Ухвала суду № 51888953, 03.10.2015, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2015
Номер справи
815/5951/15
Номер документу
51888953
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/5951/15

УХВАЛА

03 жовтня 2015 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову Одеської обласної організації Партія «Відродження» до Одеської обласної виборчої комісії про визнання протиправними та скасування постанов, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Одеської обласної організації Партія «Відродження» до Одеської обласної виборчої комісії про визнання протиправними та скасування постанов Одеської обласної територіальної виборчої комісії від 29 вересня 2015 року № 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, якими відмовлено в реєстрації кандидатів у депутати Одеської обласної ради ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27; зобов'язання Одеську обласну територіальну виборчу комісію на найближчому своєму засіданні зареєструвати кандидатів в Одеську обласну раду, включених до виборчого списку кандидатів у депутати Одеської обласної організації Партії «Відродження» ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Проте дана заява зазначеним вимогам не відповідає.

Так, позивач просить скасувати постанови Одеської обласної територіальної виборчої комісії від 29 вересня 2015 року № 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, якими відмовлено в реєстрації кандидатів у депутати Одеської обласної ради, проте не додає до позову копії зазначених постанов, як і не зазначає причин неможливості подання цих доказів.

Також, в порушення ч. 3 ст. 106 КАС України, позивач не додає до позовної заяви її копії для відповідача.

Крім того, позивач в адміністративному позові посилається на те, що оскаржувані рішення відповідача порушують права як позивача так і третіх осіб, проте не зазначають цих третіх осіб в якості учасників процесу із зазначенням прізвищ, імен, по-батькові, поштової адреса, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є та не додають для цих осіб копії позову з додатками.

Також, позивачем до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Недоліки повинні бути усунені шляхом приведення адміністративного позову у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.

Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Одеської обласної організації Партія «Відродження» до Одеської обласної виборчої комісії про визнання протиправними та скасування постанов, зобов'язання вчинити певні дії, залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у термін до 03 жовтня 2015 року до 15:00 усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд в порядку та в строки встановлені ст. 177 КАС України.

Суддя О.А. Левчук