УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
10.09.15р. Справа № 904/308/15Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Дрім Фінанс", м. Дніпропетровськ
до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Дрім Фінанс", м. Дніпропетровськ
про визнання банкрутом
Представники:
від кредитора: - представник ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ОСОБА_2 за довіреністю №7862/04-62-10-026 від 08.09.2015р.
- представник ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ОСОБА_3 за довіреністю №1959/04-62-00-026 від 08.07.2015р.
від боржника: представник ліквідатора ОСОБА_4 за довіреністю б/н від 19.01.2015р.
в засіданні приймали участь: -
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Дрім Фінанс", м. Дніпропетровськ порушено 29.01.2015р. за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Дрім Фінанс", м. Дніпропетровськ.
05.02.15 р. постановою суду ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ДРІМ ФІНАНС" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_5 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Ухвалою суду від 26.05.15р. затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ДРІМ ФІНАНС", 49020, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, буд.1, код ЄДРПОУ 38113275 ліквідовано.
Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 01.07.2015р. ухвалу суду від 26.05.15р. скасовано, справу передано на розгляд суду першої інстанції.
Відповідно до автоматичного розподілу справу передано на розгляд судді Полєву Д.М.
Ухвалою суду від 08.07.2015р. справу прийнято до провадження суддею Полєвим Д.М., продовжено строк ліквідаційної процедури до 08.09.2015р.
14.08.2015р. ліквідатором банкрута подано на затвердження суду оновлений звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
В судовому засіданні оголошено перерву з 08.09.2015р. по 10.09.2015р.
Розглянувши поданий звіт та ліквідаційний баланс банкрута встановлено наступне.
Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.
Згідно з ч.1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Розглянувши звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс, суд вважає, що ліквідатором здійснено всі необхідні заходи щодо розшуку майна, яке належить банкруту, та підлягає включенню до ліквідаційної маси.
За результатами проведеної інвентаризації майно банкрута не виявлено, що підтверджується відповідними інвентаризаційними описами, доданими до звіту ліквідатора.
Для перевірки наявності у банкрута прав власності на майно ліквідатором направлено запити до органів, якими здійснюється реєстрація та облік майна та майнових активів суб'єктів господарювання як за попереднім та і новим місцезнаходженням банкрута.
Так, згідно довідок Державтоінспекції №14/1ЦНП-316 від 18.02.15 р., Держсільгоспінспекції України № 07.2/07.1-09/1093 від 20.02.15 р., Держгірпромнагляду України №695-14/05 від 20.03.15 р., Департаменту льотної придатності Державної авіаційної служби України №21.1.19-12270 від 08.07.2015р., філії "Український центр інноватики та патенотно-інформаційних послуг" №325 від 14.07.2015р., Управління надання адміністративних послуг Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті №1150-05/2/3-15 від 30.07.2015р. витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №46423234 від 24.02.15 р., інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №34615663 від 06.03.15 р., інформації з реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №34615964 від 06.03.15 р., за боржником нерухомого майна, сільськогосподарської техніки, транспортних засобів, промислової власності, земельних ділянок не зареєстровано.
Відповідно до довідки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №09/04/16569/НК від 04.08.2015р. банкрута серед власників, який володіє значними пакетами акцій еметентів відсутній.
Відповідно до довідки ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська (т. 1 а.с. 147-149) за банкрутом обліковуються відкриті рахунки в Київська ФПАТ КБ "Південкомбанк", АБ "Південний".
Згідно із листом АБ "Південний" №193-00425-18/3бт від 21.04.2015р. залишок грошових коштів на рахунках банкрута відсутній.
Відповідно до довідки філії ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" в м. Києві №040-07/122 від 14.01.2015р. на рахунку банкрута обліковується 15028,63грн.
Зазначені кошти спрямовано на часткове погашення вимог корпорації "Сервіскомуненерго" у розмірі 1 218,00 грн. (квитанція №10648759-1 від 25.03.2015р.) та 13810,63 грн. (квитанція №10649015-1 від 25.03.2015р.).
Відповідно до довідки Бабушкінського ВДВС Дніпропетровського МУЮ № 0314/3263 від 19.02.15 р., витягу з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень №126362 від 10.09.2015р. виконавчі провадження у відношенні відповідача відсутні.
Таким чином, дебіторську заборгованість банкрута, товарно-матеріальні цінності основні засоби, які належать банкруту ліквідатором не виявлено, про що свідчить додані до звіту документи. Реалізація ліквідаційної маси не проводилась, договори купівлі-продажу не укладались. Виявлені на рахунку кошти спрямовано на погашення вимог кредитора.
