ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 вересня 2015 року м. Київ № 826/2054/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кобилянський К.М., ознайомившись з матеріалами адміністративної справи
за позовом
Державної фіскальної служби України
до
Державної виконавчої служби України
про
визнання протиправною та скасування постанови
ВСТАНОВИВ:
Державна фіскальна служба України звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до Державної виконавчої служби України про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу від 15.09.2014 ВП №44342023.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.02.2015, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.03.2015, позовну заяву Державної фіскальної служби України повернуто.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 13.08.2015 касаційну скаргу ‘ Державної фіскальної служби України задоволено. Скасовано ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.02.2015 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного cyдy від 31.03.2015, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу №826/2054/15 передано для розгляду судді Окружного адміністративного суду міста Києва Кобилянському К.М.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з вимогам статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статі 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд встановив, що позивач при зверненні до суду не сплатив судовий збір.
Суд зазначає, що у спорі, який виник між позивачем та відповідачем, Державна фіскальна служба України виступає не у якості суб'єкта владних повноважень у справі, пов'язаній з питаннями, що стосуються його повноважень, а у якості учасника виконавчого провадження.
Позивач звернувся до суду як боржник у виконавчому провадженні, в рамках якого винесено оскаржувану постанову та накладено на позивача штраф у розмірі 1360,00 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачу необхідно сплатити судовий збір за звернення до адміністративного суду з позовними вимогами майнового характеру у розмірі та порядку встановленому Законом України «Про судовий збір», в редакції, що діяла на момент подачі позову.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду №826/4943/14 від 19.06.2014.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати документ про сплату судового збору.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у 3-денний строк з дня набрання законної сили ухвалою про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду з посиланням на реквізити даної ухвали оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».
Всі документи подати до суду з врахуванням положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Державної фіскальної служби України без руху.
2. Встановити позивачу 3-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня набрання законної сили ухвалою про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивача про те, що у випадку недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.
4. Копію даної ухвали надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, передбаченим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.М. Кобилянський