Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.01.2011 р. Справа № 2а-8658/10/1470
м.Миколаїв
17:00
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мавродієвої М.В.,
за участю:
секретаря судового засідання Богзі Н.А.,
позивача: не з’явився,
від відповідача: не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом
Вознесенська об'єднана державна податкова інпекція у Миколаївській області, пр. Братів Іпатових, 6,Вознесенськ,Миколаївська область,56500
до
ТОВ "Строй Ресурс", вул. Пушкінська, 19-а, м.Вознесенськ,Миколаївська область,56500
про
стягнення податкового боргу в сумі 4 902,15 грн.,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 4902,15 грн. з яких: 2618,90 грн. податку на прибуток, 204,66 грн. комунального податку, 2078,59 грн. збору за забруднення навколишнього природного середовища.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідачем самостійно зазначена сума комунального податку в податковому розрахунку від 09.08.2010 №11186 та отримано і не оскаржено податкове повідомлення-рішення від 12.08.2010. В розрахунках збору за забруднення навколишнього природного середовища від 28.10.2010 №15815 та від 05.08.2010 №11043 самостійно визначив суму податку та отримано і не оскаржено податкове повідомлення-рішення від 12.08.2010 №0001171800/0. Самостійно зазначена сума податку на прибуток підприємства у деклараціях від 28.10.2010 №15812, від 05.08.2010 №10982.
Ухвала суду від 20.12.2010 та позовна заява з додатком направлені за юридичною адресою відповідача, повернулись з відміткою поштової установи про закінчення терміну зберігання (арк.спр.24-27).
Відповідач відповідно до ст.ст.19,22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить довідка з ЄДРПОУ (арк.спр.6-8). Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають з’ясування судом або стороною по справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
У судовому засіданні 18.01.2011 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби мають право на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідач, зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності –юридична особа виконавчим комітетом Вознесенської міської ради Миколаївської області та перебуває на обліку в Вознесенській ОДПІ як платник податків.
Відповідно до ч.1 п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-III (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи.
Відповідно до п.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.1999р. № 303 «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору»(далі Постанова КМУ №303) (яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, 9 місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби.
Пунктом 10 Постанови КМУ №303 встановлено, що платники зазначеного збору протягом 10 календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують відповідний збір.
На виконання вказаної норми, відповідачем 28.10.2010 та 05.08.2010 до Вознесенської ОДПІ були подані податкові розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища №15815 та №11043 за півріччя та 9 місяців 2010, в яких він самостійно визначив загальну суму податку до сплати –2002,07 грн. (арк.спр.10-11), який добровільно сплачений не був.
12.08.2010 позивачем проведена невиїзна документальна перевірка відповідача щодо вчасності сплати податків до бюджету за І квартал 2010 року за результатами якої був складений акт перевірки №2244/15-327 від 12.08.2010 (арк.спр.12).
Перевіркою встановлено, що відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов’язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку. Відповідачем вчасно сума по збору за забруднення навколишнього природного середовища граничний термін сплати якого настав 20.05.2010 не сплачена, тому узгоджена сума податкового боргу, по наданому позивачем розрахунку, за І квартал 2010 року склала 640,76 грн.
На підставі акту перевірки, в зв’язку з несвоєчасністю узгодження податкових зобов’язань відповідачу було виставлено податкове повідомлення-рішення №0001171800/0 від 12.08.2010 на суму 119,31 грн., яке було отримано відповідачем 25.08.2010, що підтверджується підписом директора на корінці рішення (арк.спр. 111).
Позивач заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища не сплатив, в зв’язку з чим заборгованість становила 2121,38 грн. Між тим, за відповідачем рахувалась переплата в сумі 42,79 грн., яка зарахована позивачем в рахунок погашення заборгованості по вказаному податку, в зв’язку з чим узгоджена сума податкового боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища станом на 24.11.2010 склала 2078,59 грн.
Оскільки, відповідач є платником податку на прибуток підприємства, то у відповідності з п.п.16.1, 16.4 статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»він має самостійно визначати суми податку, що підлягають сплаті, сплачувати податок за звітний період до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Так, відповідачем 05.08.2010 та 28.10.2010 до Вознесенської ОДПІ були подані декларації з податку на прибуток підприємства за півріччя №10982 та за 3 квартали №15812, що підтверджується штампами позивача про їх отримання, в яких він самостійно визначив загальну суму податку до сплати –2504,0 грн. (арк.спр.15, 16).
