Справа № 275/484/15-а
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 вересня 2015 року
Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Коваленко В.К. ,
при секретарі Марієвській Н.А.,
з участю:
позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Брусилів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі Житомирської області про визнання протиправними дій УПФ України в Брусилівському районі Житомирської області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії та зобов»язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,
В С Т А Н О В И В:
12 серпня 2015 року ОСОБА_1Ф.(далі позивач) звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі Житомирської області (далі УПФУ відповідач) про визнання протиправними дій УПФ України в Брусилівському районі Житомирської області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії та зобов»язання здійснити перерахунок та виплату пенсії, мотивуючи тим, що він перебуває на пенсійному обліку у відповідача і отримує пенсію за віком, згідно Закону України «Про державну службу» в розмірі 80% від суми його заробітної плати, на які нараховується збір на обов»язкове державне пенсійне страхування.
13 липня 2015 року він звернувся до відповідача з заявою про перерахунок його пенсії з урахуванням усіх виплат , в тому числі премій, доплат, матеріальної допомоги та індексації доходів громадян з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески.
Відповідач , листом йому відмовив посилаючись на ст.. 33 Закону України « Про державну службу», так як вказані позивачем виплати не враховуються для обчислення пенсії.
З даним висновком він(позивач) не погодився і навівши норми ст.. 2 Закону України «Про оплату праці» ч.1 , 2 та 6 ст. 33 Закону України «про державну службу» , ч. 2 ст.37 Закону України «Про державну службу» вказав, що надбавки та премії, матеріальна допомога(у тому числі на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань), індексація заробітної плати за роботу на державній службі входять до системи оплати праці державного службовця.
Відповідач вказує, що згідно ст.. 41 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» визначено виплати(доходи ), що враховуються в заробітну плату зарахованої особи для обчислення пенсії., так до заробітної плати для обчислення пенсії враховуються: 1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону;
2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування., а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доход
В судовому засіданні позивач підтримав свій позов по наведених в позовній заяві підставах і просить його задовільнити.
Представник відповідача позов не визнав. В запереченні посилаючись на ст.. 33 Закону України «Про державну службу» вказав , що матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, індексація заробітної плати за роботу на державній службі не праховуються для обчислення пенсії. Крім того з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії(щомісячне довічне грошове) утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу» та інші. Тобто з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених у вищезазначеними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не нараховуються. Крім того позивач пропустив шестимісячний строк звернення до суду за захистом своїх прав свобод та інтересів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення у повному обсязі.
Судом встановлено, що на своє звернення , 22 липня 2015 року позивач отримав відповідь від відповідача в якій відповідач вказує, що матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, індексація заробітної плати за роботу на державній службі не передбачені ст.. 33 Закону України «Про державну службу» і тому при нарахуванні пенсії не враховуються.
Довідка про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь які 60 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» позивачу нараховувалася надбавка за високі досягнення у праці, премія. Премія до державних свят та ювілейних дат, індексація та матеріальна допомога. В довідці вказано, що на всі виплати, нараховано та сплачені страхові внески.
Постанова Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року та Постанова колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 4 березня 2014 року підтверджують що матеріальна допомога, суми індексації заробітної плати та суми грошової винагороди за вислугу років включаються до фонду оплати праці, оскільки з них нараховувався збір на обов»язкове державне пенсійне страхування, а відтак зазначені виплати відповідачу слід ураховувати при призначенні пенсії.
Доводи представника відповідача про те, що позивач пропустив строк звернення з адміністративним позовом являються безпідставними так як відповідь на свою заяву він отримав у липні місяці 2015 року. Також являються безпідставними доводи представника відповідача про те, що з 1 червня 2015 року не призначаються і не перераховуються пенсії відповідно вищевказаних (у запереченнях) законів. ОСОБА_3 України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» у перераховані Закони не входить і дана позиція викладена в постанові колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 4 березня 2014 року.
Так як позивач та відповідач звільнені від сплати судового збору витрати віднести за рахунок держави.
Керуючись ст. ст. 2,6, 11, 14, 17, 69 71, 86,104 , ч.4 ст. 128, 158-163, 167, 171-2 КАС України, ст. ст. 33 Закону України «про державну службу» , суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Брусиловському районі Житомирської області про визнання протиправними дій УПФ України в Брусиловському районі Житомирської області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії та зобов»язання здійснити перерахунок та виплату пенсії задовільнити.
Визнати протиправними дій УПФ України в Брусиловському районі Житомирської області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії державного службовця з урахуванням всіх виплат, у тому числі надбавок та премій, а також матеріальної допомоги, індексації доходів громадян, на які були нараховані та фактично сплачені страхові внески у повному обсязі.
Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Брусиловському районі Житомирської області здійснити перерахунок та виплату пенсії у розмірі 80% від заробітної плати починаючи з 1 липня 2015 року , з урахуванням всіх виплат(доходів), отриманих за період , який був врахований при призначенні пенсії, за 24 місяці,у тому числі надбавок та премій, а також матеріальної допомоги, індексації доходів громадян, на які були нараховані та фактично сплачені страхові внески у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 КАС України, а також прийняття судом у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.К. Коваленко.