, від імені платника податку ТОВ «Гранд 2007», до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя надано уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку в виправленням самостійно виявлених помилок за 1 місяць 2009 р., який було прийнято та зареєстровано під №20466. Разом з декларацією директором надані додатки до уточнюючого розрахунку розрахунок суми бюджетного відшкодування (№20467 від 21.07.2009 р.) і довідка відносно залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, який залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та належить включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (№20468 від 21.07.2009 р.).
Тим самим, згідно наданих документів, ОСОБА_1 заявив бюджетне відшкодування за січень 2009 р. в сумі 540.000 грн.
На підставі Закону «Про податок на додану вартість» співробітниками ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних податкових періодів за січень 2009 р., за результатами якої складено акт №1871/16-120/35105025 від 31.07.09 р.
Невиїзною камеральною перевіркою ТОВ «Гранд 2007» було встановлено, що службовою особою ТОВ «Гранд 2007» в порушення п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.2, п.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.5.11, р.5 порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 р. №166, неправомірно заявлено бюджетне відшкодування, задеклароване в уточнюючому розрахунку за січень 2009 р. в сумі 540.000 грн.
Таким чином, ОСОБА_1, діючи як директор ТОВ «Гранд 2007» і будучи службовою особою, в порушення вимог діючого законодавства у сфері оподаткування, маючи умисел на привласнення грошових коштів з Державного бюджету в особливо великих розмірах шляхом отримання бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість на суму 540.000 грн., достовірно знаючи, що у підприємства відсутні законні підстави для відшкодування сум податку на додану вартість у звітному періоді - січень 2009 року, вніс заздалегідь неправдиві відомості до графи 8.9 уточнюючого розрахунку податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку в виправленням самостійно виявлених помилок за 1 місяць 2009 р. і подав даний документ до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя, тим самим заявивши до бюджетного відшкодування грошові кошти на вказану суму, чим виконав зі свого боку усі необхідні дії, що є умовами до відшкодування сум податку на додану вартість з державного бюджету.
На підставі пп. 7.7.2а, п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.п. 4.2.2б,в, п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ТОВ «Гранд 2007» зменшено суму податку на додану вартість, що підлягала бюджетному відшкодуванню шляхом зарахування у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодів, на 540.000 грн., про що винесено податкове повідомлення-рішення №0002031502/0 від 03.08.09 р., і тим самим державною податковою інспекцією попереджено вилучення з Державного бюджету грошових коштів в особливо великих розмірах.
У випадку відшкодування ТОВ «Гранд 2007» заявленої директором ОСОБА_1 суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 540.000 грн. за звітний період січень 2009 р., державі було б спричинено збитки в сумі 540.000 грн., що у 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і являється особливо великим розміром.
Повторно, ОСОБА_1, достовірно знаючи про відсутність права на одержання бюджетного відшкодування у платника податку ТОВ «Гранд 2007», але не відмовляючись від досягнення мети заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, склав та підписав, як директор підприємства, уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку в виправленням самостійно виявлених помилок до податкової декларації з податку на додану вартість за 12 місяць 2008 р. №38753 від 08.01.2009 р., згідно якого підприємство збільшило суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних періодів на 2.517.211 грн.
19.01.2010 р. ОСОБА_1, від імені платника податку ТОВ «Гранд 2007», до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя надано уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку в виправленням самостійно виявлених помилок за 12 місяць 2008 р., який було прийнято та зареєстровано під №128. Разом з декларацією директором надані додатки до уточнюючого розрахунку розрахунок суми бюджетного відшкодування (№129 від 19.01.2010 р.) і довідка відносно залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, який залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та належить включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (№130 від 19.01.2010 р.).
Тим самим, згідно наданих документів, ОСОБА_1 заявив бюджетне відшкодування за грудень 2008 р. в сумі 2.517.211 грн.
На підставі Закону «Про податок на додану вартість» співробітниками ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних податкових періодів за січень 2009 р., за результатами якої складено акт №11/16-120/35105025 від 19.01.10 р.
Невиїзною камеральною перевіркою ТОВ «Гранд 2007» було встановлено, що службовою особою ТОВ «Гранд 2007» в порушення пп. 7.7.1, пп. 7.7.2, п.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.5.11, п.5 порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 р. №166, неправомірно заявлено бюджетне відшкодування в уточнюючому розрахунку за січень 2010 р. до задекларованої суми податку за грудень 2008 р. в розмірі 2.517.211 грн.
