Справа № 197/1001/15-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2015 року Широківський районний суд Дніпропетровської області в складі головуючого судді Леонідової О.В., за участі секретаря Перепелиця О.А., представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, відповідача ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_4, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Широке цивільну справу за позовом Широківського районного центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те, що відповідач не повідомив Широківський районний центр зайнятості про своє перебування у трудових відносинах із ДП "Цептер Інтернаціональ Україна" у період з 06.02.2009 р. по 31.01.2010 р., що призвело до незаконного нарахування соціальних виплат.
Відповідно достатті 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно з частиною другоюстатті 4 КАСюрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом установлено інший порядок судового вирішення. У пункті 1 частини першоїстатті 3 цього Кодексусправу адміністративної юрисдикції визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до пункту 5 частини першоїстатті 17 КАСкомпетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України. За змістом частини п'ятоїстатті 50 КАСсуб'єкт владних повноважень може звернутись з адміністративним позовом до фізичної особи у випадках, установлених законом.
Частиною другою статті 21Закону України Про зайнятість населеннявстановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи. Територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах є юридичними особами публічного права.
Відповідно до частини третьоїстатті 36 Закону України Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіттясума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. Названа норма Закону є бланкетною та передбачає врегулювання відповідних правовідносин іншим нормативно-правовим актом, до якого, в цьому випадку, слід віднести Порядок розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 N 60/62 . За правилами пункту 8 цього Порядкуу разі відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Аналіз наведених норм законодавства дає підстави вважати, що цей спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю субєкта владних повноважень, який реалізовував у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції у сфері державної політики зайнятості населення.
Таким чином, спір, який розглядається, належить до адміністративної юрисдикції.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Провадження у справі за позовом Широківського районного центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення коштів закрити.
Роз`яснити Широківському районному центру зайнятості, що розгляд таких справ проводиться в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Широківський районний суд Дніпропетровської області шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.В. Леонідова