Справа № 10103/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2011 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Білостоцький О.В., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн., -
В С Т А Н О В И В:
З позовом до суду звернувся Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн.
30.01.2011 року відповідач - ОСОБА_1 отримав копію ухвали про відкриття провадження у справі, що підтверджується зворотнім поштовим повідомленням, але жодних заяв про визнання позовних вимог чи заперечень на адміністративний позов до суду не надав.
Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 1 ст. 60 КАС України у випадках встановлених законом прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України Про прокуратуру підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Формами представництва є, у тому числі звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб, участь у розгляді судами справ.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті на підставі ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»та п. 3 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, є центральним органом державної виконавчої влади в галузі контролю на автотранспорті та згідно ст. 60 цього ж Закону здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками, а тому на підставі положень п.п. 5 ч. 2 ст. 17, п.п. 5 ч. 4 ст. 50 КАС України ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до положень ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»суми штрафних санкцій своєчасно не сплачені стягуються у судовому порядку.
Згідно вимог п. 4 ч. 1 та ч. 2 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статті, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
Положеннями ч.ч. 3 та 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
В матеріалах справи містяться усі необхідні докази, що підтверджують факт несплати відповідачем заборгованості по фінансовим санкціям: акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт №153258 від 10.06.2010 р. (а.с.6), запрошення відповідача на розгляд справи № 2867/02 від 21.06.2010 р. (а.с.7), постанова про застосування фінансових санкцій №104737 від 30.06.2010 р. (а.с.9), лист про направлення відповідачу копії постанови від 30.06.2010 р. № 3070/02 (а.с.11) та копія реєстру замовних листів з повідомленням з відміткою поштового відділення № 6/16 (а.с.10).
Суд оцінює заявлені вимоги з огляду на положення ч. 3 ст. 2 КАС України та доходить до висновку про те, що рішення про застосування фінансових санкцій прийнято компетентним органом, підписано повноваженою посадовою особою та своєчасно направлено відповідачеві, однак відповідачем штраф несплачений у встановлений законом строк для добровільної сплати, що є підставою для задоволення позовних вимог в повному обсязі на підставі положень ч. 2 ст. 162 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 158-163, 183-2, 254 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 штрафні санкції у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) на користь держави на розрахунковий рахунок 1116106700111 м. Біляївка, банк УДК в Одеській області, МФО 828011, код платежу: 23214732.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на постанову, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддядп с/ ОСОБА_2
17 лютого 2011 року