Постанова № 52055891, 05.10.2015, Вільногірський міський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
05.10.2015
Номер справи
174/857/15-а
Номер документу
52055891
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ВІЛЬНОГІРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

Іменем України

05 жовтня 2015 року Справа № 174/857/15-а

2-а/174/33/2015

Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області, ОСОБА_1, в приміщенні суду в місті Вільногірську, Дніпропетровської області, розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, про визнання дій неправомірними, спонукання перерахувати житлову субсидію,

У С Т А Н О В И В:

18.09.2015 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому зазначив, що, він, згідно довідки від 30.10.2014 року № НОМЕР_1 «про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції», постійно проживав у ІНФОРМАЦІЯ_1, мікрорайон 7АДРЕСА_1, і перемістився з тимчасово окупованої території у м. Вільногірськ, вул. Леніна, буд.37-а, к.83.

Згідно ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

З 01.05.2015 року по 30.10.2015 року йому відповідачем, Департаментом соціально-гуманітарної допомоги Вільногірської міської ради, була призначена житлова субсидія за адресою його проживання, ІНФОРМАЦІЯ_2, кімната 82, у розмірі 29,87 грн. щомісячно, а з 01.08.2015 року йому припинено надання житлової субсидії за вищевказаною адресою у зв'язку з призначенням такої субсидії за новою адресою його проживання, ІНФОРМАЦІЯ_3, кімната 1, у розмірі 57,94 грн. щомісячно.

На його звернення до відповідача відносно надання роз'яснень, чому йому житлова субсидія призначена саме у такому розміру, він отримав 14.09.2015 року відповідь відповідача за № 5033/01/01-57/15-03/02 від 07.09.2015 року, та розрахунок субсидії до ЖКП до заяви № 005239, з яких вбачається, що розрахунок його доходу для призначення субсидії складається з його доходу з жовтня 2014 по березень 2015 року у розмірі 7308,00 грн., та з 16.03.2015 року з грошової компенсації як фізичній особі, яка надає соціальні послуги у розмірі 121,80 грн. на місяць.

Він вважає дії відповідача у неправильному нарахуванні йому житлової субсидії, а саме неправильному визначенню його сукупного доходу для призначення житлової субсидії, як переміщеній особі з 01 травня 2015 року - незаконними, приймаючі до уваги наступне.

Так згідно розрахунку відповідача його доходу з жовтня 2014 по березень 2015 року, слідує, що він щомісячно отримував дохід у розмірі прожиткового мінімуму 1218,00 грн., та за шість місяців отримав дохід у розмірі 7308,00 грн. (1218,00 грн. х 6 місяців = 7308,00 грн.), саме така сума зазначена у розрахунку субсидії на ЖПК до заяви № 005239.

Однак відповідач не мав права зазначати, що у нього щомісячний дохід складається з розміру прожиткового мінімуму, приймаючи до уваги, що сам відповідач зазначив у своєму листі, що з 30.10.2014 року по 29.12.2014 року він отримував допомогу у розмірі 442,00 грн., а з 30.12.2014 року по 27.02.2015 року у розмірі 221,00 грн.

Тобто зазначені суми допомоги і складали його дохід, який був значно меншим за прожитковий мінімум, при цьому згідно пункту 4 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 (надалі Порядок № 505), - розмір отриманої грошової допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сімї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Крім цього, для призначення йому житлової субсидії з 01.05.2015 року, відповідач застосовує у відношенні нього абзац 6 пункту 12 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. N 848, згідно якого, для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Однак це неправомірно, оскільки згідно довідок відповідача від 01.09.2015 року № 332, та від 14.09.2015 року № 358, він отримує компенсацію за надання соціальних послуг з 01.04.2015 року, у розмірі 121,80 грн. щомісячно. При цьому він надає соціальні послуги своєї матері, ОСОБА_3, вік якої більше 80 років (копії довідок додаються до позову).

У свою чергу, розмір вищезазначеної компенсації (а не розмір прожиткового мінімуму) і повинний враховуватися відповідачем, як його доход для отримання житлової субсидії, приймаючі до уваги, що згідно абзацу 7 пункту 12 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. N 848, згідно якого, для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом І чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги і мають право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) (осіб, які фактично проживають), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У зв'язку з його тяжким майновим станом він вважає за необхідне просити суд звільнити його від сплати судового збору за подачу цього позову виходячи з наступного.

