Постанова № 51885039, 08.09.2015, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2015
Номер справи
227/3630/15-а
Номер документу
51885039
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Мавроді Р.Ф.

Суддя-доповідач - Ястребова Л. В.

УКРАЇНА

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2015 року справа №227/3630/15-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії: судді-доповідача Ястребової Л.В., суддів Ляшенка Д.В., Компанієць І.Д., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Добропільської міської ради Донецької області на постанову Добропільського міськрайонного суду від 25 червня 2015 року у справі №227/3630/15-а за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Добропільської міської ради Донецької області про перерахунок та сплату недорахованої суми одноразової щорічної допомоги до 5-го травня , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просив визнати неправомірним відмову у виплаті йому щорічної грошової допомоги до 5 травня в розмірі 8-ми мінімальних пенсій за віком та зобов`язати відповідача провести перерахунок щорічної грошової допомоги до 5-го травня в розмірі 8-ми мінімальних пенсій за віком.

Постановою Добропільського міськрайонного суду від 25 червня 2015 року Адміністративний позов ОСОБА_3 до Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії та про стягнення недоотриманих сум на оздоровлення за 2015 рік задоволено.

Визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради щодо відмови ОСОБА_3 в перерахунку і доплаті недоотриманих коштів щорічної компенсації на оздоровлення за 2015 рік у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, встановлених на час виплати.

Зобов`язано Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради здійснити ОСОБА_3 перерахунок суми щорічної компенсації на оздоровлення за 2015 рік у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, встановлених на час виплат, з урахуванням фактично виплачених сум, у розмірі 5117,00 (п`ять тисяч сто сімнадцять ) гривень.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Добропільського міського суду від 25 червня 2015 року у справі №227/3630/15-а,та прийняти нову якою відмовити в задоволення позовних вимог ОСОБА_3

Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, тому за приписами п. 2 ч. 1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу у порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, переглядаючи судове рішення в межах доводів апеляційної скарги, встановила наступне.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 є учасником наслідків аварії на ЧАЕС, йому встановлена 2 група інвалідності, що підтверджується підтверджується наявною в матеріалах справи копією посвідчення(а.с.4).

13 травня 2015 року позивач ОСОБА_3 звернувся до відповідача із заявою про нарахування та виплату на його користь одноразову компенсацію у розмірі, передбаченому ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з розрахунку 8-ми мінімальних заробітних плат.

Листом від 18.05.2015 року №08/1062/01-16 Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради відмовило у задоволенні перерахунку і вказало, що ОСОБА_3 нарахована та сплачена одноразова компенсація відповідно до Постанови КМУ № 147 від 31.03.2015 року «Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» як інваліду 2 гру-пи в розмірі 2475,00 гривень.

Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Згідно з п.9 прикінцевих положень Закону України « Про державний бюджет України на 2015 рік» №217 від 02.03.2015 року ,норми і положення статей деяких Законів України, зокрема ст..12,13,14,15 та 16 Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінету Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообовязкового державного соціального страхування.

Відповідно до ст.17 Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фінансування витрат, повязаних з введенням в дію цього Закону здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджету.

Згідно підпунктом 1 п.1 постанови КМ України від 31.03.2015 року №147 «Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» установлено, що у 2015 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення, Київської міської державних адміністрацій,які через відділення звязку або установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам,які не є пенсіонерами , - місцем їх проживання), у таких розмірах: 1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент увязнення не виповнилося 14 років) вязням концентраційних таборів, гетто ті інших місць примусового тримання, визнаним інвалідам від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:, де розмір допомоги інвалідам ІІ групи складає 2475 грн.

Обовязок Управління праці та соціального захисту населення виплачувати щорічну допомогу до 5 травня на конкретний бюджетний рік у розмірах, визначених відповідною постановою Кабінету міністрів України, регламентовано рішенням Конституційного суду України № 3-рп/2012 від 25 січня 2012 року.

Вказане дає підстави вважати, що Відповідач, виплачуючи Позивачу у квітні 2015 року допомогу до 5 Травня у розмірах, визначених постановою КМУ № 147 від 31.03.2015 року«Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», діяв у межах повноважень та у відповідності до законів та Конституції України.

Отже позовні вимоги ОСОБА_3 задоволенню не підлягають.

Враховуючи вищенаведене, судова колегія прийшла до висновку, що постанова суду першої інстанції не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, містить необґрунтовані висновки щодо обставин справи, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з постановленням нового рішення про відмову в задоволенні позову у повному обсязі.

Керуючись статтями 24, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Добропільської міської ради Донецької області на постанову Добропільського міськрайонного суду від 25 червня 2015 року у справі №227/3630/15-а - задовольнити.

Постанову Добропільського міськрайонного суду від 25 червня 2015 року у справі №227/3630/15-а - скасувати.

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Добропільської міської ради Донецької області про перерахунок та сплату недорахованої суми одноразової щорічної допомоги до 5-го травня - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Суддя-доповідач Л.В. Ястребова

Судді І.Д. Компанієць

Д.В. Ляшенко