ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 819/2752/14-a
11 березня 2015 року м.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Ходачкевич Н.І.,розглянувши у письмовому провадженні заяву управління Державної казначейської України у Шумському районі про роз'яснення судового рішення від 13 січня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Шумської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження
ВСТАНОВИВ:
13.01.2015р. Тернопільським окружним адміністративним судом задоволено частково позовні вимоги та скасувано розпорядження голови районної державної адміністрації від 31.10.2014р. №151-к "Про звільнення ОСОБА_1." Поновлено ОСОБА_1 на посаді завідувача сектору у справах молоді та спорту Шумської районної державної адміністрації. Стягнуто з Шумської районної державної адміністраці, м. Шумськ вул. Українська,59 (код ЄДРПОУ 04058261) середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 01.11. 2014 р. по 13.01.2015 р. включно. Стягнуто з Державного бюджету України - 3000,00 грн. витрати на правову допомогу. В решті частині позовних вимог- відмовитти.
Управління державної казначейської служби України в Шумському районі Тернопільської області звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з заявою про роз'яснення рішення суду, в частині виконання витрат на провову допомогу.
Сторони у судове засідання не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду заяви про роз'яснення судового рішення.
Згідно із частиною третьою статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення. Таким чином, розгляд заяви про роз'яснення судового рішення здійснено судом в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Заяву про роз'яснення постанови Тернопільського окружного адміністративного суду слід задоволити, з огляду на наступне.
Згідно із частинами першою та другою статті 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Підставою для роз'яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового акта є його неясність, невизначеність. Фактично роз'ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз'яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто процесуальна процедура роз'яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення (Постанова ВАС України від 06.05.2010 р.).
Відповідно до ст. 87 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать: 1) витрати на правову допомогу; 2) витрати сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; 3) витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз; 4) витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів на місці та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи.
Виходячи із системного аналізу вказаної норми вбачається, що витрати на правову допомогу в розмірі 3000,00 грн відносяться до судових витрат, а відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись статтями 165, 170 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Управління державної казначейської служби України в Шумському районі Тернопільської області звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з заявою про роз'яснення рішення суду задоволити.
Роз»яснити постанову Тернопільського окружного адміністративного суджу від 13.01.2015р. зазначивши: Стягнути з Державного бюджету України судові витрати (витрати на правову допомогу) в розмірі 3000,00 грн.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали апеляційної скарги у порядку передбаченому ст.ст.184-187 КАС України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Ходачкевич Н.І.
копія вірна
Суддя Ходачкевич Н.І.