Постанова № 51986990, 29.09.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.09.2015
Номер справи
813/4567/15
Номер документу
51986990
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 вересня 2015 року м. Львів № 813/4567/15

12 год. 44 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М. за участю секретаря судового засідання Рехліцької Ю.Р. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Шпирка Р.О.;

відповідача: представники Грибальський В.І., Мартиневич Ю.О.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Товариства з додатковою відповідальністю «Львівський завод фрезерних верстатів» про зупинення роботи території та будівель, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (далі - ГУ ДСНС України у Львівській області) звернулося до суду з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю «Львівський завод фрезерних верстатів» (далі - ТзДВ «ЛЗФВ») про зупинення роботи території та приміщень механічного цеху, заготівельної дільниці, фарбувальної дільниці та адміністративного корпусу за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 149, до усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що під час проведення планової перевірки на об'єкті ТзДВ «ЛЗФВ» на предмет дотримання вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки було виявлено порушення Правил пожежної безпеки в Україні, Кодексу цивільного захисту України та Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях. Враховуючи зазначене, у зв'язку з виникненням умов, за яких подальша експлуатація об'єкта несе ризик загрози життю працівників, з метою недопущення спричинення шкоди здоров'ю працюючих в ТзДВ «ЛЗФВ», позивач звернувся до суду із даним позовом.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити.

Представники відповідача проти позову заперечили, подали письмове заперечення, в якому зазначили, що ТзДВ «ЛЗФВ», для усунення вказаних в акті перевірки порушень, винесено накази №34 та №35 від 02.09.2015 р. Крім цього, представники відповідача вказали, що порушення, які потребують значних фінансових затрат, будуть виконані на протязі вересня-жовтня 2015 року. Також представники відповідача вказали, що на підприємстві встановлено ємність на 15 куб.м. для запасу питної води в сховищах.

У підсумку представники відповідача вказали, що зупиняти роботу території та приміщень механічного цеху, заготівельної дільниці, фарбувальної дільниці та адміністративного корпусу недоцільно, оскільки вказані порушення будуть усунені без зупинки виробництва. Просили відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Суд заслухав пояснення представників сторін, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності і встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

ТзДВ «ЛЗФВ» зареєстроване як юридична особа 04.01.1995 року відповідно до копії Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців серії ААВ №478034 від 14.02.2012 року.

Судом встановлено, що на підставі наказу Сихівського районного відділу м. Львова ГУ ДСНС України у Львівській області від 20.07.2015 року №20 «Про проведення планових перевірок» з метою здійснення якісного та належного контролю за станом пожежної та техногенної безпеки підприємств, установ та організацій, повідомлення про проведення планової перевірки від 20.07.2015 року №1/433РВ та посвідчення на проведення перевірки від 03.08.2015 року №186, позивачем було проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, за результатами якої Сихівським районним відділом м. Львова ГУ ДСНС України у Львівській області складено акт від 14.08.2015 року №75.

Перевіркою встановлено наступні порушення:

- з метою проведення заходів із запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння на підприємствах не створено добровільну пожежну охорону, для забезпечення функціонування якої не утворено пожежно-рятувальні підрозділи. Не проведено обов'язкове особисте страхуванню відповідно до вимог нормативно-правових актів (порушення пункту 12 Розділу II ППБвУ (Наказ МВС України №1417), пункту 16 ПКМУ №564 від 17.07.2013 р.);

- не проведено технічне обслуговування працездатності мережі систем зовнішнього протипожежного водопроводу (пожежних гідрантів), випробування на тиск та витрату води з оформленням акта (порушення п. 2.1. Розділу V підпункту 5 Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- не проведено технічне обслуговування внутрішнього протипожежного водогону, пожежні крани не перевірено на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у відповідному журналі (акті випробування пожежних кранів) (порушення п. 2.2. Розділу V підпункту 10 Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням відповідно до вимог ДБН В. 1.1-7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва», ДБН В.2.5-23- 2010 «Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення» (порушення п. 2.31. Розділу III Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- не обладнано приміщення автоматичною пожежною сигналізацією та не укладено угоду на її технічне обслуговування (порушення п. 1.1., 1.2. Розділу V Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- сигнал від контрольно-приймального приладу автоматичної пожежної сигналізації не виведено на пульт централізованого спостереження пожежної охорони (порушення п. 1.2. Розділу V Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- пожежні кран-комплекти не укомплектовані пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів, а також важелем для полегшення відкривання вентиля (порушення підпункту 3 пункту 2.2. Розділу V Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- не укомплектовано пожежні щити первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності, а саме: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., покривало з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2x2 м - 1 шт., гаки - 3 шт., лопати - 2 шт., ломи - 2 шт., сокири - 2 шт. (порушення підпункту 3.11. пункту 3 Розділу V Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- в виробничих приміщеннях електромережа не відповідає вимогам згідно ПУЕ (порушення пункту 1.1. Розділу IV Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015).

