Ухвала суду № 51891553, 08.09.2015, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2015
Номер справи
813/198/15
Номер документу
51891553
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2015 р. Справа № 876/7669/15

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Довгої О.І., Затолочного В.С.

при секретарі судового засідання: Корнієнко О.А.

за участю представника позивача: Борис В.Ю.

представника відповідача: Оленюк С.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Львівобленерго» на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 08.07.2015 року про закриття провадження в адміністративній справі у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Львівобленерго» до Львівського обласного територіального відділення Антимонольного комітету України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача, Товариство з обмеженою відповідальністю «Агробуд Давидів» про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИЛА:

У січні 2015 року позивач звернувся до суду з позовом до Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача, Товариство з обмеженою відповідальністю «Агробуд Давидів» про визнання протиправним та скасування рішення відповідача № 82 р/к від 14.11.2014 року у справі № 1-02-47/2014 року.

08.07.2015 року відповідачем надано клопотання про закриття провадження у справі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.

В обґрунтування клопотання відповідач зазначив, що зокрема, норми КАС України, а також положення Закону України «Про захист економічної конкуренції» свідчать про те, що спори у справах про оскарження рішень органів Антимонопольного комітету України підлягають розгляду за правилами ГПК України.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 08.07.2015 року провадження у справі №813/198/15 - закрито за ознаками п.1 ч.1 ст.157 КАС України.

Ухвалу суду першої інстанції оскаржило Публічне акціонерне товариство «Львівобленерго». Вважає, що оскаржувана ухвала прийнята з помилковим застосуванням норм процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просили скасувати ухвалу суду першої інстанції а справу направити на продовження розгляду.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Згідно із ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно положень ч. 1, 2 ст. 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції» заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено. Рішення Антимонопольного комітету України, адміністративної колегії Антимонопольного комітету України та державного уповноваженого Антимонопольного комітету України оскаржуються до господарського суду міста Києва. Рішення адміністративної колегії територіального відділення Антимонопольного комітету України оскаржуються до господарських судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Разом з тим, апеляційний суд звертає увагу на позицію викладену Верховним судом України в постанові від 17.06.2015 року у справі № 910/1331/14, яка прийнята на спільному засіданні Судової палати у господарських справах та Судової палати в адміністративних справах Верховного суду України.

У зазначеній постанові Верховний Суд України дійшов висновку, що з огляду на зміст ст. 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та зважаючи на положення ст. 12 ГПК України, ч. 2 ст. 4 КАС України, справи зі спорів про оскарження рішень органів Антимонопольного комітету України підвідомчі господарським судам і підлягають розгляду за правилами ГПК України, за винятком, відповідно до положень ст. 19 КАС України, вирішення справ щодо оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель.

Таким чином, аналізуючи наведене судова колегія апеляційного суду дійшла до переконання, що судом першої інстанції зроблено правильний висновок про те, що заявлені позивачем вимоги не можуть бути розглянуті в порядку адміністративного судочинства, оскільки не є предметом розгляду адміністративним судом, а тому Львівським окружним адміністративним судом правильно застосовано норму п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.

З огляду на викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування ухвали суду першої інстанції.

З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, правова оцінка доказів дана вірно, а відтак у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 160 ч.3, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Львівобленерго» залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 08.07.2015 року у справі №813/198/15 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: О. Довга

В. Затолочний

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 09.09.2015 року