УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2015 р. Справа № 876/8167/15
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Гулида Р.М., Кузьмича С.М.
при секретарі судового засідання: Дутка І.С.
за участю представника позивача: Чорній О.Б.
представника відповідача: Мікули Т.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Камянка-Бузькому районі Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 16.07.2015 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства (надалі ПАТ) «ДТЕК Західенерго» до Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Камянка-Бузькому районі Львівської області Державної податкової служби про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИЛА:
У квітні 2013 року позивач звернувся до суду з позовом до ДПІ у Камянка-Бузькому районі Львівської області Державної податкової служби про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення від 03.04.2013 року за №0000162200.
Позивач позовні вимоги мотивував тим, що забір поверхневих та підземних прісних вод здійснювався впродовж 2011 року на підставі дозволу на спец водокористування № Укр. 527-10 від 19.11.2010 року, термін дії якого закінчувався 20.11.2011 року. Заздалегідь (20.10.2011 року) на адресу дозвільного офісу Львівської міської ради було подано пакет документів, необхідних для продовження терміну дії дозволу. У зв'язку з перевищенням з боку Держуправління водними ресурсами Львівської області терміну розгляду обгрунтовуючих документів, втрат часу у дозвільній діяльності з причин необґрунтованої відмови цього ж органу у видачі погодження та бездіяльності з боку Дозвільного офісу, дозвіл на спец водокористування був виданий тільки 12.01.2012 року. Просив позов задоволити.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16.07.2015 року адміністративний позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано прийняте Державною податковою інспекцією у Камянка-Бузькому районі Львівської області Державної податкової служби, податкове повідомлення-рішення від 03.04.2013 року за №0000162200.
Постанову суду першої інстанції оскаржила Державна податкова інспекція у Камянка-Бузькому районі Головного управління ДФС у Львівській області. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою у задоволені адміністративного позову відмовити.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що за результатами планової виїзної документальної перевірки Відокремленого підрозділу «Добротвірська Теплова Електрична Станція» ПАТ «ДТЕК Зазіденерго» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2011 року по 30.06.2012 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2011 року по 30.06.2012 року, ДПІ у Камянка-Бузькому районі Львівської області Державної податкової служби прийнято податкове повідомлення рішення від 03.04.2013 року за №0000162200, яким відокремленому підрозділу збільшено суму грошового зобов'язання зі збору за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води, водних об'єктів) в розмірі 491251 грн. 20 коп., в тому числі за основним платежем 393000 грн. 96 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 98250 грн. 24 коп.
Зазначеною перевіркою встановлено порушення товариством п.327.3 ст.327 ПК України в результаті чого занижено суму збору за спеціальне водокористування води на суму 622770 грн. 80 коп.
Згідно п.323.1 ст.323 ПК України, платниками збору є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Відповідно до п. 327.3 цієї ж статті за відсутності у водокористувача дозволу на спеціальне водокористування із встановленими в ньому лімітами використання води збір справляється за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання.
Апеляційним судом встановлено, що Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Добротвірській тепловій електричній станції ВАТ «Західенерго» було видано дозвіл на спеціальне водокористування від 19.11.2010 року за № Укр. 527-10.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 10.08.2012 року у справі № 2а-3043/12/1370, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2015 року, визнано частково недійсним дозвіл на спеціальне водокористування №Укр-527-12/Лв в частині терміну дії дозволу з 12.01.2012 року та зобов'язано Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області внести зміни у згаданий дозвіл визначивши термін дії дозволу з 20.11.2011 року.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
За таких обставин, зазначеним рішенням були встановлені обставини отримання позивачем дозволу на спеціальне водокористування з 20.11.2011 року, які не підлягають доказуванню, що, в свою чергу, спростовує висновки відповідача про здійснення останнім спеціального водокористування без чинного дозволу в період з 20.11.2011 року по 11.01.2012 року.
Узагальнюючи наведене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний зв'язок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Враховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, правова оцінка доказів дана вірно, а відтак у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 160 ч. 3, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Камянка-Бузькому районі Головного управління ДФС у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 16.07.2015 року у справі №813/2866/13-а - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: В. Улицький
Судді: Р. Гулид
С. Кузьмич
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 23.09.2015 року