Сума судового збору, яку він повинний сплатити за подачу цього адміністративного позову складає 487 грн.20 коп. У свою чергу, його дохід на місяць з квітня 2015 року до цього часу складає щомісячно 121,80 грн. (довідка від 14.09.2015 р. № 358), і іншого доходу він не має. Тобто, щоби сплатити судовий збір, він повинний віддати увесь свій дохід за чотири місяці, і на прожиття йому нічого не залишиться.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Керуючись ст.ст. ст.ст. 6,9,17,18,19 КАС України, позивач прохає:

1. Визнати протиправними дії Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, стосовно неправильного нарахування йому житлової субсидії з 01.05.2015 року за місцями його проживання у м. Вільногірську.

2. Зобов'язати Департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, перерахувати йому розмір житлової субсидії за місцями його проживання у м. Вільногірську з урахуванням абзацу 7 пункту 12 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. N 848, починаючи з 01.05.2015 року.

3. Звільнити його від сплати судового збору за цим позовом.

Відповідач, отримавши 21.09.2015 копію адміністративного позову з доданими до нього документами та ухвалу суду про відкриття скороченого провадження, в десятиденний строк, з дня одержання ухвали та копій документів, надав письмові заперечення на позов, що надійшли до суду 01.10.2015 р., з яких витікає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 20 жовтня 2014 року №1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (надалі - Закон №1706- VII) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

У відповідності до ст. 4 Закону №1706-УІІ, факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.

Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №509.

30 жовтня 2014 року ОСОБА_2 (надалі - Позивач) звернувся до управління соціального захисту населення ДСГП (надалі - УСЗН ДСГП) із заявою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. Довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції видана Позивачу 30 жовтня 2014 року за №1244000057 (далі - довідка).

30 жовтня 2014 року Позивач звернувся до УСЗН ДСГП з заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (надалі - Постанова КМУ № 505) в редакції станом на 23 жовтня 2014 року, грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (далі - особа, яка переміщується), а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Згідно з рішенням УСЗН ДСГП від 13 листопада 2014 року «Про призначення допомоги переміщеним особам на проживання» Позивачу було призначено зазначену допомогу на період з 30.10.2014 року до 29.04.2015 року у розмірі 442,00 грн.

Відповідно до рішенням УСЗН ДСГП від 19 грудня 2014 року «Про призначення допомоги переміщеним особам на проживання» Позивачу було призначено зазначену допомогу на період з 30.10.2014 року до 29.12.2014 року у розмірі 442,00 грн., на період з 30.12.2014 року до 27.02.2015 року у розмірі 221,00 грн.

16 березня 2015 року Позивач звернувся до УСЗН ДСГП із заявою «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації, субсидій та пільг», а саме про призначення компенсації як фізичній особі, яка надає соціальні послуги, та 19 березня 2015 року додав до неї необхідні документи, котрі підтверджують, що він вправі та в змозі надавати соціальні послуги своїй матері ОСОБА_3 на період з 16.03.2015 року до 16.09.2015 року.

Рішенням УСЗН ДСГП від 23 березня 2015 року «Про призначення компенсації» у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року №558 «Про порядок призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» з 16.03.2015 року до 30.04.2015 року призначено компенсацію у розмірі 121,80 грн., та згідно з рішенням УСЗН ДСГП від 12 червня 2015 року «Про призначення компенсації» з 01.05.2015 року до 15.09.2015 року Позивачу призначено компенсацію у розмірі 121,80 грн.

30 березня 2015 року Позивач звернувся до УСЗН ДСГП із заявою «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», а саме про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, та доданими до неї документами.

Згідно з п. 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (надалі - Положення) (зі змінами, що діяли станом на 31 березня 2015 року) субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.

У відповідності до абзаців 1, 8, п. 12 Положення, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за останні шість місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії) сукупного доходу осіб, зазначених у пункті 7 цього Положення. Якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є працездатні особи, які декларують та/або подають до органів праці та соціального захисту населення довідки про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, або місячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на час призначення субсидії, в розрахунок субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, за кожний такий місяць включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на час призначення субсидії.

Враховуючи вимоги чинного на той час законодавства України, при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, Позивач та члени його сім'ї повинні були надати довідку про доходи отримані за період з вересня 2014 року по лютий 2015 року включно.

Згідно з п.5-1 Положення, на підставі заяви Позивача від 31 березня 2015 року «Про призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» та доданих до неї документів, відповідно до протоколу Комісії по вирішенню питань пов'язаних з наданням населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (надалі - Комісія) від 24 квітня 2015 року №4, Позивачу призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період на два місяці (з березня 2015 року по квітень 2015 року включно) у розмірі 426 грн. 27 коп. за адресою м. Вільногірськ, вул. Леніна, 37а, кімната 82.

