Ухвала суду № 52045484, 07.10.2015, Роздільнянський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
07.10.2015
Номер справи
511/2760/15-к
Номер документу
52045484
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 511/2760/15-к

Номер провадження: 1-кс/511/360/15

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.10.2015 року Роздільнянський районний суд Одеської області в складі:

Слідчого судді Іванова О. В.,

секретаря судового засідання Кирилової І.В.

за участю: слідчого Ткаченко Д.В.

прокурора Комишан О.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Роздільна клопотання слідчого Ткаченко Д.В., про проведення позапланової ревізії, -

ВСТАНОВИВ:

07.10.2015 року до слідчого судді звернувся слідчий Роздільнянського РВ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_1 з клопотанням про проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності комунального закладу «Роздільнянська центральна районна лікарня», погодженого прокурором прокуратури ОСОБА_2

Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження зареєстроване за №12015160390001123, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.09.2015 року, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст.191 КК України.

На підставі ст. 107 ч.1 КПК України, за відсутності клопотання учасників процесуальної дії, слідчим суддею прийнято рішення розглянути матеріали без застосування засобів фіксування кримінального провадження.

Розглянувши матеріали кримінального провадження, які подані слідчим на обґрунтування клопотання, заслухавши думку прокурора, пояснення слідчого, який підтримав вказане клопотання, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судовим розглядом встановлено, що в липні 2015 року комісією Роздільнянської районної ради був проведений конкурс з визначенням переможця по капітальному ремонту флюорографа 12Ф7, згідно висновку комісії був заключний договір № 19-01/05 від 05.08.2015 з ФОП ОСОБА_3, щодо виконання капітального ремонту флюорографа 12Ф7 з доведенням технічних характеристик до комплексу рентгенівського діагностичного КРД з використанням комплектуючих частин та витратних матеріалів виконавця, з ціною договору, що складає 944 800,00 грн. Згідно додатку № до договору № 19-01/05 від 05.08.2015 року визначено та складено кошторис щодо виконання капітального ремонту флюорографа 12Ф7 з доведенням технічних характеристик до комплексу рентгенівського діагностичного КРД з використанням комплектуючих частин та витратних матеріалів виконавця, згідно якого визначено перелік необхідних робіт та комплектуючих частин для проведення вказаних робіт.

Згідно платіжного доручення № 486 від 11 серпня 2015 року було проведено розрахунок в якості авансу 30% для закупівлі комплектуючих частин та витратних матеріалів по капітальному ремонту флюорографа 12Ф7 в розмірі 283440,00 грн.

У відповідності до договору, закінчення робіт сплановано на 15.10.2015 року з наданням відповідного акту прийому - здачі виконаних робіт.

У відповідності до депутатського запиту народного депутата ОСОБА_4 18.09.2015р. до ЄРДР за № 12015160390001123 були внесені відомості про те, що службові особи КЗ Роздільнянська ЦРЛ, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом істотного завищення вартості робіт з ремонту ренгенівського апарату, привласнили державні кошти.

Згідно листа Роздільнянської районної державної адміністрації за № 2665/1/01/01-35 від 07.10.2015 року встановлено, що у зв`язку із завершенням проведення ремонтних робіт флюорографа в КЗ ""Роздільнянська ЦРЛ просять надати правову оцінку актам виконаних робіт та обґрунтованість зазначених у даних актах загальної суми коштів 944800грн.

В подальшому встановлено, що відповідно до Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (даліЗакону), перевірки державних закупівель в державних установах покладено на органи фінансового контролю в Україні.

Згідно ст. 11 Закону, проведення позапланової ревізії органами фінансового контролю здійснюється за дорученням органів Міністерства внутрішніх справ України.

Відповідно до ст. 11 Закону, позапланові ревізії субєктів господарської діяльності

незалежно від форм власності також проводяться органом фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

На думку досудового розслідування є підстави вважати, що у вказаному кошторисі істотно завищена вартість по виконанню капітального ремонту флюорографа 12Ф7 з доведенням технічних характеристик до комплексу рентгенівського діагностичного КРД з використанням комплектуючих частин та витратних матеріалів виконавця.

Так для повного, всебічного, обєктивного досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню необхідні знання спеціаліста, щодо проведення перевірки правильності нарахування та обчислення вартості виконаних робіт з капітального ремонту флюорографа 12Ф7 з доведенням технічних характеристик до комплексу рентгенівського діагностичного КРД з використанням комплектуючих частин та витратних матеріалів виконавця.

В судовому засіданні прокурор та слідчий подання підтримали у повному обсязі, просили його задовольнити.

П.4 ч.2 ст. 40 КПК України передбачає, що слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Абзац 1 ч.6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначає, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

П.5 ч.5 ст. 11 Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» вказує, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.

Таким чином збирання доказів слідчим здійснюється, зокрема, шляхом витребування та отримання ним висновків ревізій та актів перевірок. В той же час, згідно з нормами ст. 40 КПК України, законодавець наділяє його і повноваженням щодо призначення ревізій та перевірок у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлено Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».

Ч. 7 ст. 11 вказаного закону передбачає, що позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

При цьому у ч.8 зазначеної статті наведено, що орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні». У звязку із тим, що судом уже було надано дозвіл на проведення Державній фінансовій інспекції позапланової виїзної ревізії, однак із тим, що за час виділений судом не можливо в повній мірі відповісти на поставлені питання, виникає необхідність продовжити строки проведення вище вказаної ревізії.

Оскільки стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, доведено про необхідність отримання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності комунального закладу «Роздільнянська центральна районна лікарня», т.я. висновок уповноваженого фінансового органу контролю у сфері використання бюджетних коштів має важливе значення для встановлення обставин кримінального провадження, термін діх договору спливає 15.10.2015р., але ремонтні роботи фактично виконані, що підтверджується і матеріалами самого кримінального провадження, тому призначення позапланової ревізії є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження саме після закінчення строків, а тому наявні підстави для задоволення клопотання.

Керуючись ст.ст. 9, 91-94, 99, 369-372 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Ткаченко Д.В. про проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності - задовольнити.

Призначити проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності комунального закладу «Роздільнянська центральна районна лікарня». (ЄДРПОУ 01998851), знаходиться за адресою: Одеська область, м. Роздільна, вул. Леніна, 1, строком на 15 робочих днів..

Розпочати ревізію 16.10.2015 року.

Проведення ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Одеської області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:ОСОБА_5