№ 0274/2339/15-п
н/п 3/0274/751/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.05.15 року суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Замега О.В., розглянувши матеріали Бердичівської ОДПІ Житомирської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1; ІНФОРМАЦІЯ_1; уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2; проживаючу: ІНФОРМАЦІЯ_3; працюючу: керівником ТОВ "Б.К.ГАЗ"; за ст. 163-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу від 07.05.2015 року під час перевірки ТОВ "Б.К.ГАЗ" встановлено, що керівник ОСОБА_1 несвоєчасно подала до установи банку платіжне доручення на сплату ПДВ в сумі 2468 грн. по строку сплати 30.04.2015 року, фактично сплачено 05.05.2015 року, за що передбачена відповідальність згідно ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
З врахуванням положень ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належне оформлення протоколу впливає на правильність вирішення справи і забезпечення прав учасників правовідносин.
Протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ і до нього висуваються певні вимоги.
У ст. 256 КУпАП надається перелік тих даних, що обов'язково повинні бути закріплені у протоколі для того, щоб він мав відповідну силу і щоб його неможливо було заперечувати.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце складення, посада, прізвище, імя і по батькові особи, яка склала протокол, прізвища та адреси свідків і потерпілих (якщо вони є). Протокол засвідчується декількома підписами.
Уповноважена посадова особа зобов'язана ознайомити особу, по відношенню до якої складається протокол про адміністративне правопорушення, з її правами і обов'язками, передбаченими статтею 268 Кодексу, та змістом статті 63 Конституції України, про що робиться відмітка у протоколі. Про обізнаність з вищевказаним особа, по відношенню до якої складається протокол про адміністративне правопорушення, ставить у протоколі свій підпис, а у разі відмови поставити підпис - про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом уповноваженої посадової особи
Протокол є єдиною формалізованою підставою для подальшого провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не підписувала.
З акту Бердичівської ОДПІ від 08.05.2015 року вбачається, що ОСОБА_1 була відсутня за податковою адресою, тому акт перевірки їй не вручено особисто, тобто протокол про притягнення до адміністративної відповідальності складався у її відсутності.
Положеннями ст.ст. 254, 256 КУпАП не передбачено складання протоколу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Встановлено, що в разі відмови правопорушника від підписання протоколу, в ньому робиться запис у відповідних графах. Наявний в матеріалах адміністративної справи акт № 13/1501 від 07.02.2015 року про неможливості підпису акту камеральної перевірки від 07.05.2015 року № 504/1501/36104733 викладений окремим процесуальним документом, не передбачений положеннями КУпАП і не може бути доказом відмови правопорушника від підписання протоколу.
В силу ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв"язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Таким чином, за вказаних обставин суд позбавлений можливості повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення, а тому протокол та додані до нього матеріали підлягають поверненню до Бердичівської ОДПІ для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 256-278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Бердичівської обєднаної державної податкової інспекції на доопрацювання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: