У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 822/2302/15
02 жовтня 2015 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Драчук Т. О., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 23 червня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до міського відділу Державної виконавчої служби Кам'янець- Подільського міськрайонного управління юстиції Хмельницької області про визнання протиправною та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду від 23 червня 2015 року повернено позовну заяву.
Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статтей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч.6 ст.187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно з матеріалами справи апелянтом долучено квитанцію про сплату судового збору у сумі 60, 90грн.
При цьому, порядок сплати судового збору регулюється Законом України "Про судовий збір" (у редакції чинній на день подачі апеляційної скарги).
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, справляється судовий збір.
Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено виключний перелік осіб, які звільнені від сплати судового збору. При цьому, з аналізу вказаної норми, не встановлено, в даному випадку право апелянта на звільнення від сплати судового збору.
Слід звернути увагу, що згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Як вбачається з матеріалів справи апелянт оскаржує ухвалу суду, тому розмір судового збору становить 1218 грн.
При цьому, слід зазначити, що починаючи з 06.02.2012 року судовий збір за подання апеляційної скарги має справлятись за наступними реквізитами:
ОДЕРЖУВАЧ: УДКСУ у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області
МФО: 802015
розрахунковий рахунок № 31212206781002
Призначення платежу 22030001"Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)"
Окрім цього, відповідно до ч. 5 ст. 187 КАС України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше. В апеляційній скарзі зазначається дата її подання.
Проте, як свідчать матеріали справи (а.с. 31) апеляційна скарга не підписана особою, яка її подала, що є порушенням ч. 5 ст. 187 КАС України.
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Також, слід зазначити, що відповідно до ч.3 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Згідно з матеріалами справи оскаржувана ухвала прийнята 23.06.2015 року та отримана апелянтом 26.06.2015 року, при цьому, апеляційна скарга на зазначене рішення подана 18.09.2015 року, що свідчить про порушення строків звернення з апеляційною скаргою, встановленого ч.3 ст. 186 КАС України.
До апеляційної скарги апелянт додав клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду від 23.06.2015 року. Клопотання мотивоване тим, що апелянт вже звертався з апеляційною скаргою, яка була залишена без руху та вподальшому повернена.
Розглянувши клопотання позивача про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду від 23.06.2015 року, вважаю підстави, вказані в ньому як обгрунтування пропуску вказаного строку неповажними.
За змістом ч.4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутись до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає підстави пропуску строку апеляційного оскарження, вказані апелянтом, є неповажними, а тому апеляційну скаргу позивача слід залишити без руху, для надання можливості апелянту надати інші докази поважності пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду.
За вказаних обставин апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням апелянту строку для усунення виявлених недоліків.
На підставі зазначеного, керуючись ч. 1 ст. 108, ч.2 ст.186, ч.3, 4 ст.189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 23 червня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до міського відділу Державної виконавчої служби Кам'янець- Подільського міськрайонного управління юстиції Хмельницької області про визнання протиправною та скасування постанови залишити без руху.
2. Запропонувати апелянту протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати суду апеляційної інстанції докази на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження, документ про сплату судового збору, докази зарахування суми судового збору на спецрахунок УДКСУ у м. Вінниці, та належним чином оформлену (з підписом) апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Драчук Т. О.