Ухвала суду № 51986217, 01.10.2015, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2015
Номер справи
807/2205/15
Номер документу
51986217
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

01 жовтня 2015 рокум. Ужгород№ 807/2205/15

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Микуляк П.П., розглянувши матеріали подання Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Дубрівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення коштів за податковим боргом, -

В С Т А Н О В И В:

30 вересня 2015 року Державна податкова інспекція у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із поданням до Дубрівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 1958,00 грн. у порядку визначеному ст. 183-3 КАС України.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2015 року подання Державної податкової інспекції у Тячівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області було залишено без руху, у зв'язку із недотриманням заявником вимог ч. 3 ст. 183-3 КАС України.

Заявнику було запропоновано усунути недоліки і сплатити судовий збір у відповідності до вимог Закону України Про судовий збір у строк до 16 год.30 хв. 01 жовтня 2015 року.

На виконання вимог ухвали від 30 вересня 2015 року про залишення подання без руху представником Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області засобами електронного зв'язку було подано лист про відсутність кошторисних призначень щодо сплати судового збору та клопотання про звільнення заявника від сплати судового збору за звернення до суду з поданням.

Разом з тим, заявник на виконання вимог Ухвали від 30 вересня 2015 року, викладає обґрунтовану позицію щодо відсутності підстав для сплати судового збору за подачу суб'єктом владних повноважень подання в порядку ст. 183-3 КАС України

Так, контролюючим органом зазначено, що норми ст. 106 КАС України не можуть бути застосовані до даних правовідносин, оскільки, для подачі такого роду заяв встановлено особливий порядок розгляду справ, який є скороченим. Крім того, на думку заявника, норми ст. 183-3 КАС України та Закону України Про судовий збір (зі змінами станом на 01.09.2015 року) не встановлюють обов'язковості сплати судового збору при зверненні до суду із поданням, тому при зверненні до суду саме з поданням, заявником правомірно не було сплачено судовий збір.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Частинами 3 і 4 ст. 183-3 КАС України встановлено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити:1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою. У разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

Як зазначає Вищий адміністративний суд України в Інформаційному листі від 02.02.2011 р. № 149/11/13-11, статтею 183-3 КАС України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання. Водночас, у частині, що не врегульована статтею 183-3 КАС України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 КАС України.

Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви, іншої заяви та скарги, передбаченої процесуальним законодавством. (ч.1 ст. 3 ЗУ Про судовий збір).

Частиною 2 ст. 3 ЗУ Про судовий збір (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено вичерпний перелік обставин, коли судовий збір за подання позовних заяв, інших заяв, скарг не справляється. З наведеного у даній нормі переліку вбачається, що за подання до суду звернення контролюючого органу у вигляді подання, заявник від сплати судового збору не звільняється.

Як свідчить із наданого до суду заявником клопотання Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області недоліки, встановлені судом в Ухвалі від 30 вересня 2015 року щодо сплати судового збору, станом на 16 год.30 хв. не усунені. Доказів сплати заявником судового збору за подання не надано, що свідчить про те, що заявник протягом встановленого строку вимоги суду викладені в ухвалі не виконав.

Крім того, не встановлено обставин за клопотанням заявника, підтверджених належними та допустимими доказами, які б давали підстави для звільнення заявника від сплати судового збору, а відповідно таке клопотання не підлягає до задоволення як необгрунтоване.

Відповідно до частини 4 ст. 183-3 КАС України, невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.

Враховуючи вищевикладене, суд дохлдить висновку, що дане подання, разом із доданими до нього матеріалами слід повернути заявнику.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 108, 160, 165, 183-3 КАС України, суд,-

30 вересня 2015 року Державна податкова інспекція у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із поданням до Дубрівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 1958,00 грн. у порядку визначеному ст. 183-3 КАС України.

У Х В А Л И В:

Подання Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Доміон" про стягнення коштів за податковим боргом - повернути заявнику.

У задоволенні клопотання про звільнення заявника від сплати судового збору за звернення до суду з поданням - відмовити .

Копію ухвали разом із поданням та усіма доданими до нього матеріалами надіслати заявнику.

Роз'яснити заявнику, що повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду..

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали (з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції).

Суддя ОСОБА_1