Постанова № 51985760, 29.09.2015, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.09.2015
Номер справи
805/2467/15-а
Номер документу
51985760
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 вересня 2015 р. Справа №805/2467/15-а

приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

час прийняття постанови: 16 год. 20 хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючий суддя: Куденков К.О.,

секретар судового засідання: Аржанов А.С.,

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1,

представника відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву Корпорації «Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд «Альтком» до Жовтневої обєднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Корпорація «Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд «Альтком» (надалі позивач, Корпорація «БАДТС «Альтком») звернулась до суду із адміністративним позовом до Жовтневої обєднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя Головного управління Міндоходів у Донецькій області (надалі відповідач, Жовтнева ОДПІ м. Маріуполя) про скасування повністю рішень Жовтневої ОДПІ м. Маріуполя про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне) перерахування єдиного внеску від 06.03.2015р. №0003341700, №0003331700, НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6; скасування рішення Жовтневої ОДПІ м. Маріуполя про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне) перерахування єдиного внеску від 06.03.2015р. №0003411700 в частині визначення пені в сумі 1 102,39 грн. та застосування штрафної санкції 2 163,15 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на позивача розповсюджується дія пункту 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в частині звільнення від виконання обовязків платника єдиного внеску та від відповідальності за невиконання обовязків платника єдиного внеску. Позивач вважає, що обставини непереборної сили підтверджені відповідним сертифікатом Торгово-промислової палати України.

Представник позивача у судовому засіданні адміністративний позов підтримав та просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі. Також, представник позивача надав пояснення, за якими він вважає, що з огляду на дію нормативно-правових актів у часі, зупинення 05.11.2014р. Розпорядження №1053-р. Розпорядженням №1079-р. не може вплинути на правовідносини, які виникли до моменту зупинення.

Відповідач надав письмові заперечення на адміністративний позов, за змістом яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначаючи, що спірні рішення є законними та прийняті відповідно до вимог діючого законодавства. Відповідач вважає, що в період за який було застосовано фінансові санкції до позивача не діяв перелік території проведення АТО.

Представник відповідача до судового засідання не зявився, відповідач надав клопотання по розгляд справи без участі представника відповідача.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, дійшов наступних висновків.

Корпорація «БАДТС «Альтком» зареєстрована у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 34604365, місцезнаходження: 87525, Донецька область, місто м. Маріуполя, вул. Бахчиванджи, будинок 2, знаходиться на обліку у відповідача, про що зазначено у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 04.06.2015р.

Згідно пояснень представника позивача до 23.12.2014р. позивач був зареєстрований за адресою 83060, Донецька область, м. Донецьк, вул. Шахтарів Донбасу, будинок 163, на підтвердження чого надана виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 13.11.2013р.

Позивачем надана звітність з єдиного внеску за період лютий 2014р. - листопад 2014р.; за якою позивачем визначена суму єдиного внеску, що підлягає сплаті у розмірі: 10 233,40 грн. за лютий 2014р., 14 642,66 грн. за березень 2014р., 13 201,34 грн. за квітень 2014р., 15 364,46 грн. за травень 2014р., 16 095,62 грн. за червень 2014р., 18 493,66 грн. за липень 2014р., 16 318,56 грн. за серпень 2014р., 11 256,38 грн. за вересень 2014р., 15 818,00 грн. за жовтень 2014р., 21 631,48 грн. за листопад 2014р.

Також, позивачем надані платіжні доручення щодо сплати єдиного внеску: №758 від 24.03.2014р. за лютий 2014р., №166 від 26.03.2015р. за лютий 2015р., №138 від 19.02.2015р. за січень 2015р., №126 від 10.02.2015р. за червень-грудень 2014р., №12 від 20.06.2014р. за травень 2014р., №4 від 02.06.2014р. за квітень 2014р., №6 від 02.06.2014р. за березень 2014р.

