Постанова № 51856705, 20.04.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2011
Номер справи
2а/1570/2414/2011
Номер документу
51856705
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а/1570/2414/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2011 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Білостоцький О.В., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Сейп Автотранс» про стягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн., -

В С Т А Н О В И В:

З позовом до суду звернувся першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Сейп Автотранс»про стягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн.

31.03.2011 року відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «Сейп Автотранс»отримав копію ухвали про відкриття провадження у справі, що підтверджується зворотнім поштовим повідомленням, але жодних заяв про визнання позовних вимог чи заперечень на адміністративний позов до суду не надав.

Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з п. 1 ст. 60 КАС України у випадках встановлених законом прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України Про прокуратуру підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Формами представництва є, у тому числі звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб, участь у розгляді судами справ.

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті на підставі ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»та п. 3 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, є центральним органом державної виконавчої влади в галузі контролю на автотранспорті та згідно ст. 60 цього ж Закону здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками, а тому на підставі положень п.п. 5 ч. 2 ст. 17, п.п. 5 ч. 4 ст. 50 КАС України ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Наказом Міністерства транспорту та зв'язку за № 888 від 14 грудня 2005 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України за № 1573/11853 28 грудня 2005 року, затверджено положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальною одиницею центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту, яке забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті згідно Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до положень ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»суми штрафних санкцій своєчасно не сплачені стягуються у судовому порядку.

Згідно вимог п. 4 ч. 1 та ч. 2 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статті, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.

Положеннями ч.ч. 3 та 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

В матеріалах справи містяться усі необхідні докази, що підтверджують факт несплати відповідачем заборгованості по фінансовим санкціям: акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт №197295 від 13.09.2010 року (а.с.6), запрошення відповідача на розгляд справи № 4377/02 від 10.09.2010 року (а.с.7), постанова про застосування фінансових санкцій №110786 від 29.09.2010 року (а.с.5), лист про направлення відповідачу копії постанови від 30.09.2010 року № 4618/02 (а.с.8) та копія зворотного повідомлення, що свідчить про отрмання відповідачем постанови про застосування фінансових санкцій 05.10.2010 року (а.с.9).

Суд оцінює заявлені вимоги з огляду на положення ч. 3 ст. 2 КАС України та доходить до висновку про те, що рішення про застосування фінансових санкцій прийнято компетентним органом, підписано повноваженою посадовою особою та своєчасно направлено відповідачеві, однак відповідачем штраф несплачений у встановлений законом строк для добровільної сплати, що є підставою для задоволення позовних вимог в повному обсязі на підставі положень ч. 2 ст. 162 КАС України.

Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 158-163, 183-2, 254 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Сейп Автотранс» про стягнення фінансових санкцій в сумі 510,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сейп Автотранс» (код ЄДРПОУ 35302075) фінансові санкції у розмірі 510,00 грн. (пятсот десять гривень) на користь держави на р/р 31117106700002, отримувач: УДК в Одеській області, код 23213460, МФО 828011, код платежу: 21081100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на постанову, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддядп с/ ОСОБА_1

20 квітня 2011 року