Відповідно до п. 14 Положення, перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення без звернень громадян провадиться у разі, коли початок (закінчення) опалювального періоду встановлений не з першого числа (не до останнього числа) місяця - виходячи з вартості послуг з централізованого опалення, газо- та електропостачання для індивідуального опалення з урахуванням кількості днів опалювального періоду.

У зв'язку з прийняттям рішення виконавчим комітетом Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 15 квітня 2015 року №157/0/7-15 «Про закінчення опалювального сезону 2014-2015 року в м. Вільногірськ», керуючись вимогами Положення, УСЗН ДСГП було здійснено перерахунок та призначено Позивачу субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у квітні 2015 року у розмірі 239 грн. 87 коп.

29 травня 2015 року Позивач звернувся до УСЗН ДСГП з заявою про призначення житлової субсидії та заповненою декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. В розділі II декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, Позивачем були зазначені всі види доходів осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року.

Відповідно до п.2 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, державного комітету статистики України, Міністерства фінансів України, державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15 листопада 2001 року № 486/202/524/455/3370 (надалі - Методика), особи, які зараховуються до складу сімї при визначенні права на соціальну допомогу та розрахунку її розміру, перелік документів про доходи членів сім'ї для призначення соціальної допомоги, окремі види допомоги, які не враховуються в сукупному доході, визначаються в нормативно-правових актах, що встановлюють відповідні види соціальної допомоги.

Згідно з п. 8 Положення (редакція зі змінами діючими на момент звернення) для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, інформацію про які зазначено у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, а для призначення субсидії на наступний період - доходів, відомості про які надаються ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами у порядку, визначеному пунктом 13 цього Положення, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово).

Слід зазначити, що п.8 Методики визначено перелік доходів, що не включаються до сукупного доходу сімей (одержувачів).

У відповідності до документів, наданих Позивачем для призначення житлової субсидії від 29 травня 2015 року та згідно зі змінами внесеними до Положення, УСЗН ДСГП автоматично було здійснено розрахунок субсидії на житлово-комунальні послуги та призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на неопалювальний період з травня 2015 року по квітень 2016 року включно щомісячно в сумі 29 грн. 87 коп.

18 серпня 2015 року Позивач звернувся до ДСГП із заявою про припинення нарахування субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01 серпня 2015 року за адресою м. Вільногірськ, вул. Леніна, 37а, кімната 82, у зв'язку зі зміною місця проживання. Відповідно до рішення від 27 серпня 2015 року, Позивачу з 01 серпня 2015 року припинено нарахування субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за вищезазначеною адресою.

Натомість, 18 серпня 2015 року Позивач звернувся до УСЗН ДСГП з заявою про призначення житлової субсидії за адресою м. Вільногірськ, вул. Гагаріна, 9, кімната 1, та заповненою декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. В розділі II декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, Позивачем були зазначені всі види доходів осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, за період з 01 травня 2015 року по 31 липня 2015 року.

Право громадян зазначити в декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, доходи отримані за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, закріплено в абзаці 3 п. 12 Положення.

У відповідності з внесеними змінами до п. 8 Положення для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами у порядку, визначеному пунктом 13 цього Положення, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня").

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

Згідно із документами наданими Позивачем для призначення житлової субсидії від 18 серпня 2015 року та керуючись вимогами чинного законодавства України, УСЗН ДСГП автоматично було здійснено розрахунок субсидії на житлово-комунальні послуги та призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на неопалювальний період з серпня 2015 року по липень 2016 року включно щомісячно в сумі 57 грн. 94 коп. за адресою м. Вільногірськ, вул. Гагаріна, 9, кімната 1. З початком опалювального періоду субсидія перераховується автоматично.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.8 Конституції України в Україні, визнається і діє принцип верховенства права.

Керуючись нормативно-правовими актами, перелік яких зазначено в даному письмовому запереченні, та ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області прохає, прийняти до уваги письмове заперечення та відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 в повному обсязі.

До письмових заперечень Відповідачем додані письмові документи, а саме:

Копія заяви для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на 1 арк. в 1 прим.

Копія рішення УСЗН ДСГП від 13 листопада 2014 року «Про призначення допомоги переміщеним особам на проживання» на 1 арк. в 1 прим.

Копія заяви ОСОБА_2 від 16 березня 2015 року на 2 арк. в 1 прим.

Копія рішення УСЗН ДСГП від 23 березня 2015 року «Про призначення компенсації» на 1 арк. в 1 прим.