06 березня 2015 року відповідачем прийняті спірні рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені:

- №0003341700, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 929,11 грн. та нарахована пеня у розмірі 37,16 грн. за період з 21.03.2014р. по 24.03.2014р.;

- №0003331700, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 1 328,47 грн. та нарахована пеня у розмірі 526,11 грн. за період з 23.04.2014р. по 02.06.2014р.;

- №0003361700, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 1 473,76 грн. та нарахована пеня у розмірі 3 006,47 грн. за період з 22.07.2014р. по 10.02.2015р.;

- №0003351700, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 1 320,14 грн. та нарахована пеня у розмірі 171,62 грн. за період з 21.05.2014р. по 02.06.2014р.;

- №0003371700, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 1 849,37 грн. та нарахована пеня у розмірі 3 217,90 грн. за період з 21.08.2014р. по 10.02.2015р.;

- №0003381700, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 1 631,86 грн. та нарахована пеня у розмірі 2 300,92 грн. за період з 23.09.2014р. по 10.02.2015р.;

- №0003391700, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 1 125,64 грн. та нарахована пеня у розмірі 1 271,97 грн. за період з 21.10.2014р. по 10.02.2015р.;

- №0003401700, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 1581,80 грн. та нарахована пеня у розмірі 1 297,08 грн. за період з 21.11.2014р. по 10.02.2015р.;

- №0003411700, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 4 326,30 грн. та нарахована пеня у розмірі 2 183,96 грн. за період з 23.12.2014р. по 13.02.2015р.

Зазначені спірні рішення прийняті на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування».

До вказаних рішень додані відповідні розрахунки штрафних санкцій.

Рішенням Головного управління ДФС у Донецькій області про результати розгляду скарг від 09.04.2015р. №2694/10/05-99-10-03-121 скасовано рішення від 06.03.2015р. №0003411700 на загальну суму 3 265,54 грн., у тому 1 081,57 грн. пені та 2 163,15 грн. штрафних санкцій. В іншій частині спірні рішення залишені без змін.

Рішенням Державної фіскальної служби України від 21.05.2015р. №10722/6/99-99-10-01-07-15 спірні рішення та рішення Головного управління ДФС у Донецькій області про результати розгляду скарг від 09.04.2015р. №2694/10/05-99-10-03-121 залишені без змін.

Вказане рішення Державної фіскальної служби України позивач отримав 02.06.2015р., про що зазначено на копії цього рішення.

З позовною заявою вих. №11/2015-06/01 від 11.06.2015р. позивач звернувся до суду 11.06.2015р., про що свідчить відбиток штемпелю Укрпошти на поштовому конверті.

Позивач звернувся до Жовтневої ОДПІ з заявою вих. №10/2015-0611 від 10.06.2015р., якою просив звільнити від виконання обовязків, визначених ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14.04.2014р. до закінчення антитерористичної операції та скасувати рішення про застосування штрафів та пені.

До суду наданий сертифікат №5100 про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) від 21.09.2015р. №2981/05.0-4, яким Торгово-промислова палата України засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), зокрема: акти тероризму на території Донецької області м. Донецька. Сертифікат видано Корпорації «БАДТС «Альтком» щодо обовязку платника податків, а саме сплати податків і зборів в строки та у розмірах, встановлених нормативно-правовими актами: - сплата єдиного соціального внеску з квітня 2014р. грудень 2014р., які унеможливлювали його виконання в зазначений термін. Період дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили): 14 квітня 2014 року 23 грудня 2014р.

Суд зазначає, що заява вих. №10/2015-0611 від 10.06.2015р. була подана до відповідача після прийняття спірних рішень. Сертифікат №5100 про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) від 21.09.2015р. №2981/05.0-4 був отриманий після прийняття спірних рішень та відкриття провадження в адміністративній справі.

Згідно з п.1 та п.12 ч.2 ст.6 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом.

За приписами абзаців першого та другого ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Як вбачається із позовної заяви та наданих представником позивача пояснень, позивач не спростовує несвоєчасну сплату єдиного внеску за лютий 2014р., за березень 2014р., за квітень 2014р., за травень 2014р., за червень 2014р., за липень 2014р., за серпень 2014р., за вересень 2014р., за жовтень 2014р., за листопад 2014р.