- не проведено ремонтні роботи пристроїв для самозачинення воріт фарбувальної дільниці (порушення пункту 2.3. Розділу III Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- не відокремлено приміщення лакофарбової дільниці, не відділено від суміжних приміщень протипожежними воротами (порушення пункту 2.3. Розділу III Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- відгалужувальні та з'єднувальні коробки не закрито кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів (порушення пункту 1.7. Розділу IV Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- для приміщення різного призначення не визначено категорію приміщень щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки згідно з вимогами (порушення пункту 2.9. Розділу III Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01- 001-2015);

- підсобні, виробничі та складські приміщення не забезпечено у повній мірі первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) (порушення пункту 3.6. Розділу V Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- допускається використання електророзеток та вимикачів на горючій основі (порушення пункту 1.12. Розділу IV Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- не закручено електричні лампи розжарення в плафони з суцільного силікатного скла (порушення пункту 1.18. Розділу IV Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- допускається використання тимчасових ділянок електромережі (порушення пункту 1.18. Розділу IV Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01- 001-2015);

- евакуаційні шляхи не утримуються вільними та не захаращеними (порушення пункту 2.37. Розділу III Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- не розроблено розпорядчий акт про проведення занять за тематикою спеціальних програм підготовки населення на підприємствах, в установах і організаціях на рік (порушення статті 20 КЦЗУ, підпункту 4.5.2 ПТБ);

- не проводяться з працівниками підприємства інструктажі з питань пожежної безпеки (порушення пункту 3 Розділу II Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- не визначено наказом (інструкцією) спеціальні місця для куріння та вимоги до них (порушення пункту 4 Розділу II Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р.НАПБА.01-001-2015);

- не встановлено порядок відключення напруги з електрообладнання, силових та контрольних кабелів на випадок пожежі (порушення пункту 3 Розділу II Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- приміщення об'єкту недозабезпечені відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ180 6309 - 2007 (порушення пункту 8 Розділу II Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- не надано документацію по обладнанню адміністративної будівлі зовнішньою установкою від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірку та технічне обслуговування відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5- 38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд» (порушення пункту 1.21 Розділу IV Наказ МВС України №1417 від 30.12.2014 р. НАПБ А.01-001-2015);

- не проведено ідентифікацію об'єкта, щодо визначення потенційної небезпеки та не узгоджено повідомлення про результати проведення ідентифікації з територіальним органом державної інспекції техногенної безпеки (порушення п.п. 1, 6, 11, 13, 14, 15 додаток 2 Наказ МНС України №98 від 23.02.2006 р. «Про затвердження методики ідентифікації потенційно небезпечних об'єктів»);

- входи у захисну споруду не забезпечуються вільним доступом усередину приміщень. Для цього підходи до зовнішніх дверей, двері і сходові марші утримувати у справному стані, очищати від бруду і сміття, а у зимовий час - від снігу і льоду (порушення п. 2.1.1 Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054);

- на всі вентиляційні отвори не передбачено прості проти пилові пристрої, які мають опір потоку повітря не менше ніж 5 Н/м (0,5 кгс/м ) (порушення п. 2.2.5 Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054);

- у приміщеннях, які не опалюються за умов мирного часу, не передбачено місця для установлення тимчасових підігрівальних пристроїв відповідно до вимог норм на проектування опалення, вентиляції та кондиціювання повітря (СНиП 2.04.05-91*). (порушення п. 2.2.5 Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054);

- не складено та не затверджено щорічний та перспективний плани ремонту сховища (порушення п. 2.5 Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054);

- не передбачено в сховищах запас питної води з розрахунку 3 л. на одну особу, що укривається (порушення п. 2.2.3 Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054);

