Постанова № 51856404, 14.02.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.02.2011
Номер справи
11208/10/1570
Номер документу
51856404
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 11208/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2011 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Білостоцький О.В., розглянувши у скороченому провадженні матеріали адміністративного позову Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в особі держави в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення штрафу в сумі 1700 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області в особі держави в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті з позовом до ОСОБА_1 про стягнення штрафу в сумі 1700 грн., зазначивши в позові, що 24.06.2010 р. було встановлено факт порушення відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме надання послуг з вантажних перевезень без оформленої ліцензійної картки, що є порушенням Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено акт № 153486 від 24.06.2010 р. За надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України „Про автомобільний транспорт встановлено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На підставі цього постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області № 110613 від 18.08.2010 р. до ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. Однак, в добровільному порядку штраф відповідачем не сплачено.

Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримав 25.01.2011 року., в установлений 10-денний строк заперечення на позов до суду не подав.

Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження у відповідності із п.3 ч.1 ст.183?КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. Суддя за результатами розгляду справи у порядку скороченого провадження, оцінивши повідомленні позивачем обставини, вважає їх достатніми для прийняття рішення з огляду на наступне.

Згідно з п. 1 ст. 60 КАС України у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України Про прокуратуру підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Формами представництва є, у тому числі звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб, участь у розгляді судами справ.

Враховуючи, що існування заборгованості зі сплати штрафу тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та, відповідно, порушує інтереси держави, суд вважає, що органи прокуратури мають право звертатися з позовами в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті про стягнення штрафу.

Постановою Кабінету Міністрів України за №1190 від 08 вересня 2004 року утворено Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті як урядовий орган державного управління у складі Міністерства транспорту та зв'язку та затверджено положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті.

У відповідності з вказаним Положенням, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується. Основними завданнями Головної державної інспекції на автомобільному транспорті є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом, а також здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи.

Наказом Міністерства транспорту та зв'язку за № 888 від 14 грудня 2005 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України за № 1573/11853 28 грудня 2005 року, затверджено положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.

З Положення вбачається, що основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні територіальні управління, крім іншого, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Таким чином, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальною одиницею центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту, яке забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті згідно Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до ст. 6 Закону України Про автомобільний транспорт державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Також, Постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі Порядок), згідно якого державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Судом встановлено, що 24.06.2010 р. державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області ОСОБА_2, ОСОБА_3 на ділянці дороги 9 км. а/д ОСОБА_4 - Білгород-Дністровський проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме - транспортного засобу марки DAF/SK з напівричіпом, номерний знак НОМЕР_1/ ВН 0056 ХТ під керуванням водія ОСОБА_1

За результатами вказаної перевірки 24.06.2010 р. складено акт № 153486 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (а.с.10), яким зафіксовано факт надання послуг з перевезення вантажу без оформлення необхідних документів, перелік яких передбачений ст. 48 Закону України Про автомобільний транспорт, а саме: відсутня ліцензійна картка. Водій транспортного засобу був ознайомлений із вказаним актом.

Згідно ст. 48 Закону України «По автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

09.08.2010 р. на адресу відповідача було направлено запрошення №3849/02 (а.с.11) про необхідність прибути для розгляду справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, яке направлялось йому рекомендованим листом згідно реєстру № 14/16 з відміткою пошти (а.с.14).

На підставі зазначеного вище акту перевірки 18 серпня 2010 року начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області винесено постанову № 110613 про застосування фінансових санкцій до відповідача за допущення порушення законодавства про автомобільний транспорті в розмірі 1700,00 грн. (а.с.12).

Вказана постанова була надіслана відповідачу із вимогою сплатити санкції, що підтверджується копією супровідного листа № 3822/02 від 19.08.2010 року (а.с.13) та копією реєстру заказних листів з повідомленням №15/16 з відміткою пошти ( а.с.15).

У встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 пятнадцятиденний строк сума фінансової санкції відповідачем не сплачена. Доказів проведення оплати на час розгляду справи суду також надано не було.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в особі держави в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 122, 159 - 163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в особі держави в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення штрафу в сумі 1700 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 штрафні санкції у розмірі 1700 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) на користь держави, які спрямувати на рахунок рахунок 1116106700111 м. Біляївка, Банк УДК в Одеській області, МФО 828011, код платежу: 23214732.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на постанову, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддядпис/ ОСОБА_4

14 лютого 2011 року