Постанова № 51867135, 08.09.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.09.2015
Номер справи
826/15585/15
Номер документу
51867135
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

08 вересня 2015 року №826/15585/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом

Прокуратури Дарницького району м. Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з

цінних паперів та фондового ринку

до

Закритого акціонерного товариства "Керамічні будівельні матеріали"

про

стягнення заборгованості у сумі 136 000 грн.

ВСТАНОВИВ:

До судді Окружного адміністративного суду м. Києва Качура І.А. надійшов адміністративний позов Прокуратури Дарницького району м. Києва, яка звернулась в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Керамічні будівельні матеріали» про стягнення заборгованості.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.08.2015 р. відкрито скорочене провадження в адміністративній справі, зобов’язано відповідача десятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі подати через відділ документального обігу та контролю суду письмові заперечення проти позову.

Станом на 08.09.2015 р. від відповідача заперечень проти позову на адресу суду не надходило, при цьому, як вбачається з наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №0101410506328, ухвалу про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі №826/15585/15 від 05.08.2015 р. було отримано відповідачем 25.08.2015 р.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що станом на дату розгляду адміністративної справи від відповідача жодних заперечень проти позову не надходило, суд дійшов висновку щодо розгляду адміністративної справи на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Розглянувши наявні в матеріалах справи документи, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішенню справи по суті, суд дійшов висновку про наступне.

Як вбачається з матеріалів справи Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку відносно відповідача було винесено постанову про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №861-ЦД-1-Е від 17.06.2015 р., якою за порушення вимог п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №64-ЦД-1-Е від 25.02.2015 р., було накладено штраф у розмірі 8000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136 000,00 грн., який як встановлено судом відповідачем у добровільному порядку сплачено не було. Вказана постанова відповідачем не оскаржувалась.

При цьому, як встановлено судом під час розгляду адміністративної справи, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №64-ЦД-1-Е від 25.02.2015 р. було винесено відносно відповідача, за порушення вимог законодавства про цінні папери, зокрема ст.20 Закону України «Про акціонерні товариства» та ст.6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», а саме не здійснення ЗАТ «Керамічні будівельні матеріали» (свідоцтво №87/10/1/2004 від 26.03.2004 р.) переведення випуску акцій документарної форми існування у бездокументарну форму існування.

Так, п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Разом з тим, п.14 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Зокрема, в п.8 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» зафіксовано, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів – у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас, п.3 р. XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 р. №1470, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги відсутність в матеріалах справи доказів сплати відповідачем суми штрафних санкцій у розмірі 136 000,00 грн. накладених постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №861-ЦД-1-Е від 17.06.2015 р., суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.

Згідно з ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.

Керуючись статтями 69-71, 158-163, 183-2 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, –

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Керамічні будівельні матеріали» (код ЄДРПОУ 24256230) штрафні санкції у розмірі 136 000,00 (сто тридцять шість тисяч) грн. на рахунок відкритий в Управлінні Державної казначейської служби за місцезнаходженням платника за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106.

Постанову суду виконати негайно.

Постанова суду першої інстанції, ухвалена за правилами скороченого провадження може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та строки, встановлені статтями 185-187, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя І.А. Качур