- не забезпечено сховище місцями для сидіння та лежання відповідно до норм (порушення п. 1.1. Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054);

- біля вхідних дверей не вивішено табличку розміром 60 х 50 см із зазначенням місць зберігання ключів, відповідальної особи, її адреси і телефону, а також номера споруди (порушення п. 2.1.1. Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054 (Додаток 2);

- не утримується у справному стані дренаж та гідроізоляцію захисної споруди, а також водостічні труби для забезпечення постійного відведення води від споруди (порушення п. 2.1.1. Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054);

- для забезпечення належного утримання сховища не заведено документацію згідно переліку, яка має бути зареєстрована у канцелярії підприємства (порушення п. 4.3. Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054 (Додаток 14);

- захисно-герметичні двері і герметичні двері у період використання захисної споруди у мирний час повинні знаходитись у відкритому стані на підставках (дерев'яних клинках) та прикриватися легкими зйомними екранами (порушення п. 2.1.2 Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054).

- не проводиться систематично запуск дизель-генератора, але не рідше ніж 1 раз на 3 місяці із роботою протягом 1,5-3 год. з поступовим наростанням навантаження до 50% (порушення п. 2.3.2 Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054);

- не забезпечується температурний режим та вологість приміщень сховища відповідно до норм (порушення п. 2.4 Наказ МНС України №653 від 09.10.2006 року «Про затвердження інструкції щодо утримання захисних споруд Цивільної оборони у мирний час», зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 року №1180/13054).

Позивач вважає, що дані порушення створюють загрозу життю працівників ТзДВ «ЛЗФВ».

Крім того, 10.08.2015 року щодо посадової особи ОСОБА_4 було складено протокол серії ЛВП №064271/32 про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 188-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 14.08.2015 року щодо посадової особи ОСОБА_4 було складено протокол серії ЛВТгБ №034563/3 про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення. ОСОБА_4 з вказаними протоколами ознайомлений.

Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.

З 01.07.2013 року набрав чинності Кодекс цивільного захисту України, який регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.

Відповідно до підпункту 57 пункту 4 Указу Президента №20/2013 від 16.01.2013 року «Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій» Державна служба з надзвичайних ситуацій України відповідно до покладених на неї завдань організовує та проводить перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива.

Відповідно до підпункту 63 пункту 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, затвердженого наказом ДСНС України № 3 від 04.02.2013 року, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

У відповідності до підпункту 12 ч. 1 ст. 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить, зокрема, звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Відповідно до ч. 1 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.

Згідно з ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Як встановлено ст. 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:

1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;

2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;

3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;

4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;

5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;

6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;

7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами;

8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій;

9) відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;

10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання;

11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.

Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Відповідно до ч. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.

Представниками відповідача не заперечувався факт порушень, що зазначені в акті перевірки №75 від 14.08.2015 року.

В той же час, надані суду докази в обґрунтування своїх заперечень, а саме, наказ від 02.09.2015 року №35 «Про усунення порушень виявлених органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій (Акт від 14.08.2015 №75)» та наказ від 02.09.2015 року №34 «Про створення добровільної пожежної охорони та пожежно-рятувальних підрозділів» свідчать про намір відповідача усунути виявлені порушення під час перевірки.

Враховуючи вищевикладене, у зв'язку з виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей та ненаданням достатніх доказів щодо усунення виявлених порушень, зазначених в акті перевірки №75 від 14.08.2015 року, суд дійшов висновку, щодо обґрунтованості позовних вимог ГУ ДСНС України у Львівській області про зупинення роботи території та приміщень механічного цеху, заготівельної дільниці, фарбувальної дільниці та адміністративного корпусу за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 149 Товариства з додатковою відповідальністю «Львівський завод фрезерних верстатів» до усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.

У відповідності до вимог ст.94 КАС України судові витрати на користь позивача не присуджуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Зупинити роботу території та приміщень механічного цеху, заготівельної дільниці, фарбувальної дільниці та адміністративного корпусу за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 149 Товариства з додатковою відповідальністю «Львівський завод фрезерних верстатів» (код ЄДРПОУ 00222278) до усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.

Виконання та контроль за виконанням судового рішення покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

У відповідності до п. 10 ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду виконується негайно.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 05.10.2015 року.

Суддя Клименко О.М.