Крім того, відповідно до ст. 95 Закону кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Згідно із ст. 38 Закону з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
З метою виявлення кредиторів банкрута в порядку ч. 3, 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" судом оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі інтернет №14343 від 06.02.2015р.
Ухвалою суду від 24.03.2015р. затверджено реєстр вимог кредиторів з наступними вимогами.
1. Корпорація "Сервіскомуненерго", м. Дніпропетровськ - 412 000,00 грн. - 4 черга задоволення; 1 218,00 грн. - 1 черга задоволення;
2. ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ - 7 404,00 грн. - 6 черга задоволення.
Вимоги інших кредиторів до суду та ліквідатора не заявлялись.
Згідно п.5 ст. 45 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Одночасно розглянувши клопотання ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська б/н б/д (т. 1 а.с. 87-88, т. 2 а.с.26) про незатвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута до проведення перевірки останнього; зобов'язання ліквідатора відновити документацію банкрута та надати її для перевірки тощо встановлено наступне.
Пунктом 11.2. Порядку обліку платників податків та зборів (обов'язкових платежів), затвердженого Наказом Мінфіну № 1588 від 09.12.2011р. "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів" встановлено, що у зв'язку з припиненням платника податків органи державної податкової служби розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):
- заяви ф. № 8-ОПП від платника податків, поданої згідно з пунктом 11.1 цього розділу;
- відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ним органу про припинення юридичної особи;
- судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.
Відповідно до пп. 78.1.7 ст. 78 Податкового Кодексу України початок процедури припинення юридичної особи та порушення провадження у справі про банкрутство платника податків є підставою для проведення документальної позапланової перевірки податковим органом.
Згідно зі ст. 78.4 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення позапланової перевірки.
01.12.2014р. ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська прийнято наказ №2098 про проведення документальної планової перевірки ТОВ "ФК "Дрім фінанс" (т. 1 а.с.90).
Повідомлення №555 від 01.12.2014р. про проведення перевірки направлено на адресу банкрута поштою (т.1 а.с.91-92).
Направлення від 12.12.2014р. про проведення перевірки (т. 1 а.с. 93-97) отримано директором ТОВ "ФК "Дрім фінанс".
Відповідно до листа АНД РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області №44/7524 від 22.12.2014р. підтверджено звернення гр. ОСОБА_6 про втрату документів ТОВ "ФК "Дрім Фінанс" та неможливість встановлення їх місцезнаходження (т. 1 а.с.104).
Крім того, відповідно до статті 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" визначено порядок внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, встановлено, що державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України відомості про внесення такого запису.
Повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Крім того відповідно до підпункту 11.2.2. "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженого наказом Міністерства фінансів України із змінами і доповненнями станом на 27.03.2013р. передбачено, що при проведенні заходів, пов'язаних з припинення платника податків, органи державної податкової служби організовують та планують їх таким чином, щоб вимоги щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби, були сформовані і отримані особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків, не пізніше строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог.
Однак, ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська направила наказ про проведення позапланової перевірки боржника ліквідатору лише в липні 2015р. (т.2 а.с.32-36).
Таким чином, наказ від 21.07.2015р. №149 про проведення податкової перевірки не вручено під розписку ліквідатору банкрута, що передбачено ст. 78 Податкового кодексу України, тому право на проведення документальної позапланової перевірки - відсутнє.
Отже, в матеріалах справи відсутні докази порушень з боку ліквідатора щодо ненадання документів податковому органу для проведення перевірки.
Одночасно слід зазначити, що відповідно до ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів)), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
Таким чином, будь-який результат проведення перевірки банкрута після винесення судом постанови (05.02.2015р.) не буде мати юридичних наслідків, бо з огляду на положення ст. 38 Закону у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
Також слід зазначити, що відповідно до ст. 40 Закону ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.
Згідно ст. 46 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Підставою для винесення ухвали суду про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута є завершення заходів здійснення ліквідаційної процедури та відсутність майнових активів для задоволення вимог кредиторів.
Таким чином, можливий результат проведення перевірки податковим органом діяльності банкрута не спростує факту відсутності у банкрута майна та не може бути наслідком прийняття іншого судового рішення у справі про банкрутство, ніж затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.
З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення заявлених клопотань ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська.
Враховуючи викладене, розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, суд знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.
За результатами ліквідаційної процедури у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Згідно до п. 1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст. 46 цього Закону.
Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.41, 45, 46, п.1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -.
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області про не затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута - відмовити.
Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Дрім Фінанс", м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 1.
Ліквідувати юридичну особу ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Дрім Фінанс", м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 1 (код ЄДРПОУ 38113275).
Провадження у справі припинити.
Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.
Суддя ОСОБА_7