Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/3142/15-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2015 року
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Гришковець А. Л. , розглянувши у скороченому провадженні в місті Овруч справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про зобовязання провести виплату компенсаційних виплат, передбачених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить визнати дії відповідача протиправними та зобовязати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести їй виплату нарахованої відповідно до постанови Овруцького районного суду №2а-909/11 від 07.02.2011 року, передбаченої ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» доплати до заробітної плати за період з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року в сумі 14650,62 грн., мотивуючи тим, що постановою Овруцького районного суду від 07.02.2011 року по справі №2а-909/11 за її позовом до Овруцької міської ради про зобовязання провести донарахування у відповідності до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було зобовязано Овруцьку міську раду провести донарахування їй доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року у відповідності до ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат, та подати документи по донарахуванню доплати до заробітної плати до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації.
Зокрема, за період роботи з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року відповідачем прийнято для перерахування їй доплати до заробітної плати на суму 14650,62 грн.. Однак, виплату вказаної суми не проведено з причин відсутності фінансування.
Представник відповідача - управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації надіслав заперечення, в якому просить відмовити в задоволенні позову.
Дослідивши в судовому засіданні докази, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою Овруцького районного суду від 07.02.2011 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Овруцької міської ради про зобовязання провести донарахування у відповідності до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було зобовязано Овруцьку міську раду провести донарахування їй доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року у відповідності до ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат, та подати документи по донарахуванню доплати до заробітної плати до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, що підтверджується копією вказаної постанови.
Згідно п.п.5, 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.2005 року(надалі - Порядок), соціальні виплати за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.
Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.
Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.
Лист управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації №07-04/8208 від 27.08.2015 року свідчить про те, що управлінням праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації було прийнято від Овруцької міської ради розрахунок видатків на виплату компенсацій та допомог відповідно до постанов Овруцького районного суду на користь 24 працівників, в тому числі і згідно постанови Овруцького районного суду №2а-909/11 від 07.02.2011 року на користь ОСОБА_1 за період роботи з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року на суму 14650,62 грн..
Однак, виплата не може бути проведена, в звязку з тим, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», паспортом бюджетної програми за КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та кошторисом за даною бюджетною програмою видатки за напрямом фінансування «Доплата громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення» не передбачені.
Відповідно виплата коштів за постановою суду буде можлива тільки при поновленні в Законі України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи статті 39 та надходженні коштів на рахунок КПКВК 2501200 з Державного бюджету.
Згідно ч.2 ст.49 Бюджетного кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснює платежі за дорученнями розпорядників бюджетних коштів у разі:
1) наявності відповідного бюджетного зобов'язання для платежу у бухгалтерському обліку виконання бюджету;
2) наявності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
3) наявності у розпорядників бюджетних коштів відповідних бюджетних асигнувань.
Главою 18 Бюджетного кодексу України законодавець визначив відповідальність та заходи впливу за вчиненні порушення бюджетного законодавства, до яких п.29 ст.116 вказаного кодексу віднесено і здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч цьому Кодексу чи закону про Державний бюджет України.
Законом України Про Державний бюджет України на 2015 рік до видатків бюджету не віднесено проведення спірних виплат у розмірах, визначених Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, відповідно, до Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2000 року №987, та п.2 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, повязаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005 року, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення, однак, виплата коштів має здійснюватися саме Овруцькою міською радою, тобто за місцем основної роботи позивача.
Тобто, правовідносини виникли між Овруцькою міською радою та управлінням праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, тому з вимогою щодо виплати коштів має звертатися саме Овруцька міська рада.
Таким чином, аналізуючи обставини справи та норми права, що їх регулюють, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.
Позивачем сплачено судовий збір в сумі 73,08 грн..
Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 71, 122, 160, 161, 162, 183-2 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про зобовязання провести виплату компенсаційних виплат, передбачених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відмовити за безпідставністю.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Овруцький районний суд в Житомирський апеляційний адміністративний суд протягом 10 днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: ОСОБА_2