Копія заяви ОСОБА_2 від 31 березня 2015 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» на 2 арк. в 1 прим.

Копія декларації ОСОБА_2 від 31 березня 2015 року «Про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії» на 1 арк. в 1 прим.

Копія заяви ОСОБА_2 від 31 березня 2015 року «Про призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» на 1 арк. в 1 прим.

Копія рішення УСЗН ДСГП «Про призначення субсидії з березня 2015 року по квітень 2015 року включно» на 1 арк. в 1 прим.

Копія рішення виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 15 квітня 2015 року №157/0/7-15 «Про закінчення опалювального сезону 2014-2015 року в м. Вільногірськ» на 1 арк. в 1 прим.

Копія рішення УСЗН ДСГП «Про призначення субсидії на квітень 2015 року» на 1 арк. в 1 прим.

Копія заяви від 29 травня 2015 року «Про призначення субсидії» та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії на 1 арк. в 1 прим.

Копія рішення УСЗН ДСГП «Про призначення субсидії на неопалювальний період» на 1 арк. в 1 прим.

Копія заяви «Про припинення нарахування субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01 серпня 2015 року» на 1 арк. в 1 прим.

Копія рішення УСЗН ДСГП «Про припинення нарахування субсидії за заявою власника» на 1 арк. в 1 прим.

Копія заяви «Про призначення житлової субсидії» від 18 серпня 2015 року та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії на 1 арк. в 1 прим.

Копія рішення УСЗН ДСГП «Про призначення субсидії на неопалювальний період» на 1 арк. в 1 прим.

Копія Довідки з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України серія АБ №562556 на 1 арк. в 1 прим.

Копія Виписки з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців серія ААА №157387 на 1 арк. в 1 прим.

Копія Положення про Департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області (нова редакція) на 10 арк. в 1 прим.

Перевіряючи обґрунтованість доводів позивача, щодо незаконності дій відповідача, та доводи відповідача, якими обґрунтовуються заперечення проти позову, суд, оцінивши в сукупності та взаємозвязку надані письмові докази, на які також є посилання в позові та в запереченнях відповідача, керуючись законом, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Суд вважає, що між сторонами мають місце правовідносини, які виникли внаслідок дій субєкта владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної фізичної особи, а саме, стосовно винесення субєктом владних повноважень рішення щодо призначення позивачу, як особі, внутрішньо переміщеній з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», житлової субсидії на неопалювальний період у розмірі, який є меншим від належного, внаслідок неправильному визначення сукупного доходу сімї Позивача для призначення житлової субсидії.

Суд вважає встановленим, що позивач має статус громадянина України, внутрішньо переміщеного з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, який перебуває на відповідному обліку в установі відповідача та має право на отримання житлової субсидії, що підтверджується довідкою від 30.10.2014 року № НОМЕР_1 та іншими документами, а також даний факт визнається відповідачем і не суперечить Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та відповідним постановам КМ України.

Відповідач, відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», постанови КМ України від 01 жовтня 2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 554 від 16.10.2014; № 34 від 28.01.2015; № 95 від 11.03.2015; № 212 від 31.03.2015; № 257 від 08.04.2015; № 427 від 15.06.2015; № 636 від 26.08.2015), надав Позивачу адресну щомісячну допомогу з 30.10.2014 року до 29.12.2014 року у розмірі - 442,00 грн., з 30.12.2014 року до 27.02.2015 року у розмірі - 221,00 грн.

Відповідач, згідно «Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», затвердженому постановою КМУ N 558 від 29 квітня 2004 р. (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 169 (169-2013-п) від 20.03.2013; N 428 (428-2014-п) від 10.09.2014), надав Позивачу компенсацію, як особі, яка надає соціальні пільги, а саме: ОСОБА_2, надає соціальні послуги ОСОБА_3, на період з 16.03.2015 р. по 30.04.2015 р. та на період з 01.05.2015 р. по 15.09.2015 р. призначена допомога в сумі 121.80 грн., яка була перерахована та призначена у розмірі 137.80 грн. на період з 11.09.2015 р. по 11.03.2016 р.

Відповідно до заяви Позивача від 31 березня 2015 року до УСЗН ДСГП «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», та заяви від 31 березня 2015 року про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, відповідач призначив Позивачу субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період на два місяці: з березня 2015 року по квітень 2015 року, включно, у розмірі 426 грн. 27 коп. за адресою м. Вільногірськ, вул. Леніна, 37а, кімната 82.

