Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/3138/15-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2015 року
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Гришковець А. Л. , розглянувши у скороченому провадженні в місті Овруч справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про зобовязання провести виплату компенсаційних виплат, передбачених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить визнати дії відповідача протиправними та зобовязати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести йому виплату нарахованої відповідно до постанови Овруцького районного суду №286/8898/14-а від 29.01.2015 року, передбаченої ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» доплати до заробітної плати за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року в сумі 6611,91 грн., мотивуючи тим, що постановою Овруцького районного суду від 29.01.2015 року по справі №286/8898/14-а за його позовом до Овруцької міської ради про зобовязання провести донарахування у відповідності до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було зобовязано Овруцьку міську раду провести донарахування йому доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року у відповідності до ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат, та подати документи по донарахуванню доплати до заробітної плати до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 20.07.2015 року по справі №806/2208/15 за позовом Овруцької міської ради Житомирської області до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити дії було зобовязано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації прийняти від Овруцької міської ради Житомирської області на виконання розрахункові документи, складені на підставі рішень Овруцького районного суду у справах за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, на виплату щомісячної доплати громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення, відповідно до ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 1 червня 2014 року по 31 липня 2014 року. Відповідачем прийнято від Овруцької міської ради розрахункові документи. Однак, виплату вказаної суми не проведено з причин відсутності фінансування.
Представник відповідача - управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації надіслав заперечення, в якому просить відмовити в задоволенні позову.
Дослідивши в судовому засіданні докази, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою Овруцького районного суду від 29.01.2015 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Овруцької міської ради про зобовязання провести донарахування у відповідності до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було зобовязано Овруцьку міську раду провести донарахування останньому доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року у відповідності до ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат, та подати документи по донарахуванню доплати до заробітної плати до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 20.07.2015 року по справі за позовом Овруцької міської ради Житомирської області до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити дії було зобовязано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації прийняти від Овруцької міської ради Житомирської області на виконання розрахункові документи, складені на підставі рішень Овруцького районного суду у справах за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, на виплату щомісячної доплати громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення, відповідно до ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за період з 1 червня 2014 року по 31 липня 2014 року, що підтверджується копіями вказаних рішень.
Згідно п.п.5, 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.2005 року(надалі - Порядок), соціальні виплати за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.
Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.
Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.
Лист управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації №07-04/8042 від 13.08.2015 року свідчить про те, що управлінням праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації було прийнято від Овруцької міської ради розрахунок видатків на виплату компенсацій та допомог відповідно до постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 20.07.2015 року на користь 7 працівників, в тому числі і на користь ОСОБА_1 за період роботи з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року на суму 6611,91 грн..
Однак, виплата не може бути проведена, в звязку з тим, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», паспортом бюджетної програми за КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та кошторисом за даною бюджетною програмою видатки за напрямом фінансування «Доплата громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення» не передбачені.
Відповідно виплата коштів за постановою суду буде можлива тільки при поновленні в Законі України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи статті 39 та надходженні коштів на рахунок КПКВК 2501200 з Державного бюджету.
Згідно ч.2 ст.49 Бюджетного кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснює платежі за дорученнями розпорядників бюджетних коштів у разі:
1) наявності відповідного бюджетного зобов'язання для платежу у бухгалтерському обліку виконання бюджету;
2) наявності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
3) наявності у розпорядників бюджетних коштів відповідних бюджетних асигнувань.
Главою 18 Бюджетного кодексу України законодавець визначив відповідальність та заходи впливу за вчиненні порушення бюджетного законодавства, до яких п.29 ст.116 вказаного кодексу віднесено і здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч цьому Кодексу чи закону про Державний бюджет України.
Законом України Про Державний бюджет України на 2015 рік до видатків бюджету не віднесено проведення спірних виплат у розмірах, визначених Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, відповідно, до Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2000 року №987, та п.2 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, повязаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005 року, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення, однак, виплата коштів має здійснюватися саме Овруцькою міською радою, тобто за місцем основної роботи позивача.
Тобто, правовідносини виникли між Овруцькою міською радою та управлінням праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, тому з вимогою щодо виплати коштів має звертатися саме Овруцька міська рада.
Таким чином, аналізуючи обставини справи та норми права, що їх регулюють, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.
Позивачем сплачено судовий збір в сумі 73,08 грн..
Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 71, 122, 160, 161, 162, 183-2 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про зобовязання провести виплату компенсаційних виплат, передбачених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відмовити за безпідставністю.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Овруцький районний суд в Житомирський апеляційний адміністративний суд протягом 10 днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: ОСОБА_8