ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про витребування доказів
06 лютого 2013 року м. Київ № 826/584/13-а
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Саніна Б.В., при секретарі судового засідання Борисовій Т.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Приватного підприємства "Агробудтранс"
до третя особаКиївської обласної державної адміністрації Товариство з обмеженою відповідальністю "Стар-Авто-Транс"провизнання протиправними рішень та зобов'язання вчинити певні дії
за участю представників сторін:
від позивачаВишневий О.В. (за договором № Ц/01/1/13 від 08.01.2013 р.)від відповідача від третьої особине з`явився Гулаков В.Г. (за довіреністю від 24.09.2012 р.)
ВСТАНОВИВ:
16.01.2013 р. до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Приватного підприємства "Агробудтранс" до Київської обласної державної адміністрації.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.01.2013 р. було відкрито провадження у справі та призначено судове засідання.
Так, в судовому засіданні представник позивача стверджує про наявність у ТОВ "Стар-Авто-Транс" накладених штрафних санкцій, які не були погашені останнім на дату проведення Київською обласною державною адміністрацією конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.
В той же час, представник третьої особи заперечує про факт накладення Укратрансінспекцією штрафних санкцій на ТОВ "Стар-Авто-Транс".
Відповідно до п. 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1081 від 03.12.2008 р., конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який, зокрема має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансінспекцією, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу).
В той же час, згідно Положення про Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті, затвердженого Указом Президента України, від 06.04.2011 р. № 387/2011, Укртрансінспекція є скороченою назвою Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті.
З метою об'єктивного з'ясування всіх обставин справи, в судовому засіданні було з'ясовано про необхідність витребування від Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті інформації наступного змісту:
ь Чи були станом на дату проведення Київською обласною державною адміністрацією конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування (07.08.2012 р.) не сплачені ТОВ "Стар-Авто-Транс" штрафні санкції? В тому разі, якщо в Укртрансінпекції обліковуються винесені рішення про застосування штрафних санкцій до ТОВ "Стар-Авто-Транс" та які не були сплачені на дату проведення вказаного вище конкурсу, просимо вказати ким та коли саме були винесені дані рішення, а також вказати який саме розмір штрафних санкцій було застосовано.
ь Чи є Укртрансінспекція правонаступником Головної державної інспекції на автомобільному транспорті?
ь Чи мала Укртрансінспекція в період з 01.06.2011 р. по 18.07.2012 р. повноваження щодо застосування штрафних санкцій до автомобільних перевізників?
Відповідно до положень ч.1 ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В ч.1 ст.70 КАС України зазначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Відповідно до ч.5 ст.71 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи.
Враховуючи вищевказане, керуючись положеннями ст.69, ст.70, ст.71, ст.165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Витребувати від Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті інформацію наступного змісту:
ь Чи були станом на дату проведення Київською обласною державною адміністрацією конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування (07.08.2012 р.) не сплачені ТОВ "Стар-Авто-Транс" штрафні санкції? В тому разі, якщо в Укртрансінпекції обліковуються винесені рішення про застосування штрафних санкцій до ТОВ "Стар-Авто-Транс" та які не були сплачені на дату проведення вказаного вище конкурсу, просимо вказати ким та коли саме були винесені дані рішення, а також вказати який саме розмір штрафних санкцій було застосовано.
ь Чи є Укртрансінспекція правонаступником Головної державної інспекції на автомобільному транспорті?
ь Чи мала Укртрансінспекція в період з 01.06.2011 р. по 18.07.2012 р. повноваження щодо застосування штрафних санкцій до автомобільних перевізників?
2. Державній інспекції України з безпеки на наземному транспорті надати запитувану в п.1 резолютивної частини даної ухвали інформацію в строк до 18.02.2013 року (включно).
3. Довести до відома керівника Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та адміністративну відповідальність за ненадання документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Роз'яснення прав та обов'язків особі, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Суддя Б. В. Санін