Таким чином, ОСОБА_1, діючи як директор ТОВ «Гранд 2007» і будучи службовою особою, в порушення вимог діючого законодавства у сфері оподаткування, маючи умисел на привласнення грошових коштів з Державного бюджету в особливо великих розмірах шляхом отримання бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість на суму 2.517.211 грн., достовірно знаючи, що у підприємства відсутні законні підстави для відшкодування сум податку на додану вартість у звітному періоді - грудень 2008 року, вніс заздалегідь неправдиві відомості до графи 8.9 уточнюючого розрахунку податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку в виправленням самостійно виявлених помилок за 12 місяць 2008 р. і подав даний документ до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя, тим самим заявивши до бюджетного відшкодування грошові кошти на вказану суму, чим виконав зі свого боку усі необхідні дії, що є умовами до відшкодування сум податку на додану вартість з державного бюджету.
На підставі пп. 7.7.2а, п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.п. 4.2.2б,в, п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ТОВ «Гранд 2007» зменшено суму податку на додану вартість, що підлягала бюджетному відшкодуванню шляхом зарахування у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодів, на 2.517.211 грн., про що винесено податкове повідомлення-рішення №0000141502/0 від 19.01.10 р., і тим самим державною податковою інспекцією попереджено вилучення з Державного бюджету грошових коштів в особливо великих розмірах.
У випадку відшкодування ТОВ «Гранд 2007» заявленої директором ОСОБА_1 суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 2.517.211 грн. за звітний період грудень 2008 р., державі було б спричинено збитки в сумі 2.517.211 грн., що у 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і являється особливо великим розміром.
ОСОБА_1, будучи директором ТОВ «Гранд 2007», займаючи посаду, повязану з виконанням організаційно-розпорядних та адміністративно-господарських обовязків, являвся службовою особою субєкта підприємницької діяльності і відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в України» та ст. 10 Закону України «Про податок на добавлену вартість» був відповідальним за організацію бухгалтерського обліку та податкової звітності підприємства, повноту відображення в обліку всіх господарських операцій, правильність віднесення доходів і витрат до відповідних звітних періодів, достовірність і своєчасність начислення і сплати в бюджет податків.
Відповідно до підпункту 7.7.3. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобовязань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті.
Усвідомлюючи та застосовуючи можливості повноважень службової особи, з метою вчинення заволодіння грошовими коштами Державного бюджету України, ОСОБА_1 здійснив в період з 19.03.2009 р. по 19.01.2010 р. умисне перекручування істини в офіційних документах, діючи при цьому з використанням свого службового становища.
Реалізуючи свої злочинні наміри і застосовуючи дії спрямовані на досягнення мети заволодіння грошовими коштами Державного бюджету України, 19.03.2009 р. та 19.04.2010 р. ОСОБА_1, від імені платнику податку ТОВ «Гранд 2007», надано до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя документи податкової звітності:
-податкову декларацію з податку на додану вартість за 2 місяць 2009 р. №5624 від 19.03.2009 р., з додатками:
-розрахунок суми бюджетного відшкодування за лютий 2009 р. №5622 від 19.03.2009 р.
-довідка відносно залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, який залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та належить включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за лютий 2009 р. №5623 від 19.03.2009 р.
-податкову декларацію з податку на додану вартість за 3 місяць 2009 р. №10139 від 17.04.2009 р., з додатками:
-розрахунок суми бюджетного відшкодування за березень 2009 р. №10137 від 17.04.2009 р.
-довідка відносно залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, який залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та належить включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за березень 2009 р. №10138 від 17.04.2009 р.
ОСОБА_1, надавши до ДПІ у Заводському районі податкові декларації з податку на додану вартість №5624 від 19.03.2009 р. та №10139 від 17.04.2009 р., тим самим неправомірно задекларував в податкових деклараціях податок на додану вартість, збільшивши ТОВ «Гранд 2007» суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних податкових періодів, на 505.000 грн. та 520.000 грн. відповідно.
Складаючи податкову декларацію №5624 від 19.03.2009 р. директором ТОВ «Гранд 2007» порушено п. 5.11 ст. 5 Наказу №166 від 30.05.1997 р. «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення та подання», а саме в рядку 23.1 декларацій з податку на додану вартість за лютий 2009 р. вказано суму 505.000 грн., тоді як значення рядка 22.2 податкової декларації попереднього звітного періоду дорівнювало 0 грн.
ОСОБА_1, усвідомлено порушуючи вимоги законодавства за для досягнення злочинної мети заволодіння грошовими коштами держави, в рядок 24 податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 р. вніс показник на суму 505.000 грн., попри те, що показник рядка повинен дорівнювати 0 грн.
При складанні податкової декларації №10139 від 17.04.2009 р., директором ТОВ «Гранд 2007» ОСОБА_1 порушено п. 5.11 ст. 5 Наказу №166 від 30.05.1997 р. «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення та подання», а саме в рядку 23.2 декларації з податку на додану вартість за березень 2009 р. внесено суму 520.000 грн., тоді як значення рядка 22.2 податкової декларації попереднього звітного періоду лютий 2009 р. № 5624 від 19.03.2009 р. дорівнювало 505.000 грн. Тобто, ОСОБА_1, спрямовуючи свої дії на досягнення злочинної мети заволодіння грошовими коштами держави і порушуючи вимоги законодавства, безпідставно вніс до рядку 24 податкової декларації за березень 2009 р. вніс показник на суму 520.000 грн., попри те, що показник рядка повинен дорівнювати 0 грн.
