ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
з питань забезпечення адміністративного позову
Справа № 819/1498/15
02 вересня 2015 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Ходачкевич Н.І.
при секретарі судового засідання Цимбал А.
за участю:
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача: ОСОБА_2
представника третьої особи: ОСОБА_3
третя особа ОСОБА_4 Ю,Ч.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі заяву про забезпечення адміністративного позовуу справі за позовом ОСОБА_5 до Департамент освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації в особі директора департаменту ОСОБА_6 про визнання незаконним та скасування наказу,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_5 з адміністративним позовом до Департамент освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації в особі директора департаменту ОСОБА_6 про визнання незаконним та скасування наказу.
Представником позивача подано заяву про вжиття заходів забезпечення позову, шляхом зупинення дії наказу департаменту освіти і науки Тернопілської державної адміністрації від 29.05.2015р. №42-К "Про призначення ОСОБА_4Ч."
Оцінивши обґрунтованість доводів позивача, забезпечення збалансованості інтересів сторін, суд вважає, що подана позивачем заява про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Суд зазначає, що при розгляді клопотання про забезпечення позову не вирішується питання про законність або обґрунтованість позовних вимог по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Згідно ч. 3 і ч. 4 ст. 117 КАС України, суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, та заборонити вчиняти певні дії.
Приймаючи рішення з питань забезпечення позову, суд оцінює наявність обставин, що зумовлює винесення відповідної ухвали, з урахуванням доказів, що містяться в матеріалах справи та керуючись законом, а також враховуючи те, що особа, яка заявляє відповідне клопотання має довести, яку саме небезпеку її інтересам може спричинити вчинення саме таких дій, на які посилаються позивач.
Позивач посилається та те, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, а також, що без вжиття заходів забезпечення захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим.
Однак, належні та допустимі докази існування такої небезпеки в матеріалах справи відсутні.
Позивачем не надано доказів на підтвердження обставин, які зазначені в клопотанні. Таким чином, зазначені у клопотанні обставини не знайшли свого підтвердження в матеріалах справи, не доведені позивачем належними та допустимими доказами, а тому, не можуть слугувати підставою для забезпечення позову.
Також слід зазначити, що у разі виникнення обставин які б свідчили про очевидність небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача, чи інших підстав визначених ч.1 ст.117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може в будь-який час до закінчення судового розгляду вжити заходів забезпечення позову, в тому числі негайно у разі терміновості та обґрунтованості.
За наведених обставин суд приходить до висновку про відсутність підстав для вжиття заходів забезпечення позову, тому заява позивача задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.117-118, 158-160 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову ОСОБА_5 до Департамент освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації в особі директора департаменту ОСОБА_6 про визнання незаконним та скасування наказу - відмовити.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддяХодачкевич Н.І.
копія вірна
СуддяХодачкевич Н.І.