Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
29 жовтня 2010 р. № 2-а- 11021/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Біленського О.О.,
при секретарі судового засідання Лишняк І.В.,
за участі:
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Харківській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції,-
В С Т А Н О В И В:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700,00 грн., застосовану рішенням від 15.06.2010 року №201294 на користь Державного бюджету України.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 23 квітня 2010 року працівниками регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області була проведена позапланова виїзна перевірка за результатами якої складено акт №304/323/НОМЕР_1 від 08.06.2010 року. На підставі вказаного акта, керівником регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 15.06.2010 року №201294 у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. за зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв у місці, що не внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Представник позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримав в повному обсязі з мотивів викладених у позовній заяві та просив задовольнити.
Відповідач в судове засідання повторно не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується зворотніми повідомленнями про поштове вручення від 19.10.2010 року та 23.10.2010 року. До початку судового засідання заперечень та клопотань не надав. За таких умов, відповідно до ст.128 КАС України у разі повторного неприбуття відповідача - який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, виходячи з рівності сторін в адміністративному судочинстві, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів без участі представника відповідача.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.
Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року №481/95-BP з наступними змінами та доповненнями (далі Закон України №481/95-BP) визначені основні засади державної політики у сфері виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Відповідно до п.5 "Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" затвердженого Постановою Кабінетів Міністрів України від 2 червня 2003 року №790 з наступними змінами та доповненнями (далі Постанова №790), підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:
- акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обовязкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;
- результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок субєкта підприємницької діяльності, повязаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
- матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання субєктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Судом встановлено, що посадовими особами регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області 08 червня 2010 року на підставі наказу №551 від 07 червня 2010 року «Про ведення позапланової перевірки», направлення №396/32-3П від 07 червня 2010 року на проведення позапланової виїзної перевірки з 08 червня 2010 року по 09 червня 2010 року проведено перевірку магазину, що розташований за адресою: Харківська область, м. Лозова, вул. 9 Травня, б.113/1 та належить субєкту господарювання ФОП ОСОБА_2. За результатами вказаної перевірки встановлено факт зберігання алкогольних напоїв в місці зберігання, не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання, чим порушено ст.15 Закону України №481/95-ВР, про що працівниками регіонального управління складено акт перевірки №304/323/НОМЕР_1 від 08.06.2010 року.
Відповідно до ст.15 Закону України №481/95-BP зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Відповідно до частини другої статті 17 Закону України №481/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
На підставі акта перевірки 08.06.2010 року начальником регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області прийнято рішення №201294 від 15 червня 2010 року про застосування фінансових санкцій, яким до ФОП ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. за зберігання алкогольних напоїв у місці, яке не внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання визначено наказом ДПА України від 28.05.2002 року №251 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру" зареєстрованого у міністерстві юстиції України 15.08.2002 року за №670/6958 (надалі Порядок №251).
Відповідно до листа ДПА від 04.02.2010 року №1114/6/32-0615 «Щодо місць зберігання алкоголю і тютюну»надала розяснення стосовно місць зберігання алкоголю і, зокрема, дійшла такого висновку: щодо Єдиного державного реєстру має вноситися будь-яке місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, незалежно від того, знаходиться воно у місці здійснення торгівлі чи у відокремлених від об'єкта торгівлі місцях (складських приміщеннях).
Таким чином, суд дійшов висновку, що зберігати алкогольні напої дозволено тільки в місцях зберігання, які внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Розділом другим Порядку №251 передбачено, що для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв суб'єкти господарювання подають заяву до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання. Заява про внесення місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв до Єдиного реєстру подається за формою згідно з додатком 2. До заяви додаються нотаріально посвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, копія документа, що підтверджує право користування приміщенням (договір оренди, свідоцтво на право власності та інше). Довідка видається протягом 7 календарних днів від дати подання заяви.
Враховуючи викладене вище, до Єдиного державного реєстру має вноситися будь-яке місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, незалежно від того, знаходиться воно у місці здійснення торгівлі чи у відокремлених від об'єкта торгівлі місцях (складських приміщеннях).
Отже, суд приходить до висновку, що рішення про застосування фінансових санкцій від 15.06.2010 року №201294, прийняте на підставі акта перевірки №304/323/НОМЕР_1 від 08.06.2010 року, відповідає вимогам Закону України №481/95-BP та є таким, що відповідає вимогам діючого законодавства.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 8-14, 71, 159, 160-163, 167, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700,00 грн, застосовану рішенням від 15.06.2010 року №201294 на користь Державного бюджету України - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (вул. 9 травня, 113/1, м.Лозова, Харківська область, 64604, ідентифікаційний код НОМЕР_1) фінансову санкцію у розмірі 1700.00 грн гривень (одна тисяча сімсот гривень), застосовану рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Харківській області від 15.06.2010 року №201294, на користь Державного бюджету України (рахунок одержувача 31115106700015, код платежу 21081100, УДК у Лозівському районі, м. Лозова Харківської області, код ЄДРПОУ 24134414 в установі банку ГУДК України у Харківській області, МФО 851011)
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова у повному обсязі виготовлена 03.11.2010 року.
Суддя Біленський О.О.