Крім того, в розрахунках бюджетного відшкодування за лютий 2009 р. №5622 від 19.03.2009 р. та березень 2009 р. №10137 від 17.04.2009 р. в рядок 2 документів ОСОБА_1 внесено значення відсутності факту сплати в попередніх податкових періодах залишку відємного значення попереднього податкового періоду.
Таким чином, директором ТОВ «Гранд 2007» ОСОБА_1 порушено пп. 7.7.2а п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», згідно якого бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого відємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
Тобто, враховуючи те, що в деклараціях з податку на додану вартість за попередні податкові періоди грудень 2008 р. та листопад 2008 р. не задекларовано відємне значення, то декларування бюджетного відшкодування директором підприємства ТОВ «Гранд 2007» ОСОБА_1 в податкових деклараціях №5624 від 19.03.2009 р. та №10139 від 17.04.2009 р. незаконне.
21.07.2009 р. та 19.01.2010 р. ОСОБА_1, знов спрямовуючи свої дії на досягнення реалізації своїх злочинних намірів і досягнення мети заволодіння грошовими коштами Державного бюджету України, надав від імені платнику податку ТОВ «Гранд 2007» до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя документи податкової звітності:
- уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за липень 2009 р. №20466 від 21.07.2009 р. до податкової декларації за січень 2009 р. №4430 від 11.03.2009 р., з додатками:
-розрахунок суми бюджетного відшкодування за липень 2009 р. №20467 від 21.07.2009 р.
-довідка відносно залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, який залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та належить включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за липень 2009 р. №20468 від 21.07.2009 р.
-уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2010 р. №128 від 19.01.2010 р. до податкової декларації за грудень 2008 р. №38753 від 08.01.2009 р., з додатками:
-розрахунок суми бюджетного відшкодування за січень 2010 р. №129 від 19.01.2010 р.
-довідка відносно залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, який залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та належить включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за січень 2010 р. №130 від 19.01.2010 р.
Надавши до ДПІ у Заводському районі уточнюючі розрахунки податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок №20466 від 21.07.2009 р. та №128 від 19.01.2010 р., тим самим ОСОБА_1 збільшив ТОВ «Гранд 2007» суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних податкових періодів, на 540.000 грн. та 2.517.211 грн. відповідно.
Відобразивши дані суми в рядку 8.9 уточнюючих розрахунків №20466 і №128, ОСОБА_1 збільшив рядок 25.2 декларацій з податку на додану вартість за січень 2009 р. та грудень 2008 р. відповідно. Проте у попередніх звітних періодах грудень 2008 р. та листопад 2008 р., значення рядків 22.2 та 26 податкової декларації з податку на додану вартість дорівнювало 0 грн. Таким чином, ОСОБА_1, як директором ТОВ «Гранд 2007», порушено пп. 5.11 п. 5 Наказу №166 від 30.05.1997 р. «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення та подання», а саме згідно задекларованих даних в попередніх звітних періодах взагалі відсутнє позитивне або відємне значення податку на додану вартість.
Значення рядка 22.2 та рядка 26 податкових декларацій попередніх звітних періодів грудень 2008 р. та листопад 2008 р. дорівнює 0 грн., тобто в рядку 23.1 декларації з податку на додану вартість за січень 2009 р. та грудень 2008 р., відповідно, повинна бути вказана сума 0 грн.
Виходячи з обєктивних даних діяльності ТОВ «Гранд 2007», рядок 24 податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2009 р. повинен дорівнювати 0 грн., але за даними уточнюючого розрахунку №20466 від 21.07.2009 р. директором підприємства ОСОБА_1 заповнено рядок 24 і задекларовано бюджетне відшкодування у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних податкових періодів в сумі 540.000 грн.
В податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2008 р. рядок 24 повинен дорівнювати 0 грн., але за даними уточнюючого розрахунку №128 від 19.01.2010 р. директором підприємства ОСОБА_1 заповнено рядок 24 і задекларовано бюджетне відшкодування у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість наступних податкових періодів в сумі 2.517.211 грн.