16.08.2010 позивачем проведена невиїзна документальна перевірка відповідача щодо вчасності сплати податків до бюджету за результатами якої був складений акт перевірки №2258/15-36434361 (арк.спр.18).
Перевіркою встановлено, що відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов’язання з податку на прибуток. Відповідачем вчасно сума податку на прибуток не сплачена.
На підставі акту перевірки, в зв’язку з несвоєчасністю узгодження податкових зобов’язань відповідачу було виставлено податкове повідомлення-рішення №0000481501/0 від 16.08.2010 на суму 309,0 грн., яке було отримано відповідачем 16.08.2010, що підтверджується підписом директора на корінці рішення (арк.спр. 17).
Позивач заборгованість з податку на прибуток не сплатив, в зв’язку з чим заборгованість становила 2813,0 грн. Між тим, за відповідачем рахувалась переплата в сумі 194,10 грн., яка зарахована позивачем в рахунок погашення заборгованості по вказаному податку, в зв’язку з чим узгоджена сума податкового боргу податку на прибуток станом на 24.11.2010 склала 2618,90 грн.
Відповідно до ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 №56-93 «Про місцеві податки і збори»(який діяв на момент виникнення спірних правовідносин), відповідач, подав до Вознесенської ОДПІ податкові розрахунки комунального податку за 2 квартал 2010 №11186 від 09.08.2010, за 3 квартал 2010 №15814 від 28.10.2010, що підтверджується штампом позивача про їх отримання, в яких він самостійно визначив загальну суму податку до сплати –210,80 грн. (арк.спр.13, 14).
12.08.2010 позивачем проведена невиїзна документальна перевірка відповідача щодо вчасності сплати податків до бюджету.
Перевіркою встановлено, що відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов’язання з комунального. Відповідачем вчасно сума по комунальному податку не сплачена.
На підставі акту перевірки, в зв’язку з несвоєчасністю узгодження податкових зобов’язань відповідачу було виставлено податкове повідомлення-рішення №0001181800/0 від 12.08.2010 на суму 8,84 грн., яке було отримано відповідачем 25.08.2010, що підтверджується підписом директора на корінці рішення (арк.спр. 121).
Оскільки вищезазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем отримано та не оскаржено ним в адміністративному та судовому порядках, визначене позивачем податкове зобов’язання вважається узгодженим в розумінні ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача по комунальному податку складала 219,64 грн. Між тим, за відповідачем рахувалась переплата в сумі 14,98 грн., яка зарахована позивачем в рахунок погашення заборгованості по вказаному податку, в зв’язку з чим узгоджена сума податкового боргу по комунальному податку склала 204,66 грн.
Згідно з п.5.3.1 та п.5.4.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку; узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи.
У відповідності зі статтями 6, 8, 10 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(який діяв на момент виникнення спірних правовідносин), позивачем 21.08.2010 виставлена перша податкова вимога №1/76, а 21.09.2010 виставлена друга податкова вимога №2/83, обидві вимоги отримані відповідачем, що підтверджується підписом на корінці вимог (арк.спр.19), але залишились не погашеними.
Таким чином, станом на 24.11.2010 за відповідачем рахується податковий борг у сумі 4902,15 грн. з яких: 2618,90 грн. податку на прибуток, 204,66 грн. комунального податку, 2078,59 грн. збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст..71, ч.4 ст.94, ст.ст.158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройресурс», вул.Пушкінська, 19-А, м.Вознесенськ, 56500 (р/р 26056110027440 в філії АТ «Брокбізнесбанк» м.Миколаїв, МФО 326922, код ЄДРПОУ 36434361) заборгованість по комунальному податку в сумі 204,66 грн. на користь Держави ( місцевий бюджет м.Вознесенська, р/р 33218828700007, МФО 826013 банк УДК в Миколаївській області, код 23406957, код податку 16010200); заборгованість по податку за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 2078,59 грн. на користь Держави (місцевий бюджет м.Вознесенська, р/р 33115329700007, МФО 826013, банк УДК в Миколаївській області, код 23406957, код податку 50080200); заборгованість по податку на прибуток в сумі 2618,90 грн. на користь Держави (державний бюджет, р/р 31114009700007, МФО 826013, банк УДК в Миколаївській області, код 23406957, код податку 110210).
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя М.В. Мавродієва
Постанова оформлена у відповідності зі ст. 163 КАС України
та підписана суддею 24.01.2011 року