Справа № 264/5410/15-а
2-а/264/247/2015
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" жовтня 2015 р. м. Маріуполь
Іллічівський районний суд м. Маріуполя Донецької області в особі судді Кузнецова Д.В., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Іллічівському районі м. Маріуполя Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
У серпні 2015 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Іллічівському районі міста Маріуполя про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, просила визнати неправомірними бездіяльність відповідача щодо не проведення індексації пенсії у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та не обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення наростаючим підсумком починаючи з 01 січня 2015 року виходячи з базового місяця грудня 2013 року, та визнати неправомірними дії УПФУ в Іллічівському районі м.Маріуполя по застосуванню коефіцієнтів при проведені індексації пенсії; зобов'язати УПФУ в Іллічівському районі м.Маріуполя проводити позивачу з 01 січня 2015 року у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України нарахування та виплату суми індексації пенсії наростаючим підсумком виходячи з базового місяця грудня 2013 року відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078, з урахуванням фактично виплачених коштів.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком. Не працює з 30.11.2010 року. В травні 2015 року з відповіді на свій запит позивач довідався про порушення відповідачем порядку проведення індексації його пенсії. Вказує про бездіяльність відповідача щодо проведення належної індексації пенсії та необчислення індексу споживчих цін для проведення індексації наростаючим підсумком в період з січня 2015 року. В грудні 2013 року відбулось останнє підвищення пенсії та визначено цей місяць за базовий. З січня 2015 року відповідач не проводить індексацію пенсії та не обчислює індекс споживчих цін наростаючим підсумком внаслідок чого нарахування та виплата індексації проводиться відповідачем в заниженому розмірі. В обґрунтування цього посилається на власний розрахунок. Також зазначає, що до теперішнього часу Кабінет Міністрів України не затвердив особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України на 2015 рік, не було встановлено будь-яких обмежень у прийнятому бюджеті Пенсійного фонду на 2015 рік в нарахуванні індексації пенсії жодної категорії пенсіонерів. У зв'язку із чим дії відповідача вважає незаконними та просить задовольнити позовні вимоги.
Відповідач надіслав свої заперечення на адміністративний позов, в яких зазначив, що позовні вимоги не визнає. Позивач знаходиться у них на обліку з 09.05.2005 року та отримує пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При проведені індексації пенсії у грудні 2014 року, січні, лютому, березні, квітні, травні, червні, липні, серпні 2015 року приріст індексу споживчих цін для проведення індексації становить базовий місяць грудень 2013 року, де величина приросту складає 18,9%, що становить у розмірі 179,36 грн.
Відповідач не погодився із обов'язком нарахування та виплати індексації пенсії наростаючим підсумком з 01.01.2015р. оскільки Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» розділом ІІІ встановлено до стабілізації економічної ситуації в країні зупинити дію частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Також не передбачено бюджетом Пенсійного фонду України на 2015 рік видатки для індексації пенсії. В прикінцевих положеннях Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» передбачено затвердження Кабінетом Міністрів України особливого порядку проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України, а норми і положення Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» застосовуються у порядку та в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів. На підставі зазначеного просив відмовити у позовних вимогах.
Суд, дослідивши докази по справі в їх сукупності, прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
При відкритті провадженні ухвалою суду від 19.08.2015 року позовні вимоги за період з 01.01.2015 року по 17.02.2015 року залишено без розгляду у зв'язку із пропуском шестимісячного строку звернення до суду.
Судом встановлені наступні обставини.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Іллічівському районі м. Маріуполя та отримує пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
В досудовому порядку позивач звернувся до відповідача із заявою про отримання даних щодо проведення індексації пенсії.
УПФУ в Іллічівському районі м. Маріуполя листом від 29.05.2015р. повідомило позивача, що пенсія виплачується вірно, відповідно до вимог діючого законодавства з урахуванням страхового стажу та заробітної плати.
Згідно довідки, виданої УПФУ в Іллічівському районі м.Маріуполя, розмір нарахованої пенсії позивача (включаючи індексацію) в грудні 2013 року склав -1 695,5=7 грн. На думку позивача з цього місяця - з грудня 2013р. було порушено відповідачем порядок проведення подальшої індексації, оскільки не було здійснено індексації пенсії та її підвищення, зокрема, з 01.01.2015 року відповідач припинив проводити нарахування та виплату суми індексації наростаючим підсумком.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів та послуг, а поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.
Статтею 2 Закону визначені об'єкти індексації, зокрема пенсії.
Згідно статті 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України, тобто Порядком № 1078.
Згідно з п. 1-1 цього Порядку підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін (абз. 1); індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка (абз. 2); індекс споживчих цін обчислюється Держкомстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях (абз. 3); обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком (абз. 4); для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту (абз. 5).
Приклад обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації наведено у додатку 1. Відповідно до п. 4. Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення (абз. 1); у межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, індексуються пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат) (абз. 3); частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає (абз. 5); сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків (абз. 6); у разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян провадиться їх компенсація відповідно до законодавства (абз. 7).