Частиною 12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника

Відповідно до частини 10 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Також, згідно з п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в редакції чинній до 01.01.2015р., передбачено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Пунктом другим ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в редакції чинній після 01.01.2015р., передбачено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Відповідно до абзацу першого пп.2 п.7.2 Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженої Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №455 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 19 вересня 2013 р. за №1622/24154, яка була чинна на момент прийняття спірних рішень, передбачено, що відповідно до частини одинадцятої статті 25 Закону до платників, визначених підпунктами 1-4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, органи доходів і зборів застосовують штрафні санкції у таких розмірах: - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 9.

Таким чином, відповідач правомірно прийняв спірні рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені у звязку з несвоєчасною сплатою (несвоєчасним перерахуванням) єдиного внеску.

Законом України №1669-VII від 02.09.2014р. «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктом 9-3 (у наступному 9-4) такого змісту:

"9-3. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обовязків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обовязків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу".

Статтею другою Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» передбачено, що на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобовязань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.

Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобовязані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобовязань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014р. №1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. Маріуполь Донецької області.

Дію вказаного Розпорядження зупинено Розпорядженням Кабінету Міністрів України №1079-р від 05.11.2014р.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень судом встановлено наступне.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 січня 2015 року у справі №826/18327/14, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 квітня 2015 року, визнано не чинним розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 1079-р «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №1053-р».

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 28.04.2015р. №К/800/19383/15 відкрито касаційне провадження у вказаній справі та зупинено виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 січня 2015 року та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 02 квітня 2015 року до розгляду касаційної скарги у Вищому адміністративному суду України.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 28.07.2015 року, касаційну скаргу Кабінету Міністрів України - задоволено частково. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 січня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 02 квітня 2015 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Також, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 лютого 2015 року у справі №826/18330/14, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2015 року, визнано не чинним розпорядження Кабінету Міністрів України №1079-р від 05.11.2014 р. «Про зупинення дії розпорядження КМ України від 30.10.2014 р. №1053».

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 19.05.2015р. № К/800/19984/15 відкрито касаційне провадження у вказаній справі та зупинено виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 лютого 2015 року та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2015 року до закінчення касаційного провадження у Вищому адміністративному суді України.

Таким чином, як на момент прийняття спірних рішень та і на момент звернення позивача до суду дію Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014р. №1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» було зупинено. На момент прийняття спірних вимог, відповідач не мав права керуватися вказаним Розпорядженням, дію якого зупинено.

Щодо посилання представника позивача на дію нормативно-правових актів у часі суд зазначає, що відповідальність, штрафні та фінансові санкції не застосовуються до платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.

Відповідно до абзацу третього пп.2 п.7.2 Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженої Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №455, передбачено, що при застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний період, за який сплачується єдиний внесок, незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

На момент виникнення у відповідача підстав для застосування фінансових санкцій згідно з ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», тобто на момент сплати (погашення) позивачем у повному обсязі недоїмки за окремі звітні періоди, був відсутній діючий затверджений Кабінетом Міністрів України перелік населених пунктів, де проводилася антитерористична операція.

Оскільки на момент прийняття спірних рішень був відсутній діючий перелік відповідних населених пунктів, у відповідача були відсутні підстави для застосування абзацу третього п.9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Крім того, спірним рішенням №0003341700 від 06.03.2015р. застосовано фінансові санкції за невиконання обовязків платника єдиного внеску в період до 14 квітня 2014 року, що виключає можливість застосування абзацу третього п.9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

З урахуванням викладеного, суд вважає, що за наведеними позивачем підставами адміністративного позову у задоволені позовних вимог слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені адміністративного позову Корпорації «Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд «Альтком» до Жовтневої обєднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування рішень відмовити повністю.

Стягнути з Корпорації «Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд «Альтком» (ідентифікаційний код: 34604365, місцезнаходження: 87525, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Бахчиванджи, 2) на користь Державного бюджету України (рахунок №31214206784075, отримувач: Словянське УК/м.Словянськ/22030001, МФО: 834016, ЄДРПОУ: 37803368) суму судового збору у розмірі 1 644 (одна тисяча шістсот сорок чотири) гривень 30 (тридцять) копійок.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частини проголошено у судовому засіданні 29 вересня 2015 року, складання постанови у повному обсязі 02 жовтня 2015 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Куденков К.О.