Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 вересня 2010 р. № 2-а- 9492/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Старосєльцевої О.В. при секретарі судового засідання Фоміної В.В. за участю:
представника прокурора - Семенець Ю.В. (посвідчення № 233 від 08.11.2007р.);
представника позивача - не прибув; відповідача - не прибув;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом
ОСОБА_1 міжрайонного прокурора в інтересах державі в особі ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій ,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 міжрайонний прокурор в інтересах державі в особі ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції звернувся з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_2 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1403,90 грн. в доход держави.
В судовому засіданні представник прокуратури підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити. Свої вимоги обґрунтовує тим, що Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, код НОМЕР_1 як суб'єкт господарювання зареєстрований виконавчим комітетом ОСОБА_1 міської ради Харківської області 29.09.2003 року. На податковий облік до ОСОБА_1 ОДШ ФОП ОСОБА_2 взято 29.09.2003 року за № 03-26-358.
Відповідно облікових даних ОСОБА_1 ОДПІ ФОП ОСОБА_2 за період з 21.05.2010 р. по 25.06.2010 року має несплачені суму застосованої штрафної (фінансової) санкції на загальну суму 1403,90 грн., а саме: штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Тому просив позов задовольнити.
Представник позивача ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції в судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надав клопотання про розгляд справи у відсутність представника позивача, позов підтримав у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання свого представника не направив, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, на судові засідання, призначені на 17.08.2010 року отримав поштове повідомлення № 6100402545557 особисто 04.08.2010 року, на 14.09.2010 року отримав поштове повідомлення № 6100402630147 особисто 25.08.2010 року, правом надати заперечення на адміністративний позов не скористався.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Статтями 8, 9, 10 Закону України Про державну податкову службу в Україні визначені функції органів державної податкової служби, до яких належать, зокрема здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Пунктом 2 статті 11 Закону Про державну податкову службу в Україні передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Статтею 11-1 вищевказаного Закону визначені підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Зокрема, позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з наведених цією статтею Закону обставин. Позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а в інших випадках - за рішенням суду. Відповідно до вимог Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону (статті 15,16 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг).
Судом встановлено, що Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, код НОМЕР_1 як суб'єкт господарювання зареєстрований виконавчим комітетом ОСОБА_1 міської ради Харківської області 29.09.2003 року.
На податковий облік до ОСОБА_1 ОДПІ ФОП ОСОБА_2 взято 29.09.2003 року за № 03-26-358.
Чинне законодавство України передбачає обов'язок платників податків сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно облікових даних ОСОБА_1 ОДПІ ФОП ОСОБА_2 , згідно даних особових рахунків, за період з 21.05.2010 р. по 25.06.2010 року має несплачені суму застосованої штрафної (фінансової) санкції на загальну суму 1403,90 грн., а саме: штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Так, 21.05.2010 р. згідно направлення № 5511 від 20.05.2010 року фахівцями ОДПС було проведено перевірку кіоску (торгового павільйону), розташованого за адресою: Харківська область, м. Купянськ, вул. Лікарняна , що належить фізичній особі підприємцю ФОП ОСОБА_2, з питань дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, відповідно до акту перевірки від 21.05.2010р., дата реєстрації акта в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 25.05.2010 року реєстраційний № 4261/20/40/40/23/НОМЕР_1, дата реєстрації акта в органі ДПС за місцем державної реєстрації субєкта господарювання 28.05.2010 року реєстраційний № 138/20/26/23/НОМЕР_1 (а.с.11,13).
Перевіркою встановлені наступні порушення п. 1, 2, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»:
- не проведення розрахункової операції через РРО, не видача касового чеку на суму 5,70 грн.;
- не забезпечена відповідність готівки на місці розрахунків, сумі готівки , що зазначена в поточному звіті РРО у сумі 40,50 грн.;
- ведення обліку товарів, що реалізується з порушенням встановленого законом порядку на суму 586,45 грн.
За вищезазначені порушення чинним законодавством передбачена наступна відповідальність :
- п. 3 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме : 5-кратний розмір вартості проданих товарів без застосування РРО, тобто : 5*5,70 = 28,50 грн.
- ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: за ведення з порушенням встановленого законодавством порядку обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання подвійна вартість не облікованих товарів за ціною реалізації, але не менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 2*586,45 = 1172,90 грн.
- ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі, що зазначена в поточному Х-звіті РРО - 5-кратний розмір суми на яку виявлено невідповідність, тобто 5*40,50 = 202,50 грн.
Відповідно до п. 1, 2, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно з пунктом 3 статті 17 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки.
Відповідно до ст. 21 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 22 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
04.06.2010 винесено рішення № НОМЕР_2 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ФОП ОСОБА_2 Дане рішення отримано відповідачем особисто 04.06.2010року, про що свідчить підпис у корінці рішення. Рішення у встановлені законом строки не оскаржено, а тому вважається узгодженим.
Сума застосованих штрафних (фінансових) санкцій ФОП ОСОБА_2 по заявленому платежу підтверджується обліковою карткою платника податків, довідкою про заборгованість, корінцем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001432320 від 04.06.2010 року.
Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На час розгляду справи вказана сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена.
Беручи до уваги наведене, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 міжрайонного прокурора в інтересах державі в особі ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафної (фінансової) санкції у розмірі 1403,90 грн., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 8 Конституції України, ст.ст.4, 8, 17, 50, 86, 94, 161-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1 .Адміністративний позов ОСОБА_1 міжрайонного прокурора в інтересах державі в особі ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій-задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з ФОП ОСОБА_2 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1403.90 грн. в доход держави на р/р 31119104700013, ОСОБА_1 УДК, код платежу 24134515 ГДКУ в Харківській області, МФО 851011.
3. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
4. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 20.09.2010 року.
Суддя Старосєльцева О.В.