Відповідно до п. 5 Порядку № 1078 у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення, індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться, з наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації (абз. 1); у разі коли підвищення розмірів мінімальних соціальних гарантій, зазначених в абзаці першому цього пункту, не супроводжується зростанням грошових доходів громадян, передбачених пунктом 2 цього Порядку, грошові доходи індексуються на загальних підставах відповідно до пунктів 1-1 і 4 цього Порядку (абз. 2).
З 21.06.2012р. абзац 3 пункту 5 Порядку прийнятий в новій редакції, відповідно до якої у разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення грошових доходів наведено в додатку 4 до цього Порядку.
Згідно пояснень відповідача та наданих ним документів, зокрема довідки щодо базових місяців, останнє підвищення пенсії позивачу випереджаючим шляхом відбулось в грудні 2013 року та визначено за базовий місяць грудень 2013 року. Отже починаючи з січня 2014 року відповідач повинен був проводити нарахування коефіцієнтів індексації споживчих цін наростаючим підсумком та збільшення суми пенсії за рахунок вказаних індексаційних виплат.
Натомість з січня 2015р. по вересень 2015р. включно розмір нарахованої пенсії позивача був незмінний та становив 1 874,93 грн., що підтверджується довідкою відповідача від 02.09.2015 року. Відповідач не заперечував, що з січня 2015 року ним не проводилася індексація пенсії відповідно до встановлених державним комітетом статистики коефіцієнтів інфляції в країні. При тому, що відповідно до встановлених Державним комітетом статистики індексів інфляції (споживчих цін) за період з січня 2015 року індекси інфляції значно перевищували передбачений Порядком поріг індексації 101 та становили: січень 2015 року - 103,1%, лютий 2015р. - 105,3%, березень 2015 року - 110,8%, квітень 2015 року - 114,0%, травень 2015 року - 102,2%, червень 2015 року - 100,4%.
Стосовно доводів відповідача щодо існуючих на 2015 рік бюджетних обмежень проведення індексації пенсії суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII розділом ІІІ встановлено до стабілізації економічної ситуації в країні зупинити дію частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Проте прийняття зазначеного закону та призупинення дії статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не звільняє відповідача від обов'язку проводити індексацію пенсії, оскільки іншим законом, дія якого не зупинена, встановлено обов'язок проводити індексацію пенсії. Таким законом є Закон України «Про індексацію грошових доходів населення», за частиною 1 статті 2 якого, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема пенсії.
Крім того 28 грудня 2014р. до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" були внесені зміни, зокрема доповнено статтю 5 частиною шостою такого змісту: «Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік».
Також пунктом 9 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про Державний бюджет України на 2015 рік», встановлено, що Кабінетом Міністрів України затверджується особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік, а норми і положення Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік.
Виходячи із вказаних відсильних положень закону, Кабінету Міністрів України надано лише право затвердити окремий нормативно-правовий акт, який би встановлював особливий порядок проведення індексації пенсії у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та окремо встановити порядок та розміри, в межах яких буде проводитися індексація пенсії в 2015 році, виходячи із фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджету Пенсійного фонду України.
Отже відповідач повинен надати докази, існування такого особливого порядку проведення індексації пенсії, затвердженого Кабінетом Міністрів України, у чіткій відповідності до якого відповідачем проводилася би виплата пенсії позивачу та саме у існуючому розмірі, тобто без врахування індексів споживчих цін наростаючим підсумком в 2015 році. Так само відповідач має обов'язок обґрунтувати належними доказами затверджені на 2015 рік існуючі межі фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджету Пенсійного фонду України, які б свідчили про розміри проведення індексаційних виплат та про надане відповідачу право їх не нараховувати.
Згідно частини 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Натомість відповідачем не представлено суду існування подібних обмежень стосовно індексації пенсії, зокрема такі обмеження відсутні в Законі Україні «Про державний бюджет України на 2015 рік» та Постанові Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 року № 67 «Про затвердження бюджету Пенсійного фонду України на 2015 рік».
Так в постанові Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 року № 67 «Про затвердження бюджету Пенсійного фонду України на 2015 рік» вказано, що сума видатків на пенсійне забезпечення осіб, пенсія яким призначена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" становить 183 986 909,8 тисяч гривень, у тому числі на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами сума видатків становить 54 674 404,8 тисяч гривень. Окремого порядку та розмірів проведення індексації пенсії у вказаному документі передбачено не було.
Суд не приймає до уваги доводів відповідача щодо відсутності прямо передбачених видатків в бюджеті Пенсійного фонду України на індексацію пенсій в 2015 році. Оскільки судом було досліджено та проаналізовано положення Постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 року № 67 «Про затвердження бюджету Пенсійного фонду України на 2015 рік», в якому дійсно відсутні прямі норми щодо індексації пенсій, проте містяться більш загальні положення щодо розмірів видатків на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій. Такі ж самі положення містилися і, зокрема, в затвердженому бюджеті Пенсійного фонду України на 2013, 2014 роки, що не обмежувало відповідача в зазначені роки в можливостях проводити індексацію пенсії відповідно до опублікованих Держкомстатом індексів споживчих цін. Тобто порівнюючи раніше існуючи в попередні роки положення затверджених бюджетів Пенсійного фонду України із положеннями в 2015 року суд приходить до переконання про відсутність в бюджеті Пенсійного фонду України на 2015 рік спеціальних нормативних нововведень щодо обмеження в індексації пенсії.