Згідно заяви Позивача від 29.05.2015 р. «Про призначення житлової субсидії» та декларації від 29.05.2015 р, відповідно до якої доходи ОСОБА_2 та його матері ОСОБА_3 за період з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р. складалися із пенсії 13500.36 грн., допомоги 1825.03 грн., що надавалася Відповідачем, допомоги - 912.52 грн., що надавалася Відповідачем, останнім була призначена житлова субсидія на неопалювальний період з травня 2015 р. по квітень 2016 р. в сумі 29.87 грн.

Згідно заяви Позивача від 18.08.2015 р., Відповідачем було припинено з 01.08.2015 р. виплату житлової субсидії за адресою: АДРЕСА_2.

Згідно заяви Позивача від 18.08.2015 р. «Про призначення житлової субсидії», Відповідачем було призначено житлову субсидію Позивачу на неопалювальний період за адресою: АДРЕСА_3, з серпня 2015 р. по липень 2016 р., включно, у розмірі 57.94 грн., при цьому зазначено, що з початком опалювального сезону субсидія буде перерахована автоматично.

Призначаючи субсидію, відповідач керувався вимогами абз. 6 п.12 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. N 848, згідно якого: Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Тобто для розрахунку сукупного доходу Позивача Відповідачем було взято прожитковий мінімум працездатної особи, встановлений ЗУ «Про Державний бюджет України на 2015 рік», а саме - 1218.00 грн.

Суд доходить висновку, що Відповідач не довів законність своїх дій, оскільки не врахував: що Позивач надає соціальну послугу з догляду за його матірю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка досягла 80 років, і в звязку з цим йому надається компенсація за надання таких послуг на період з 16.03.2015 р. по 30.04.2015 р. та на період з 01.05.2015 р. по 15.09.2015 р. призначена допомога в сумі 121.80 грн., яка була перерахована та призначена у розмірі 137.80 грн. на період з 11.09.2015 р. по 11.03.2016 р.; що, згідно абз. 7 п.12 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. N 848, передбачено, що, для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги і мають право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) (осіб, які фактично проживають), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Тобто, Відповідачу слід було брати для розрахунку житлової субсидії фактичні розміри доходів Позивача та членів його сімї

Одночасно, згідно пункту 4 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 (надалі Порядок № 505), - розмір отриманої грошової допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сімї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

З чого витікає, що Відповідач, взагалі, не повинен враховувати під час розрахунку житлової субсидії, надану ним же, за рахунок коштів державного бюджету, Позивачу та його сімї грошову адресну допомогу, як особам, внутрішньо переміщеним з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

Посилання Відповідача на вимоги п.2 «Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, державного комітету статистики України, Міністерства фінансів України, державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15 листопада 2001 року № 486/202/524/455/3370, згідно якого: особи, які зараховуються до складу сімї при визначенні права на соціальну допомогу та розрахунку її розміру, перелік документів про доходи членів сім'ї для призначення соціальної допомоги, окремі види допомоги, які не враховуються в сукупному доході, визначаються в нормативно-правових актах, що встановлюють відповідні види соціальної допомоги, суд вважає необґрунтованими, оскільки постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505, як нормативний акт має вищу юридичну силу порівняно з зазначеною Методикою, яка була затверджена в 2001 році і не враховувала ті обставини в суспільстві, які стали підставою для постанови КМУ від 01.10.2014 р. № 505.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, в виді судового збору за дві немайнові вимоги, на загальну суму - 974.40 грн., суд, керуючись ЗУ «Про судовий збір» доходить висновку про покладення судових витрат за рахунок Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2-15, 86, 87, 94, 158-163, 167, 183-2, 185,186,254,255 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити в повному обсязі.

1. Визнати протиправними дії Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ № 23928609, юридична адреса: 51700, Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Жовтнева, буд. 29, стосовно неправильного нарахування ОСОБА_2, 06.02.1959 р. н., уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованому за місцем перебування АДРЕСА_4, зареєстрованому за місцем проживання в ІНФОРМАЦІЯ_5, як особі переміщеній з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, житлової субсидії з 01.05.2015 року за адресами його проживання у м. Вільногірську.

2. Зобов'язати Департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, перерахувати ОСОБА_2 розмір житлової субсидії за місцями його проживання у м. Вільногірську з урахуванням абзацу 7 пункту 12 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. N 848, починаючи з 01.05.2015 року.

Судові витрати у справі, в виді судового збору за дві немайнові вимоги, в сумі 974.40 грн., покласти за рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то 10 денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня, після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шаповал Г.І.