ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2011 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/937/11
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Серги С.М.,
при секретарі Олійник Ю.В.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Лубенського міжрайонного прокурора Полтавської області в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції до Закритого акціонерного товариства "Лубенський ремонтний завод" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
02 лютого 2011 року Лубенський міжрайонний прокурор Полтавської області в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства "Лубенський ремонтний завод" (далі- відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 284100,18 грн, обґрунтовуючи позовні вимоги порушенням відповідачем приписів Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" щодо своєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов"язання.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча у матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.
Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-111, який діяв станом на дату виникнення спірних правовідносин, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідачем подано до Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції декларації з податку на додану вартість від 20.07.2009, 20.08.2009, 17.09.2010, 20.10.2009, 17.11.2009, 21.12.2009, 20.01.2010, 22.02.2010, 18.03.2010, 16.04.2010, 20.05.2010, 18.06.2010, 19.07.2010, 13.10.2010, 20.10.2010, 22.11.2010, уточнюючі розрахунки від 01.02.2009, 01.03.2009, 01.04.2009; розрахунок з податку з власників транспортних засобів від 18.02.2010, декларації по орендній платі на землю від 30.05.2008, 26.01.2009, 30.01.2010. Однак, заборгованість з податку на додану вартість, з податку з власників транспортних засобів, по орендній платі за землю відповідачем не сплачена.
Пунктом 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" від 04.12.1990 № 509-ХІІ встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
16.09.2010 позивачем проведено документальну невиїзну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності.
За результатами перевірки складений акт № 3029/15-01373358 від 16.09.2010, в якому відображено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в частині неподання декларації з податку на додану вартість за липень 2010 року.
На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0002191501/0 від 20.09.2010 про застосування до відповідача штрафу у розмірі 170,00 грн.
Зазначене рішення відповідач отримав 20.09.2010, про що свідчить підпис бухгалтера на корінці податкового повідомлення-рішення.
13.10.2010 позивачем проведено документальну невиїзну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності .
За результатами перевірки складений акт № 3322/15-01373358 від 13.10.2010, в якому відображено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в частині неподання декларації з податку на додану вартість за серпень 2010 року.
На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0002321501/0 від 14.10.2010 про застосування до відповідача штрафу у розмірі 170,00 грн.
Зазначене рішення відповідач отримав 14.10.2010, про що свідчить підпис бухгалтера на корінці податкового повідомлення-рішення.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-Ш (далі -Закон № 2181) визначено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Абзацем 2 пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею (протягом десяти календарних днів, наступних за днем узгодження), визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що в добровільному порядку узгоджена сума податкових зобов'язань податку на додану вартість, з податку з власників транспортних засобів, по орендній платі за землю відповідачем не сплачена.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача складає 284100,18 грн, в тому з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів - 1739,00 грн, з податку на додану вартість - у розмірі 142296,00 грн, з орендної плати за землю - 140065,18 грн, що підтверджується витягом з картки особового рахунку.
У зв"язку з цим, позовні вимоги про стягнення податкової заборгованості є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лубенського міжрайонного прокурора Полтавської області в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції до Закритого акціонерного товариства "Лубенський ремонтний завод" про стягення коштів задовольнити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Лубенський ремонтний завод" (ідентифікаційний код 01373358) заборгованість з
податку на додану вартість у розмірі 142296,00 (сто сорок дві тисячі твісті дев'яносто шість) грн на р/р № 31119029700011, код платежу 14010100, одержувач платежу - державний бюджет УДК у Лубенському районі, код одержувача 34698631, банк одержувача - ГУДК у Полтавській області, МФО 831019;
податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 1739,00 (одна тисяча сімсот тридцять дев'ять) грн на р/р 33210807700011, код платежу 12020100, одержувач платежу-місцевий бюджет м.Лубни, код одержувача 34698631, банк одержувача - ГУДК у Полтавській області, МФО 831019;
орендної плати за землю у розмірі 140065 (сто сорок тисяч шістдесят п'ять) грн 18 (вісімнадцять) коп. на р/р 33216812700011, код платежу 13050200, одержувач платежу - місцевий бюджет м.Лубни, код одержувача 34698631, банк одержувача - ГУДК у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним направленням копії скарги до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлено 18 лютого 2011 року.
Суддя С.М. Серга