З огляду на відсутність спеціального порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів, та бюджетних обмежень нарахування і виплати індексації пенсії, відповідачем мають застосовуватися загальні положення Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003р. № 1078, за нормами якого та за існуючих обставин справи індексація грошових доходів населення наростаючим підсумком повинна проводитися починаючи з 18 лютого 2015 року виходячи з базового місяця грудня 2013 року.
Крім того, відсутність бюджетного фінансування, на яке посилається відповідач як на підставу нарахування та невиплату індексації пенсії у встановленому законом розмірі, не може бути законною причиною невиконання покладених на відповідача зобов'язань, з огляду на наступне положення та практику Європейського суду з прав людини.
Так згідно ч.1 ст. 17 Закону України «Про виконання рішення та застосування практики Європейського Суду з прав людини» суди України застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї і практику Європейського Суду як джерело права.
При розгляді справи «Кечко проти України» (заява № 63134/00) Європейський Суд з прав людини дійшов до висновків, що в межах свободи дій держави визначати, які виплати здійснювати з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни до законодавства. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних соціальних виплат і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними (пункт 23 рішення). У зв'язку з цим, Європейський Суд не прийняв до уваги позицію Уряду України про колізію двох нормативних актів, якими встановлені відповідні доплати та пільги з бюджету і які є діючими. Також Суд не прийняв аргумент Уряду України щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (аналогічна позиція викладена в рішенні у справі № 59498/00 "Бурдов проти Росії"). Тому суд дійшов обґрунтованого висновку, що право позивача на отримання грошового забезпечення не залежить від наявності фінансування з бюджету, а має безумовний характер.
Крім того, суд керується принципом верховенства права та враховує судову практику Європейського Суду з прав людини у справі Yvonne van Duyn v. Home Office (Case 41/74 van Duyn v. Home Office) щодо принципу юридичної визначеності, який означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов'язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов'язання містяться у законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії. Така дія зазначеного принципу пов'язана з іншим принципом - відповідальності держави, який полягає у тому, що держава не може посилатися на власне порушення зобов'язань (недофінансування) для уникнення відповідальності. При цьому, якщо держава чи орган публічної влади схвалили певну концепцію чи прийняли закон, в даному випадку це нарахування та виплата індексації пенсії, то така держава чи орган вважатимуться такими, що діють протиправно, якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки, зокрема, щодо фізичних осіб без завчасного повідомлення про зміни в такій політиці чи поведінці, оскільки схвалення такої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у фізичних осіб стосовно додержання державою чи органом публічної влади такої політики чи поведінки, а в даному випадку виконання Закону.
З урахуванням викладених норм національного законодавства та висновків Європейського суду з прав людини, які застосовуються, як джерело права, суд приходить до висновку, що відповідач безпідставно не проводить індексації пенсії у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та не обчислює індекс споживчих цін наростаючим підсумком починаючи з 18 лютого 2015 року виходячи з базового місяця грудня 2013 року, що призводить до невірної індексації пенсії та меншого отримання розміру пенсії ніж мало бути.
З урахуванням переліченого суд, приходить до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог позивача.
Частиною 1, 4 ст.6 КАС України закріплено право кожної особи в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Статтею 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В разі пропущення строку звернення до суду адміністративний позов згідно статті 100 КАС України залишається без розгляду.
Враховуючи, що відповідь про розмір та порядок проведення індексації пенсії була надана Позивачу в травні 2015 року, тому Позивачем був дотриманий передбачений законом шестимісячний строк звернення до суду, і позов підлягав розгляду судом по суті.
Згідно статті 2 Кодексу адміністративного судочинства завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України відносно Відповідача діє імперативний принцип правого порядку за яким, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, що встановлено ст. 11 КАС України.
Згідно статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач зі свого боку не спростував доводів позивача.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 19 Конституції України, п. 1-1, 2, 5 Постанови КабМіну України від 17.07.2003 № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення», ст.ст.1, 4, 6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», ст.ст. 2, 6, 11, 17, 52, 71, 99, 100, 159-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Іллічівському районі м. Маріуполя Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії - задовольнити.
Визнати неправомірними бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України в Іллічівському районі міста Маріуполя Донецької області щодо не проведення ОСОБА_1 індексації пенсії у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та не обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення наростаючим підсумком починаючи з 18 лютого 2015 року виходячи з базового місяця грудня 2013 року, та визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в Іллічівському районі міста Маріуполя Донецької області по застосуванню коефіцієнтів при проведені індексації пенсії.
Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Іллічівському районі міста Маріуполя Донецької області проводити ОСОБА_1 з 18 лютого 2015 року у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України нарахування та виплату суми індексації пенсії наростаючим підсумком виходячи із базового місяця грудня 2013 року відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078, з урахуванням фактично виплачених коштів.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 73 грн.08 коп.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається через Іллічівський районний суд міста Маріуполя до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Д. В. Кузнецов