Таким чином, ОСОБА_1, як директором ТОВ «Гранд 2007», порушено пп. 7.7.2а п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», згідно якого бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого відємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг). Так як в деклараціях з податку на додану вартість за попередні звітні періоди грудень 2008 р. №38753 та листопад 2008 р. №34779 різниця між податковим зобовязанням та податковим кредитом має нульове значення та відсутній залишок відємного значення, який виник у попередніх податкових періодах, відповідно і в деклараціях за січень 2009 р. та грудень 2008 р. ОСОБА_1 не мав правових підстав заповнювати рядок 23.1 документу, оскільки в ньому відображається значення рядка 22.2 податкової декларації з податку на додану вартість попереднього звітного періоду за грудень 2008 р. №38753 від 08.01.2009 р. та за листопад 2008 р. №34779 від 08.12.2008 р.
Тобто, враховуючи те, що в деклараціях з податку на додану вартість за попередні податкові періоди грудень 2008 р. та листопад 2008 р. не задекларовано відємне значення, то декларування бюджетного відшкодування директором підприємства ТОВ «Гранд 2007» ОСОБА_1 в уточнюючих розрахунках №20466 від 21.07.2009 р. та №128 від 19.01.2010 р. незаконне.
Так, ігноруючи і свідомо порушуючи вимоги діючого законодавства України, що регулює правовідносини в сфері оподаткування субєктів підприємницької діяльності, ОСОБА_1 умисно перекрутив істину і вніс в податкові декларації з ПДВ №5624 від 19.03.2009 р. і №10139 від 17.04.2009 р. та уточнюючи розрахунки податкових зобовязань з ПДВ №20466 від 21.07.2009 р. і №128 від 19.01.2010 р. завідомо неправдиві відомості щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ «Гранд 2007», і надав їх до ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя.
У звязку з службовим підробленням директором ОСОБА_1 офіційних документів підприємства ТОВ «Гранд 2007» за період 2009-2010 р.р., державним інтересам могло бути спричинено матеріальні збитки:
-в березні 2009 р. на суму 505.000 грн., що у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і являється тяжкими наслідками;
-в квітні 2009 р. на суму 520.000 грн., що у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і являється тяжкими наслідками;
-в липні 2009 р. на суму 540.000 грн., що у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і являється тяжкими наслідками;
-в січні 2010 р. на суму 2.517.211 грн., що у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і являється тяжкими наслідками.
Допитаний в якості підсудного ОСОБА_1 свою вину визнав повністю і у судовому засіданні підтвердив всі обставини скоєних злочинів, які викладені в обвинувальному висновку.
Інші докази судом не досліджувалися відповідно до вимог ст.299 ч.3 КПК України.
Суд кваліфікує дії підсудного ОСОБА_1 за ч.2 ст. 15, ч.5 ст.191 КК України за ознаками: закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинений повторно, в особливо великих розмірах, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від його волі, та за ст..366 ч.2 КК України за ознаками: службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а також складання завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки.
При обранні покарання суд ураховує наступні обставини:
-характер и ступень суспільної безпеки злочинів: за ст..15.ч.2, ч.5 ст..191 КК
України є особливо тяжким злочином, незакінченим; за ч.2 ст.366 КК України є злочином середньої тяжкості, закінченим,
-особу підсудного, обставини, які пом*якшують покарання:
раніше не судимий; характеризується за місцем роботи та мешкання позитивно, щиро покаявся, сприяв розкриттю злочину, працює, шкода не заподіяна.
Оскільки ОСОБА_1 скоїв кілька злочинів, то при призначенні покарання за сукупністю злочинів, суд застосовує принцип поглинення менш суворого покарання більш суворим передбачений ст..70 КК України.
З урахуванням особи винного та вищенаведених обставин, які суд визнав такими, що пом*якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, суд приходе до висновку, що до ОСОБА_1 можливо застосувати ст..69 КК України та призначити покарання за ч.5 ст.191 КК України нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції ч.5 ст.191 КК України.
З урахування того, що ОСОБА_1 щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину, відшкодував збитки, суд приходе до висновку, що виправлення та перевиховання ОСОБА_1 можливо без відбуття покарання на підставі ст.75 КК України.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК Украины, суд, -
З А С У Д И В:
Визнати ОСОБА_1 винним за ст. 15 ч.2, ч.5 ст.191 та ч.2 ст.366 КК України та призначити йому покарання за цими статтями:
-за ст.15 ч.2, ч.5 ст.191 КК України з застосуванням ст..69 КК України
призначити 5 років позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;
-за ч.2 ст.366 КК України - у вигляді 2 років позбавлення волі;
На підставі ст..70 КК України остаточне покарання за сукупністю злочинів
призначити у вигляді 5 років позбавлення волі без позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю.
На підставі ст.ст.75,76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування покарання, якщо він протягом 1 року випробувального строку не скоїть нового злочину та виконає покладенні на нього обов*язки: не виїджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти цей орган про зміну місця проживання, роботи; періодично з*являтися для реєстрації в органи кримінально- виконавчої системи.
Запобіжний захід підписку про невиїзд після набрання вироком чинності відмінити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Запорізької області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя: Л.О.Мєркулова